Avalon » Serie komiksowe » Powers vol. 2 » Powers vol. 2 #26

Powers vol. 2 #26

Powers vol. 2 #26

"The 25 Coolest Dead Superheroes Of All Time" - part 2

Postacie
Cytat

Koroner: "A Power is out here killing our children. And he's going to kill all of them. Look at their faces, Walker. These are our children."

Streszczenie

Tydzień temu. Detektyw Enki Sunrise melduje się w biurze kapitana Crossa, gdzie czeka on na nią razem z Aną Stone z wydziału wewnętrznego. Ta mówi Sunrise, że kapitan będzie jej przełożonym, natomiast jej partnerem zostanie detektyw Christian Walker. Stone pyta się jej, czy go zna. Enki odpowiada, że słyszała o nim, ale Anie chodzi o to, że mężczyzna w przeszłości był znany jako super-bohater Diamond. Następnie Stone pokazuje Sunrise zdjęcie Deeny Pilgrim. Wyjaśnia, że to była partnerka Walkera, w sprawie której prowadziła śledztwo, a która zniknęła osiem miesięcy temu. Nikt nie wie, co się z nią stało, ale Ana podejrzewa, że Walker ma jakieś pojęcie, ale potrzebuje na to dowodów. Na pytanie Enki Stone odpowiada, że Deena była podejrzana o zabójstwo gangstera Johnny’ego Royale’a i swojego byłego chłopaka, który zniknął rok temu, tak samo jak sama Pilgrim później. Enki zastanawia się, czy Walker miał z tym coś wspólnego, ale Cross stanowczo mówi, że nie. Stone nie wierzy również, że zniknięcie Deeny to zemsta ludzi Royale’a. Uważa, że trzeba po prostu ją znaleźć, ale to połowa zadania – Ana jest przekonana, że Walker wciąż ma nadludzkie zdolności, a w takim wypadku nie może służyć w policji. Każe Sunrise meldować się bezpośrednio do niej zamiast do kapitana. Nikt nie może się dowiedzieć o tym śledztwie. Stone chce się upewnić, że Enki da sobie z tym radę. Detektyw odpowiada, że Ana musi znać sprawę jej ojca, również policjanta, który zginął z rąk innego gliny za to, że nie chciał brać łapówek. Nie musi więc nigdy pytać się o to, czy Sunrise nie jest w stanie poradzić sobie w sprawie innych nieuczciwych policjantów.

Dzisiaj. W zaułku Deena każe Walkerowi zostawić ją w spokoju. Christian ma do niej wiele pytań, ale jego była partnerka nie ma zamiaru z nim rozmawiać i każe mu się odsunąć. Kiedy mówi, że jest jej przyjacielem, Pilgrim krzyczy, że w takim razie by jej nie okłamał na temat swoich mocy. Widziała, jak ich używał i jest przekonana, że Christian miał je przez cały czas ich znajomości i tylko udawał zwykłego człowieka. Walker widzi, że Deena jest zarażona wirusem mocy i mówi, że chce jej pomóc, ale ona odpowiada, że da sobie radę sama. Wtedy do zaułku wbiega Enki. Walker każe jej uciekać. Sunrise widząc, że Deena przygotowuje się do wystrzału energii, wyciąga pistolet. Pilgrim strzela w ziemię pod stopami policjantów, wytrącając ich z równowagi. Odpycha Enki, która uderza głową w kontener na śmieci, i ucieka. Christian biegnie za nią, ale gubi ją w tłumie ludzi patrzących, jak koronerzy zabierają zwłoki trzech zamordowanych dziewczynek.

Później, na komisariacie, detektywi opowiadają kapitanowi Crossowi o spotkaniu z Deeną. Walker mówi, że Pilgrim jest zła na niego (ale nie precyzuje dlaczego) i nie chciała z nim pójść. Enki dodaje, że strzelała do nich, ale Christian poprawia ją, że Deena strzeliła w ziemię. Na pytanie Sunrise stwierdza, że nie wiedział, że ona ma moce. Musiała je ukrywać, podobnie jak jeden z policjantów z obyczajówki, który nabył nadludzkie zdolności podczas służby. Cross oznajmia detektywom, że odbiera im sprawę. Christian protestuje, podobnie jak chwilę później, kiedy kapitan stwierdza, że Deena jest podejrzaną. Cross uznaje ten fakt za wystarczający powód do odsunięcia go od dochodzenia, ponieważ Pilgrim musi być traktowana jak podejrzana, skoro była na miejscu zbrodni i jest zarażona wirusem mocy. Po chwili milczenia Walker przyznaje kapitanowi rację. Enki przeprasza go, że celowała do Deeny, ale Christian mówi, że postąpiła słusznie, po czym wychodzi. Sunrise mówi kapitanowi, że Walker nie ma mocy, ponieważ by ich użył. Zapytana o szczegóły odpowiada, że nie słyszała dokładnie, co mówiła Deena, ale wie, że krzyczała, podczas gdy Walker błagał ją, aby go posłuchała. Cross mówi, że Deena była świetną policjantką.

W swoim mieszkaniu Christian myśli o Deenie oraz innych bliskich mu kobietach, większość z których również utracił, jak Zorę, czy poprzednią Retro-Girl. Znajduje go Heather, która się dziwi, że już wrócił i pyta się, co się stało. Walker jest na tyle przygnębiony, że nie może jej wyjaśnić. Para przytula się i siedzi w milczeniu.

Grupa licealistów wychodzi ze szkoły spierając się, kto jest najfajniejszym z super-bohaterów, którzy już nie żyją. Dziewczyna o imieniu Amber pokazuje reszcie samochód zaparkowany niedaleko budynku. Przypominają sobie inną uczennicę, Rachel, która wsiadła do tego samochodu parę dni temu i nikt jej od tej pory nie widział. Zastanawiają się, czy nic jej się nie stało i czy nie powinni zawiadomić policji. Amber postanawia iść się spytać o losy koleżanki i chce, żeby jej chłopak jej towarzyszył, ale on nie chce. Dziewczyna podchodzi więc do samochodu sama. Pyta się kierowcy o Rachel. Ten odpowiada, że nic jej nie jest i może ją do niej zabrać. Nieznajomy mówi, że Rachel poszła z nim, ponieważ chciała poznać świat takim, jaki jest naprawdę. Amber nie rozumie, co to znaczy, więc mężczyzna mówi, że może się dowiedzieć tylko w jeden sposób. Pozostali uczniowie, z których jeden filmuje całe zdarzenie, widzą, jak ich koleżanka wsiada do samochodu. Chłopak Amber próbuje ją zatrzymać, ale jest za późno.

Walker przybywa do kostnicy, do której wezwał go doktor Tucker. Mówi, że już się nie zajmuje sprawą, ale podenerwowanego patologa to nie obchodzi. Pokazuje Christianowi ciała dziesiątki młodych dziewczyn. Stwierdza, że kapitan Cross myli się i Deena Pilgrim nie ma z tym nic wspólnego. Jakiś nadczłowiek zabija dzieci w mieście i jeżeli ktoś go nie powstrzyma, wszystkie skończą tak, jak te tutaj.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Powers vol. 2 #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.