Avalon » Serie komiksowe » Witches » Witches #3

Witches #3

Witches #3

"The Fest"

Cytat

Satana odpowiadająca na pytanie gdzie jest Jennifer: "Back to Epcot Center. Trailer park of the future exhibit."

Streszczenie

Do odpoczywających dziewcząt zbliża się potwór, dziewczęta specjalnie się nie przejmują myśląc, że to kolejne ćwiczenie Wonga. Kiedy jednak monstrum brutalnie odrzuca Jennifer rozpoczynają walkę. Satana, chcąc sama się rozprawić z zagrożeniem nie reaguje na krzyk Kale i podchodzi pod promień jej mocy tracąc przytomność.

Wydarzenia te obserwują Strange i Lilith. Doktor pyta wampirzycę, co ta chce osiągnąć nasyłając demona. Kobieta nie odpowiada na to pytanie, jest tylko zdziwiona, że tak słabo chronił swój dom. Wyczuwa jego strach. Kiedy tworzy ścianę ognia, mag już się niecierpliwi i odradza testowanie jego osoby, odchodząc ostrzega jeszcze, że jeśli coś stanie się dziewczętom, niech bogowie ją mają w opiece. Lilith odpowiada tylko, że to on bardziej potrzebuje boskiej pomocy.

Tymczasem w posiadłości czarownice nadal walczą z demonem, pokonuje go dopiero bardzo silny promień Jennifer. Gdy po zagrożeniu zostaje tylko kupka popiołu, ona i Topaz zajmują się nieprzytomną Sataną. Ta szybko dochodzi do siebie i rzuca się na Kale posądzając ją o próbę morderstwa. Mimo, że kłótnię próbuje załagodzić Hinduska, Satana odmawia dalszej współpracy z Jennifer. Ta przyznaje jej rację, i mimo zakazu Strange’a opuszczania budynku, pakuje się i odchodzi. Wychodząc radzi Topaz, żeby przestała być popychadłem Strange’a i zaczęła myśleć za siebie.

Rankiem Andy Kale przegląda się w lustrze, dziwiąc się zrogowaciałej skórze ręki. Z zamyślenia wyrywa go dzwonek telefonu, to siostra nagrywając się na sekretarkę, zawiadamia go, że zaraz będzie, a on ma wstać i ubrać się w przyzwoite ubranie. Kiedy chłopak próbuje podnieść słuchawkę, jego ręka jest już wielkim szponem. Przerażenie potęguje postępująca zamiana w potwora, od transformacji jego uwagę odwraca Lou, który pojawił się znikąd - kustosz biblioteki obiecuje mu odpowiedzi na wszystkie pytania.

Do domu wraca Stephen Strange, tłumaczy obu czarownicom, że Lilith pragnie też odnaleźć księgę. Na pytanie Satany, czy są po tej samej stronie oburza się i stwierdza, że on pragnie uratować świat, a wampirzyca szuka potęgi. Widząc jego złość córka Szatana, stwierdza, że to może nie jest najlepszy moment by o tym poinformować, ale Jennifer odeszła.

Na pytanie Andy'ego, co mu zrobił, stary mężczyzna wyjaśnia, że chłopak sam jest sobie winny; ostrzegał go przed ruszaniem ksiąg, tłumaczy mu też, że gdyby pamiętał o swoich korzeniach wiedziałby, czym jest książka.

Lewitując Strange przy pomocy magii szuka Jennifer, uspokaja żartującą ciągle Satanę i niepokojącą się o jego stan zdrowia (mag ma problemy z oddychaniem) Topaz. W końcu dowiaduje się, że dziewczyna udała się do brata i znajduje się w wielkim niebezpieczeństwie.

Coraz bardziej ulegający przeobrażeniu Andy nadal nie rozumie co się dzieje, kustosz tłumaczy mu więc, że duchy wybrały rodzinę Kale'ów na służbę wiecznych strażników Tome of Zhered-Na. Księgi pilnowali jego dziad, a przed nim jego dziad, ale tylko on był tak głupi, by ją otworzyć. Lou otwiera szafę, w której znajdują się wysuszone zwłoki. Zdruzgotany chłopak pyta się, czy to on ich wszystkich zabił, odpowiedź brzmi, że zabił wielu więcej, więc czemu miałby teraz przestać...

Przerywa im dzwonek do drzwi, Jennifer przybyła wreszcie do brata. Młodzieniec całkowicie zmieniony już w potwora za namową kustosza rusza do drzwi.

Autor: Nadia

Galeria numeru

Witches #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.