Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man » Web of Spider-Man #102

Web of Spider-Man #102

Web of Spider-Man #102

"Maximum Carnage" - Chapter VI: "Sinking Fast"

Postacie
Cytat

Mary Jane: "It's a long way to dawn, guys, and I'm looking for a few good men with loose hips and stamina."

Streszczenie

Gdzieś w zaułku Morbius staje w obronie napadniętej przez gang kobiety. Rozprawia się z przestępcami szybko i bezlitośnie, robiąc użytek z pazurów, kłów i hipnotyzującego spojrzenia. Gdy jest po wszystkim słyszy, że ktoś bije mu brawo. To czający się w cieniu Venom wraz ze swymi towarzyszami- Cloakiem i Black Cat. Nie owijając w bawełnę składają oni wampirowi propozycję, aby pomógł on im powstrzymać Carnage'a. Morbius zgadza się.

W tym czasie Peter w swoim mieszkaniu zaciska na połamanych żebrach bandaż. Jest sam, bowiem Mary Jane nie wróciła jeszcze do domu po tym, jak wybiegła z niego, gdy wizytę złożył im Venom ["Spider-Man" #35- przyp. DG]. Spider-Man zakłada maskę i ryzykując trwałe uszkodzenie ciała, nie pozwalając zagoić się ranom, wyskakuje przez okno.

Mary Jane radzi sobie ze stresem, zatracając się w tańcu na dyskotece.

Niefortunnie wybrała jednak klub, bowiem przed zakończeniem imprezy, pod budynek podjeżdża limuzyna, z wnętrza której wyskakują Carnage, Shriek, Doppleganger i Demogoblin. Wpadają oni na zatłoczony parkiet i zaczynają mordować. Przewrócona przez panikujący tłum Mary Jane, zastanawia się, gdzie jest jej mąż.

Spider-Man pomaga służbom ratunkowym w wydobywaniu rannych spod gruzów.

W innej części miasta, drużyna Venoma skupia się na poszukiwaniu Carnage'a. Nagle Morbius wyczuwa ogromne ilości świeżej krwi. Kieruje towarzyszy w stronę świateł klubu nocnego "Deep". Cloak natychmiast teleportuje się tam wraz z Black Cat.

Wykorzystując element zaskoczenia, atakują oni Shriek i Dopplegangera. Po chwili do środka przez ścianę wpadają Venom i Morbius. Drużyny przegrupowują się. Black Cat pyta, czy złoczyńcy obawiają się uczciwej walki. Carnage odpowiada, że nie chodzi mu o bijatykę, ale o chaotyczny, losowy obłęd. Żeby poprzeć czymś swoje słowa, postanawia bez żadnego powodu zabić najbliższą zakładniczkę- Mary Jane. W jej obronie staje Venom. Odrzuca złoczyńcę na bok i szeptem prosi M.J., aby przekazała mężowi, że właśnie odwdzięczył mu się za ocalenie jego byłej żony.

Jako, że całe zajście jest filmowane przez ekipę telewizyjną, Spider-Man widzi co dzieje się w klubie "Deep", dzięki wielkiemu ekranowi umieszczonemu na Times Square. Nie tracąc czasu, czym prędzej podąża w stronę Carnage'a.

W klubie narasta chaos. Ludzie tłoczą się przy zablokowanym wyjściu. Demogoblin walczy z Morbiusem, Black Cat ze Shriek, Cloak z Dopplegangerem, a Venom z Carnagem. Po chwili do walczących dołącza wreszcie Spider-Man. Pojawiając się, wybija w ścianie dziurę, przez którą przerażony tłum może wydostać się na zewnątrz. Drużyna bohaterów, mając przewagę liczebną, powoli zaczyna wygrywać bitwę. Widząc to, "ojciec" rzeźnickiej rodzinki nakazuje Demogoblinowi spalić budynek. Potem, korzystając z zamieszania, chwytają Shriek i Dopplegangera i uciekają.

Spider-Man najpierw chce ruszyć w pościg, ale gdy widzi przestraszoną Mary Jane, przypomina sobie o ludziach nadal uwięzionych w budynku. Prosi resztę ekipy o pomoc w akcji ratowniczej. Gdy Venom nie zgadza się na to, Pająk wypomina mu, że jedenaście godzin temu on mu pomógł i teraz musi spłacić dług. Bohaterowie czym prędzej wydobywają ocalałych spod gruzów. Spidey deklaruje, że postanowił jednak przyłączyć się do ich drużyny. Nie chce tylko, żeby Morbius mieszał mu w głowie swoim hipnotyzującym wzrokiem. Wampir wyraża zgodę. Venom oddala się mówiąc, że Spider-Man zdradził go ostatnim razem, gdy walczyli razem z Carnagem i nie zaufa mu ponownie. Cloak w tym czasie znika wraz z Black Cat. Rozpoczyna sie pościg.

Autor: Don God

Galeria numeru

Web of Spider-Man #102

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.