Avalon » Serie komiksowe » Witches » Witches #1

Witches #1

Witches #1

"The Gathering"

Cytat

Satana na widok wbiegających Jennifer i Topaz: "Oooo... Would you look at this. It’s hip-hop Barbie and her token ethnic friend. This is gonna be fun"

Streszczenie

Nowy Jork. Dwóch mężczyzn zjeżdża windą do podziemi biblioteki publicznej. Starszy z nich, kustosz muzeum Lou przypomina, że znał dziadka młodzieńca, ale to wcale nie znaczy, że chłopak może się obijać. Ma przygotowywać książki do transportu do przechowalni i tyle. Lou prowadzi Andy'ego Kale w głąb korytarzy między starymi, dawno zapomnianymi woluminami... Młodzieniec zaciekawiony okładką jednej z ksiąg otwiera ją, natychmiast oplata go błękitne światło i Andy zamienia się w demona.

Wszyscy magowie w uniwersum wyczuli zmianę, najbardziej odczuł ja jednak Stephen Strange. Mag nigdy się nie spodziewał, że to zostanie uwolnione, ta istota może zniszczyć wszystkich. Obudziła się także jego hinduska uczennica, Topaz. Mistrz tłumaczy jej, że wyzwoliła się prastara siła, z jaką nikt dotychczas się nie mierzył, siła ta była zamknięta w księdze, której tytuł wszyscy znają, a którego nikt nie wymawia... Ten tytuł, który ujawnia na życzenie dziewczyny to: „The Tome of Zhered-Na”. Dawno temu zaklęcia z innej starożytnej księgi uwięziły potwora zwanego Hellphyr, by nikt nie mógł posiąść jego mocy. Krążący po świecie potwór pochłonie całą magię świata, energię czarnoksiężników, ich ciała, ich dusze... Strange wytłumaczywszy to rusza po pomoc dwóch innych czarownic. Tylko Kale otworzył księgę, tylko Kale może ją zamknąć.

Jennifer Kale nie umiała się skupić na wykładzie, po nocy, w której się czuła jakby ktoś chciał wyrwać jej duszę. Nie była sobą. Widok Stephena Strange’a na dziedzińcu uniwersytetu nawet specjalnie jej nie zdziwił. Doktor niewidoczny dla innych studentów poinformował ją, że ktoś otworzył księgę jej dziadka, do zamknięcia księgi wszystkie anioły i demony będą musiały stanąć po ich stronie. Dziewczyna jest oburzona faktem, że po odzyskaniu księga miałaby zostać u Strange’a. I zgadza się pomóc tylko pod warunkiem, że rodowy skarb wróci do niej.

W nocy Jennifer jadąc do domu Strange’a próbuje się dodzwonić do brata, jednak jej telefon ma słabą baterię i rozłącza się. Czarownica jest zawiedziona prostym zaklęciem ukrywającym posiadłość i bez trudu przełamuje czar. Gościa wita Topaz, która od razu informuje o obowiązujących zasadach. Brak możliwości telefonicznego kontaktu ze światem zewnętrznym irytuje Jennifer, zaczyna więc kłócić się z Hinduską, wyrzucając jej zbytnią uległość wobec maga.

Tymczasem w piwnicy Strange przywołuje z martwych trzecią potrzebną wiedźmę - demona. Z piekieł przybyła Satana, którą informacja, że została otwarta księga pobudza tylko do śmiechu. Na widok młodych wiedźm stwierdza jednak, że może być zabawnie i postanawia pomóc magowi.

Autor: Nadia

Galeria numeru

Witches #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.