Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man » Spider-Man #36

Spider-Man #36

Spider-Man #36

"Maximum Carnage" - Chapter VIII: "Hate Is in the Air"

Postacie
Cytat

Spider-Man: "Do we have a plan B?"

Streszczenie

Jonah Jameson wchodzi do swojego biura i po raz kolejny w ciągu paru dni zastaje tam nieproszone towarzystwo. Tym razem jest to Spider-Man wraz ze swoimi sprzymierzeńcami, którzy proszą wydawcę Daily Bugle o pomoc w zastawieniu pułapki na Carnage'a. Jameson początkowo nie chce się zgodzić, jednak stanowcze spojrzenie Venoma zmienia jego zdanie. Taktyka bohaterów okazuje się słuszna, gdyż "zaproszenie", pokazujące na pierwszej stronie gazety sierociniec, w którym wychowywał się Kasady nie uchodzi jego uwadze.

May, Richard i Mary Parkerowie udają się w odwiedziny do Petera i MJ. Richard jest agresywny wobec taksówkarza, który żąda zbyt wysokiej jego zdaniem opłaty. Kobietom ledwo co udaje się załagodzić ten spór, gdy wszyscy zostają napadnięci przez kilku ulicznych chuliganów. Na pomoc Parkerom przychodzą Flash Thompson i Molten Man, którzy sprawnie radzą sobie z rzezimieszkami. Jak okazało się później, Flash był akurat w okolicy, by sprawdzić, co się dzieje z jego dziewczyną, czyli Felicią Hardy, a Molten Man [czyli Mark Raxton, brat Liz Osborn - Jaro] przybył na pomoc, usłyszawszy zamieszanie pod ich kamienicą.

Carnage przyprowadził swą "rodzinę" do sierocińca, w którym się wychowywał. Degeneraci są zachwyceni tym miejscem, a Kasady opowiada im o tym, jak dręczono go tutaj i znęcano się nad nim. Niespodziewanie przed szaleńcami pojawia się drużyna Spider-Mana, która przez cały czas czekała na nich w tym miejscu. Momentalnie wywiązuje się walka.

Ekipa ratunkowa próbuje uwolnić zaplątanego w masę przewodów Deathloka. Nie mogą sobie poradzić, lecz przychodzi im z pomocą Iron Fist, który następnie zabiera cyborga ze sobą.

Po tym, jak zawala się ściana frontowa sierocińca, walka przenosi się na zewnątrz. W tym samym czasie Morbius budzi się w swej komorze regenaracyjnej. Reszta bohaterów wydaje się przegrywać z "rodziną" Carnage'a, lecz wówczas Spidey wyciąga swojego asa z rękawa, którym są zdolności Firestar. Kobieta atakuje wykolejeńca swoimi mikrofalami, jednak nie wystarcza to, by go pokonać. Wtedy Venom używa sonicznej broni Reeda Richardsa, którą skradli z siedziby Fantastic Four. Carnage wydaje się opierać również temu, lecz w obliczu połączonych sił Firestar i urządzenia FF kapituluje. Pomimo mutacji, jakie przeszedł, symbiont schodzi z niego. W międzyczasie na placu bitwy pojawia się Morbius, który wraz z Cloakiem unieszkodliwia Demogoblina. Reszta bohaterów radzi sobie ze Shriek, Doppelgangerem i Carrionem, a Venom szykuje się do zabicia osłabionego Kasady'ego. Od szaleńca odciąga go jednak Spider-Man, tłumacząc, że mieli powstrzymać się od zabijania. Zamieszanie wykorzystuje wówczas Shriek, która rozdziera paznokciami policzek Cletusa. Z rany wycieka symbiont, oplatając ponownie jego ciało, a Carnage oznajmia wszystkim, że kosmita całkowicie przekształcił jego układ krwionośny, dzięki czemu stał się niepokonany. Spidey pyta Venoma niemrawo, czy mają jakiś plan B.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Spider-Man #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.