Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man » Web of Spider-Man #101

Web of Spider-Man #101

Web of Spider-Man #101

"Maximum Carnage" - Chapter II: "Dark Light"

Postacie
Cytat

Venom: "New York needs us now!"

Streszczenie

Członkowie ulicznego gangu odnajdują, poturbowanego przez swojego sobowtóra ["Spider-Man Unlimited" #1- przyp. DG], Spider-Mana w zaułku. Wyraźnie mają złe zamiary. Bohater zostaje jednak niespodziewanie ocalony przez Cloaka i Dagger. Kobieta, używając swej mocy, rozbraja bandytów i zapędza w otchłań płaszcza swego partnera. Gdy w końcu zostają wypuszczeni, są w takim szoku, że myślą tylko o ucieczce. Spider-Man zostaje wyteleportowany przez swoich wybawców w bezpieczne miejsce.

Spider-Man Doppleganger, po odeskortowaniu swojej Pani w bezpieczne miejsce, postanawia wrócić na miejce walki i wykończyć przeciwnika. Gdy, przytomna już, Shriek próbuje go od tego odwieść, potwór zrzuca ją na pobliski dach. Nie miał jednak intencji, aby ją skrzywdzić. Wiedział bowiem, że dzięki swoim mocom uda jej się bezpiecznie wylądować. Tak też się dzieje. Z tą różnicą, że kobieta nie zamierza puścić swojej maskotki samej.

Redakcja Daily Bugle. Znakomicie się bawiąc, Carnage niszczy logo gazety umieszczone na dachu budynku, redukując napis do samego "BUG" [ang. "ROBAK"- przyp. DG]. Zastraszony i lekko sponiewierany Jameson przekazuje Robertsonowi informację o zmianie nagłówka następnego numeru na taki, jakiego zażyczył sobie Kasady- informację, że złoczyńca poszukuje Spider-Mana i Venoma. Doprowadza to do sprzeczki pomiędzy współpracownikami.

Sanktuarium w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego. Spider-Man jest opatrywany przez Cloaka i Dagger. Dowiaduje się też o tym, że zmuszeni oni byli nastawić mu dwa żebra. Ich bandaże jednak nie zastąpią profesjonalnej opieki medycznej. Niestety, Peter nie będzie miał na nią czasu. Przez okno bowiem, wpada Doppleganger, a zaraz potem, z dużo większym impetem, jego Pani. Przed spadającymi tonami gruzu, ratuje bohaterów peleryna Cloaka, w której mogą się bezpiecznie skryć. Gdy kurz opada, rozpoczyna się bitwa. Spider-Man walczy w zwarciu ze swoim duplikatem. Dagger stara się pomóc, ale nie może oddać czystego strzału. Jej partner w tym czasie pojedynkując się ze Shriek, dowiaduje się, że jest częściowo odpowiedzialny za obłęd kobiety. Była ona bowiem kiedyś dilerką narkotyków, której droga skrzyżowała się z drogą Cloaka. To w czeluści jego płaszcza po raz pierwszy zasmakowała obłędu. Teraz chce mu za to podziękować. Strzela w niego sonicznym promieniem, którego moc zostaje zwielokrotniona w próżni peleryny. Dagger staje w obronie Ty'ego [oczywiście skrót od Tyrone - Snak3], biorąc na siebie Shriek. Daje to jej partnerowi chwilę wytchnienia. Gdy przychodzi do siebie, pomaga Spider-Manowi w walce z Dopplegangerem. Pająk rusza z odsieczą dla Tandy. Wtedy pojawia się Carnage. Oswobadza członków swojej "rodzinki" i włącza się do walki zamykając ścianołaza w pewnego rodzaju klatce utworzonej z symbiotu. Bitwa rozpoczyna się na nowo, tylko w innych konfiguracjach. Spidey zostaje poważnie osłabiony przez Cletusa. Cloak zostaje ponownie trafiony przez Shriek, która przy okazji pokazuje, że jego peleryna nie jest wcale dla niej straszna. Następnie podejmuje próbę zamordowania Dagger. Wydaje się, że udaną, bowiem ciało Tandy znika. Powstały wybuch pozbawia również przytomności zarówno samą zabójczynię, jak i dwójkę pozostałych bohaterów. Carnage myśląc, że są oni martwi, wyładowuje swoją złość na Shriek mówiąc, że przywilej zabicia Spider-Mana należał do niego. Policzkuje również kobietę. W jej obronie natychmiast staje Doppleganger. Jego Pani korzystając z zamieszania, ucieka. Kasady rusza za nią w pościg, ciągnąc bestię na smyczy zrobionej z jej własnej pajęczyny. Nie zdają sobie sprawy z tego, że tropem sobowtóra Spider-Mana podąża Demogoblin. Tylko on widzi, że w jego ciele uwięzione zostały dwa Deathspawny.

Spider-Man i Cloak budzą się w zruinowanym kościele. Uświadamiają sobie, że Dagger nie żyje. Cloak nie chce się z tym pogodzić.

San Francisco. Dwóch kieszonkowców napada na kobietę wybierającą pieniądze z bankomatu. Zanim zdążą zrobić cokolwiek, zostają pochwyceni przez macki czarnego symbiotu. Venom zabija obu, dusząc ich na wystawie sklepu ze sprzętem RTV. We włączonym telewizorze widzi informację o ucieczce Cletusa Casady'ego z więzienia. Mimo, że Eddie czuje się tu jak w domu, to Nowy Jork teraz go potrzebuje.

Autor: Don God

Galeria numeru

Web of Spider-Man #101

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.