Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #68

Daredevil vol. 2 #68

Daredevil vol. 2 #68

"Golden age" - part 3 of 5

Postacie
Cytat

Matt: "It's that agent Del Toro."
Foggy: "Seriously? She can't just--"
Matt: "Her heart is beating out of her chest."
Foggy: "Maybe she wants me."
Matt: "I'm sure that's it."

Streszczenie

Lata temu. Młody Alexander stoi z dymiącym pistoletem nad zwłokami Defendera.

Rok temu. Zdruzgotany Matt bierze w ramiona zwłoki Hectora Ayali. Gest ten spotyka się z żywym zainteresowaniem mediów.

Dzisiaj. Melvin prosi Alexandra, aby pozwolił mu wreszcie zabić Matta i zostawił go w spokoju. Bont stwierdza, że to nie wystarczy. Murdock musi być żywy, aby zobaczyć reakcję ludzi na film, który starzec właśnie nagrywa. Potter mówi, że nie taka była umowa. Wolałby zakończyć cierpienia prawnika w tej chwili, niż ciągnąć je tygodniami. Leżący na podłodze, pobity i skrępowany łańcuchami Matt, próbuje nawiązać kontakt z Melvinem. Głośno zastanawia się, czym Alexander musiał mu zagrozić, żeby Potter zgodził się ponownie wejść na ścieżkę zbrodni. Jako odpowiedź otrzymuje kolejny cios.

Wiele lat temu. Kilka dni przed procesem Bonta, Daredevil zostaje zaatakowany przez Melvina Pottera. Obezwładnia go jednak bez żadnego problemu i wyciąga z niego informacje na temat osoby, która go wynajęła. Bohater pozostawia pobitego złoczyńcę na masce samochodu, przed głównym wejściem do klubu nocnego Alexandra. Gdy właściciel wychodzi ze środka, aby zobaczyć co się stało, Daredevil życzy mu dobrej zabawy w więzieniu. Nadjeżdża policja.

Wczoraj. Matt i Foggy wychodzą z biura. Omawiając szczegóły jakiejś sprawy czekają na taksówkę. Nagle Murdock wyczuwa, że ktoś ich obserwuje z ukrycia po przeciwnej stronie ulicy. Skupiając się na zapachu tej osoby, rozpoznaje w niej agentkę Del Toro. Słyszy też łomot jej serca. Mężczyźni zastanawiają się, co zrobić. Nie mogą przecież podejść bezpośrednio do niej. Byłby to niezbity dowód na podwójną tożsamość Matta. Murdock postanawia wrócić do biura samotnie. Być może Angela chce spotkać się z nim na osobności. Foggy wsiada do taksówki i odjeżdża, a jego partner kieruje swe kroki z powrotem do kancelarii. Tak jak podejrzewał - agentka natychmiast podchodzi do drzwi. Jest wyraźnie podenerwowana. Prawnik otwiera, zanim jeszcze kobieta zdążyła zadzwonić. Będąca kłębkiem nerwów agentka z miejsca zasypuje adwokata niezręcznymi pytaniami. Prawnik wymijająco odpowiada na wszystkie, które sugerowałyby, że jest on Daredevilem. Jeszcze bardziej denerwuje to Angelę. Prosi ona Matta, aby na chwilę zapomniał, że pracuje ona dla FBI i prowadzi sprawę przeciwko niemu. Prosi go, aby zgodził się porozmawiać z nią przez chwilę. Musi dowiedzieć się, dlaczego zdecydował on się narażać własne życie jako zamaskowany bohater. Murdock pyta ją, o co jej NAPRAWDĘ chodzi. W odpowiedzi Del Toro wyciąga z kieszeni amulet White Tigera, który daje noszącej go osobie nadludzkie moce. Informuje Matta, że naszyjnik jest teraz jej, ponieważ Hector Ayala był jej wujkiem. Angela nie wie, co ma zrobić ze spadkiem.

Dzisiaj. Alexander nakazuje Melvinowi podnieść Matta. Ironicznie nazywa prawnika "Kingpinem" i informuje go, że wybierają się na spacer po Hell's Kitchen. Murdock pyta Bonta, czy wydaje się mu, że pozostanie bezkarny. Starzec odpowiada, że nie obchodzi go to. Ma dziewięćdziesiąt trzy lata. Większość ludzi myśli, że już nie żyje, jeżeli w ogóle zdarzy im się o nim pomyśleć. Jedyne, co trzymało Alexandra przy życiu, gdy odsiadywał swój wyrok, to pragnienie zemsty. Potter wyrzuca bezwładne ciało prawnika na ulicę. Bont mówi, że najwyższa pora, aby mieszkańcy Hell's Kitchen poznali prawdziwego Matta Murdocka.

Autor: Don God

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #68

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.