Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #67

Daredevil vol. 2 #67

Daredevil vol. 2 #67

"Golden age" - part 2 of 5

Postacie
Cytat

Matt: "If you're giving me a dirty look in hopes of intimidating me... I'd like to now remind you that I am blind."

Streszczenie

Melvin, na rozkaz Alexandra, okłada spętanego łańcuchami Matta. Robi to wbrew własnej woli. Tłumaczy Murdockowi, że znajduje się w równie złej sytuacji, co on.

Wiele lat wcześniej. Dzięki wpłaceniu kaucji, Bont wychodzi z więzienia. Nic nie robiąc sobie ze śledzących go funkcjonariuszy federalnych, kieruje swe kroki do sklepu z kostiumami Melvina Pottera. Składa właścicielowi propozycję nie do odrzucenia - będzie on mógł zatrzymać ten lokal, jak i cały budynek, jeśli tylko pozbędzie się Daredevila. Krawiec odmawia. Ma zawieszony wyrok i najmniejsza wpadka zaprowadzi go prosto do więzienia. Alexander nie pozostawia mu jednak wyboru. Jeżeli Melvin jeszcze raz nie przywdzieje uniformu Gladiatora, Bont ujawni policji wszystkie zbrodnie, jakie Potter dla niego kiedyś popełnił. Na odchodne dodaje, że swoją reputację zbudował na zwłokach zamaskowanego mężczyzny. Nie pozwoli, aby pogrążył go teraz inny.

Jeszcze wcześniej. Bont organizuje zebranie najważniejszych przedstawicieli nowojorskiego świata zbrodni. Na spotkaniu oznajmia, że chciałby przejąć Hell's Kitchen. Odpowiedź starszych i bardziej doświadczonych mafiozów nie jest taka, jakiej oczekiwał. Zostaje porównany do sępa i zlekceważony. Im dłużej jednak przekonuje ich, że potrzebna im organizacja i silny przywódca, tym więcej mężczyzn przechodzi na jego stronę. Również mają dość "dzikich" gangów działających na ich terytorium. Mają dość superbohaterów mieszających się w nie swoje sprawy. Nagle przez okno wpada jeden z nich - Defender i zaczyna okładać zgromadzonych. Alexander wykorzystuje moment nieuwagi zamaskowanego i strzela mu w tył głowy, zdobywając respekt wszystkich obecnych w pomieszczeniu.

Dziś. Agentka Del Toro zostaje wezwana jako wsparcie dla policji, przy badaniu sprawy zabójstwa Saula. Wstępne oględziny zwłok wykazują, że ktoś dosłownie przebił mężczyznę na wylot gołymi pięściami. Jeden z funkcjonariuszy sugeruje, że mordercą może być mutant. Angela nie jest jednak tego pewna i postanawia przepytać przestraszone striptizerki, kłębiące się wokół miejsca zbrodni. Jedna z nich zeznaje, że krótko przed odkryciem ciała Saula, widziała wchodzącego do jego biura starca. Gdy Del Toro wykonuje strzał w ciemno i pokazuje jej zdjęcie Alexandra Bonta. Zdziwiona tancerka potwierdza - to jest mężczyzna, którego zapamiętała.

Ponownie czasy wcześniejsze. Alexander, który wyszedł z więzienia za kaucją, udaje się do kancelarii adwokackiej "Nelson i Murdock". Prosi Matta, aby reprezentował go w sądzie podczas jego procesu. Murdock nie zgadza się na to, informując niedoszłego klienta o konflikcie interesów, jaki właśnie zaistniał. Chodzi o to, że jego firma jest już zaangażowana w sprawę lokatorów kamienicy Clintona, którzy to pozwali Bonta za próbę złamania zasad, na jakich ich mieszkania są wynajmowane. Prawnik dodaje, że jednoczesne opowiadanie się po obu stronach byłoby wysoce nieetyczne mimo, że w tamten proces zaangażowany jest Foggy, a nie on sam. Adwokaci zgodzili się na dzisiejsze spotkanie, ponieważ spodziewali się, że Alexander przybędzie ze swoim prawnikiem, aby omówić szczegóły prowadzenia obrony. Siłą rzeczy nie mogą go reprezentować... chyba, że zgodzi się na ugodę w procesie lokatorów Clintona. Bont wpada w złość. Nie może uwierzyć, że musi wysłuchiwać zuchwałej mowy chłopaka, będącego zaledwie rok po studiach prawniczych. Przypomina Mattowi, że Hell's Kitchen należy do niego. Nazywa Murdocka kaleką i mówi, że nie byłoby dla niego problemem wepchnięcie go pod koła samochodu. Na koniec radzi zadać sobie pytanie - czy prawnik chce być po jego stronie, czy przeciwko niemu. Ten jednak nie daje się zastraszyć i informuje Alexandra, że ta rozmowa jest rejestrowana. Jeżeli ten jeszcze raz mu zagrozi, Matt wezwie policję.

Dzisiaj. Matt nadal siedzi pobity i skuty łańcuchami. Pod rozpiętą marynarką wyraźnie widać kostium Daredevila. Kolejny cios Melvina przewraca go na podłogę. Na rozkaz Alexandra, Potter wysuwa z rękawicy ostrze z zamiarem dekapitacji Murdocka. Bont jednak decyduje się pociągnąć cierpienia swojej ofiary trochę dłużej. Stwierdza, że zbyt długo czekał na tę chwilę, aby teraz zakończyć wszystko w dwadzieścia minut. Włącza kamerę i zaczyna filmować ledwie przytomnego Matta.

Autor: Don God

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #67

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.