Avalon » Serie komiksowe » Transformers » Transformers #5

Transformers #5

Transformers #5

"The New Order"

Postacie
Cytat

Shockwave (oglądając telewizję): "These humans are even more primitive than I thought."

Streszczenie

Na pokładzie Arki Shockwave ogląda fragmenty różnych programów telewizyjnych. Wśród nich jest wywiad z G.B. Blackrockiem, biznesmenem i właścicielem nowoczesnej platformy wiertniczej, oraz z Josie Beller, komputerowym geniuszem,  która zaprojektowała większość systemów platformy. Shockwave dochodzi do wniosku, że podbój Ziemi będzie łatwy, zwłaszcza teraz, kiedy Autoboty są pokonane. Najpierw jednak ma zamiar przywrócić do stanu funkcjonalnego Decepticony, które zostały uszkodzone przez paliwo przygotowane przez Sparkpluga. Wśród nich jest Megatron, który odzyskał już przytomność. Ten chce podziękować Shockwave'owi i szybko wrócić do pełnienia obowiązków dowódcy Decepticonów, ale jednooki Transformer stwierdza, że Megatron był złym dowódcą, który prawie doprowadził do porażki, więc to on teraz będzie wydawał rozkazy. Pierwszym z nich jest raport z działań Decepticonów po obudzeniu przez Arkę. Megatron opowiada o zmaganiach z Autobotami na Ziemi i zdradzie Sparkpluga. Shockwave jeszcze raz przypomina Megatronowi, kto teraz rządzi Decepticonami i dla podkreślenia wagi swoich słów demonstruje, co się stanie z byłym dowódcą w razie nieposłuszeństwa, rozrywając pokonanego Sunstreakera na pół.

 

Tymczasem w garażu pobliskiego szpitala, Buster szuka Ratcheta. Ten wkrótce wraca z dwoma lekarzami, więc chłopak może mu przekazać dobre wieści o stanie Sparkpluga i zatruciu paliwa Decepticonów, którego dokonał mechanik. Ratchet mimo to jest niespokojny, ponieważ nie może skontaktować się z Arką, więc postanawia szybko wracać. Buster chce jechać z nim i argumentuje decyzję tym, że karetka bez kierowcy wydawałaby się podejrzana. Najpierw jednak idzie się pożegnać z ojcem. Sparkplug czuje się dobrze i wkrótce ma być wypisany. Ojciec nie pozwala Busterowi zadawać się więcej z Autobotami, ponieważ mieszanie się do wojny między robotami z kosmosu jest dla niego niebezpieczne. Chłopak obiecuje, że tak zrobi.

 

Na pokładzie Arki Megatron planuje już, co zrobi z Shockwave'em po odzyskaniu pełnej sprawności. Ten wkrótce pojawia się i wyraża zadowolenie z szybkiego dochodzenia byłego dowódcy do zdrowia. Megatron pyta się, co się działo z Shockwave'em przez cały czas jego nieobecności, ale nowy dowódca zdradza jedynie, że po rozbiciu się Arki podążył za nią, a potem jego funkcjonowanie zostało zakłócone i dopiero niedawno został przywrócony do działania. Zdradzenie szczegółów mogłoby się okazać szkodliwe dla Shockwave'a, więc na tym poprzestaje. Tymczasem Decepticony, które zostały uszkodzone przez Spider-Mana i Gearsa, kiedy ci uwalniali Sparkpluga, wyzdrowiały i przygotowują ciała Autobotów do przetworzenia na części zamienne. Megatron cieszy się na myśl o losie, który czeka Optimusa, ale Shockwave oznajmia, że Prime zostanie przy życiu, ponieważ posiada on legendarną Matrycę Stworzenia, którą Decepticon chce użyć do dania życia wielu nowym Decepticonom, które pomogą jedenastu obecnym w podbiciu Ziemi. A podbój rozpoczyna się już w tej chwili, bo Shockwave transformuje się w kosmiczny pistolet i wyrusza wykonać pierwsze z wielu zadań.

 

Tymczasem Ratchet i Buster, który złamał obietnicę daną ojcu, dotarli pod Górę Św. Hilarego. Ku ich przerażeniu, przed wejściem do Arki stoją Rumble i Frenzy, co znaczy, że Decepticony opanowały statek kosmiczny Autobotów. Ratchet chce wedrzeć się do Arki siłą, ale Buster proponuje, że on, jako mały człowiek, ma o wiele większe szanse dostać się do środka niezauważony. Chłopak przemyka się niezauważony obok dwóch strażników i dostaje się do wnętrza wulkanu, a następnie na pokład Arki. Wkrótce znajduje wiszące ciała Autobotów, a chwilę później wciąż funkcjonującą głowę Optimusa Prime, który mówi, że Buster jest ostatnią nadzieją Autobotów.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.