Avalon » Serie komiksowe » Witches » Witches #2

Witches #2

Witches #2

"The Brood"

Cytat

Satana: "Strange looks like he just tied someone to the railroad tracks"

Streszczenie

Czarownica wróżąc z kart sprawdza, czy ją czeka coś przykrego dzisiejszego dnia. Widząc w nich chaos jest zmartwiona, że to już drugi raz w przeciągu trzech dni. Zaaferowana przepowiednią nie zauważa zbliżającego się demona. Nieprzytomną Glamour znajduje mąż.

Hellphyr rośnie w siłę z każdą napotkaną osobą. Jeden po drugim pożera umysły, serca i dusze ludzi obdarzonych niezwykłą mocą i staje się coraz trudniejszym przeciwnikiem.

Na propozycję Topaz, by poinformować czarowników o grożącym niebezpieczeństwie Stephen Strange odpowiada, że nie chce wywoływać paniki. Podniosły nastrój zakłóca Satana mając pretensje, że to ona ma być tą złą. Kiedy próbuje sprowokować kłótnię z Jennifer, doktor ją zdecydowanie upomina, demonica nic sobie z tego nie robi i insynuuje, do czego bogatemu, potężnemu, przystojnemu mężczyźnie potrzebne są trzy młode dziewczyny. Żeby skończyć jej żarty mag opowiada historię demona: wiele stuleci temu boski duch i mroczny duch przybyły na Ziemię, by powierzyć wiedzę o całym mistycyzmie Illyanie Kale, wielkiej przodkini Jennifer, wtedy też została stworzona księga "The Tome of Zhered-Na". Ale bogowie byli wściekli, że taka wiedza dostała się w posiadanie ludzi. Wiedza ta była zbyt niebezpieczna i został stworzony Hellphyr, by jej strzec. Proroctwo mówi, że ktoś z rodu Kale'ów może odzyskać księgę i potrzeba do tego asysty reprezentantów niebios i piekieł. Po tej opowieści Stephen odchodzi, by załatwić interesy w innej części miasta.

Satana próbuje sprowokować Jennifer pytając, że gdyby dziewczyna wolała facetów [Jennifer jest lesbijką – dop. Nadia] to czy Strange byłby w jej typie. Jednakże, kiedy ta w ramach rewanżu pyta się jak to jest być córką szatana, demonica zakazuje jej o tym wspominać i zaczyna żartować z włosów Topaz.

Dziewczęta podgląda Lilith - wampirzyca, którą poczynania Strange’a najwyraźniej śmieszą.

W innej części miasta mag odwiedza w szpitalu nieprzytomną czarownicę, miała więcej szczęścia niż cztery osoby przed nią - przeżyła. Jej mąż pragnący zemsty dostaje zakaz wtrącania się.

Andy'ego Kale odwiedza dwóch kumpli pragnących pożyczyć pieniądze. Ten jednak zdecydowanie odsyła ich do jakiejś pracy.

W posiadłości Strange’a dziewczęta trenują pod okiem Wonga współdziałanie. Gdy Satana poraża energią Jennifer, ta wściekła chce się odegrać, bijatyce zapobiega służący przypominający dziewczętom o ich misji i jej powadze.

Illusion, mąż nieprzytomnej wiedźmy, w swym sklepie z magicznymi akcesoriami rozpoczyna zaklęcie, które ma odnaleźć demona. Mężczyzna widzi swój cel, lecz w tej samej chwili Hellphyr rzuca się na niego. Obserwuje to w swoim pałacu Lilith, którą odwiedza Strange. Czarodziej ostrzega ją przed jakimkolwiek działaniem w celu schwytania demona, wściekła wampirzyca pyta się, jakie w takim razie szanse mają trzy młode, niedoświadczone dziewczęta i czy przygotował jakiś plan zapasowy. Stephen informuje, że ma się od nich trzymać z daleka, na co kobieta odpowiada, że nie interesuje jej rola niańki, ale powinien uważać, bo Nowy Jork to bardzo niebezpieczne miejsce...

Autor: Nadia

Galeria numeru

Witches #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.