Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man » Spider-Man #35

Spider-Man #35

Spider-Man #35

"Maximum Carnage" - Chapter IV: "Team Venom"

Postacie
Cytat

Spidey: "Just remember what I said about not killing!"
Venom: "Carnage brains! Yum!"

Streszczenie

"Rodzina" Carnage'a przybywa do magazynu, który ma stać się ich siedzibą. Szaleniec snuje plany na przyszłość, obejmując Shriek i Doppelgangera. Kobieta podziela jego nadzieje, jednak w tej chwili jej uwagę przykuwa zapach siarki, jaki nagle poczuła. Pochodzi on od Demogoblina, który zbliża się do wejścia do magazynu.

Mary Jane stanowczo żąda, by jej mąż wyrzucił Venoma z ich domu. Peter tłumaczy, że Eddie jest ranny i potrzebuje pomocy, a poza tym w tym stanie nie może zrobić im krzywdy. MJ jest jednak wściekła, że Pete nie może przestać być Spider-Manem chociaż na pięć minut. Ubiera płaszcz i wychodzi z mieszkania. Chwilę później, Parker kładąc Brocka na kanapie słyszy, że ten przybył do niego z propozycją wspólnego pokonania Carnage'a. Nie może w to uwierzyć, jednak Eddie wycieńczony zasypia i nie odpowiada na jego pytania. Parker zostawiwszy go tak, przebiera się w kostium i opuszcza mieszkanie, zastanawiając się, co ma robić dalej.

Felicia Hardy budzi się w swym mieszkaniu i widzi siedzącego w oknie Spider-Mana. Po chwili oboje siedzą przy kawie i Peter pyta o radę, po wyjaśnieniu jej wszystkiego, co do tej pory się stało. Felicia ma prostą odpowiedź - nie mają innego wyjścia, niż pomóc Venomowi w powstrzymaniu Carnage'a.

May Parker przygotowuje śniadanie dla Mary i Richarda, gdy słyszy pukanie do drzwi. To Mary Jane, która tłumaczy, że miała ochotę spotkać się z rodziną. Kobieta wita się z rodzicami Petera, którzy korzystając z okazji pytają o niego. MJ wyraźnie nie wie, co powinna odpowiedzieć.

Przed Carnage'em i jego "rodziną" pojawia sie Demogoblin. Natychmiast atakuje go Shriek, po czym wywiązuje się walka. Kiedy jednak Demogoblin oznajmia, że ma zamiar ukarać grzeszników, Kasady proponuje mu, by przyłączył się do niego, skoro ma ochotę na zabijanie.

Spidey próbuje wytłumaczyć Black Cat, że Carnage wprawdzie musi być powstrzymany, ale współpracowanie z kimś takim jak Venom oznacza akceptowanie jego bezlitosnych metod, na co nie można pozwolić. Ubrana w kostium Felicia stwierdza, że czasami takie rozwiązania są konieczne, by ocalić niewinnych. Wychodząc przez okno pyta, czy Peter jest z nimi. Ten nie może się zdecydować, jednak Kotka wówczas przypomina mu stare przysłowie: "jeśli nie jesteś częścią rozwiązania, wtedy stajesz się częścią problemu", po czym opuszcza swoje mieszkanie.

Demogoblin tymczasem przystaje na ofertę Carnage'a, mając nadzieje na wyciągnięcie z niej dodatkowych korzyści. Shriek po cichu pyta Cletusa, jak może ufać komuś takiemu. Ten odpiera, że jest wręcz przeciwnie, lecz jednocześnie każe jej pomyśleć o rzezi, jaką razem mogą urządzić.

Brock podnosi jedną ręką kanapę w mieszkaniu Parkerów, ciesząc się, że odzyskał już siły. Nagle do pokoju przez okno wpada Black Cat, która oznajmia, że chce pomóc mu powstrzymać Carnage'a. Venom jest ciekaw, czy Kotka przyszła sama, lecz zaprzecza temu przybyły właśnie Spider-Man. Oznajmia obojgu, że przyłącza się do nich, ale ostrzega, że jeśli ktokolwiek będzie chciał uciec się do morderstwa, on go powstrzyma za wszelką cenę. Razem opuszczają mieszkanie, za późno, by usłyszeć dzwonek telefonu. To zamartwiająca się MJ próbuje dodzwonić się do Petera, by sprawdzić, czy nic mu się nie stało.

Carnage wraz ze swoją świtą chcą wyruszyć na poszukiwanie kolejnych ofiar, lecz nagle pojawia się przed nimi Cloak, który oznajmia, że zapłacą za śmierć Dagger.

Tymczasem Spidey, Black Cat i Venom krążą po mieście w poszukiwaniu szalonej "rodziny", gdy nagle słyszą dźwięk wskazujący na to, że Shriek właśnie używa swoich mocy.

Carnage i reszta znęcają się nad Cloakiem, lecz gdy Doppelganger ma już go wykończyć, do magazynu wpada Spidey wraz ze swoimi sprzymierzeńcami. Natychmiast wywiązuje się walka, w wyniku której Carnage zostaje wepchnięty do peleryny Cloaka. Udaje mu się jednak wydostać, a kilka chwil później zarządza odwrót, wcześniej każąc Demogoblinowi podpalić dach budynku, który następnie zawala Shriek. Spider-Manowi udaje się wydostać stamtąd w porę, jednak pod gruzami zostaje uwięziona Black Cat, a osłabiony przez płomienie Venom wpada z powrotem do płonącego magazynu. Spidey staje przed dylematem - ruszyć za Carnage'em i pozwolić mu dalej mordować niewinnych, czy wrócić na ratunek Kotce i Brockowi.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Spider-Man #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.