Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four 1234 » Fantastic Four 1234 #3

Fantastic Four 1234 #3

Fantastic Four 1234 #3

3: "Darkness And The Mole Man"

Postacie
Cytat

Namor: "Mole King. You wish an alliance with my realm? Learn to swim."

Streszczenie

Human Torch kreśli na niebie wielką, ognistą czwórkę i unikając ataku potwora rusza po pomoc.

Doom spogląda na figurkę, przedstawiającą Johnny'ego i zgniata ją w dłoni, wygłaszając monolog o tym, że za każdym uczynkiem kryje się drugie znaczenie, a tak zwany heroizm jest niczym więcej, jak pragnieniem uznania i uwielbienia. Opuszcza taras i wchodzi do komnaty, gdzie elektroniczny głos informuje go o wypuszczeniu potwora i oczekiwaniu na ruch Richardsa. Zasiadając przed człekopodobną maszynerią, przygotowuje się do ostatecznego gambitu. Kiedy głos ogłasza kolejny ruch, z rzeki Hudson wyłania się olbrzymia, mechaniczna ręka.

Widząc zbliżającego się Human Torcha, Namor stwierdza, że spodziewał się tego, jednak tym razem natura jest po jego stronie, bo ulewny deszcz wzmacnia go, a osłabia Johnny'ego. Ulewa okazuje się na tyle potężna, ze Johnny nie może utrzymać płomieni i gaśnie, zanim sięgnie budynku, spadając w stronę wyrwy w ulicy. Sue próbuje go pochwycić, ale z jakiegoś powodu jej pole siłowe nie działa. Namor przypomina, ze tak działa jego aura, albo przynajmniej ona bardzo chce w to wierzyć. Mówi też, że jego uczucia w stosunku do niej nie zmieniły się, a gdy ona odpowiada, że jest żoną Reeda proponuje, że zabierze ją w bezpieczne miejsce. Gdy Sue pyta, przed czym miałaby się chronić, Namor wyjawia, że zgodził się wziąć udział w grze Dooma w zamian za jej miłość. Susan odpowiada, że nie ma między nimi miłości, ale on stwierdza tyko, że to i tak piękna nazwa dla prymitywnych popędów, a to nie zmienia faktu, że pragnie jej, by uspokoiła jego wzburzone emocje. Ona odpowiada, że nie może zostawić rodziny, ale on zapewnia, że szybko o nich zapomni wśród luksusów podwodnych pałaców.

Johnny wciąż spada, podczas gdy Mole Man wmawia uwięzionej Alicii, że otchłań, którą włada, wkrótce go pochłonie i nie będzie w stanie jej uratować. Ona wierzy jednak, że Johnny przeżyje i ją uratuje. Mole Man przybliża się do niej i mówi, że nie potrzebuje ratunku, bo są dla siebie idealną parą. Kiedy Alicia protestuje twierdzi, że nikt nie powiedział jej, jak jest brzydka i tylko potwór mógłby ją pokochać, dlatego wkrótce pozna jego miłość i nauczy się ją odwzajemniać. Jeden z Moloidów przyprowadza Johnny'ego, który grozi Mole Manowi, ten jednak oświadcza, że tutaj jego groźby nic nie znaczą. W podziemnym królestwie wiecznej nocy, to on jest kimś specjalnym i to on jest groźny.

Ben próbuje zasnąć na szpitalnym łóżku, ale nie może, bo cały czas prześladuje go uczucie, że jest uwięziony w jakimś koszmarze. Zaczyna wspominać swoje życie i to, jak zawsze jego atutem była siła fizyczna, a nigdy mądrość i strategia. Przyznaje, że potrzebuje kogoś z planem działania i prosi o pomoc. Zza parawanu obok słyszy głos, który mówi, że nikogo to nie obchodzi. Lekarze i pielęgniarki harują, by utrzymać go przy życiu, a on tylko użala się nad sobą, zamiast wyjść stąd i popracować nad sobą. Nie wie, że to wygłupy lekarza, który figluje z pielęgniarką przy zwłokach jego sąsiada, ale przyznaje mu rację. Postanawia opuścić szpital natychmiast, dotrzeć do Reeda za wszelką cenę i wszystko naprawić.

Mole Man oświadcza, że fundamenty domu Alicii zostały naruszone i wkrótce zapadnie się w głąb jego królestwa, tak samo jak ona i Human Torch - niezauważony, jako ofiara Dooma. Każe uwięzić Johnny'ego i wręcza Alicii nożyczki, by wykłuła mu oczy, żeby zgnił w lochu, nigdy już nie oglądając słońca. Ona odmawia, a gdy Mole Man zaczyna nalegać, pojawia się Susan z Namorem, żądając wydania więźniów. Mole Man nazywa Namora zdrajcą i przypomina, że zawarli umowę z Doomem, na mocy której po śmierci Richardsa mieli podzielić się niewolnikami. Namor odpowiada, że nie zgadzał się na coś takiego. Oświadcza, ze Human Torch jest jego wrogiem i przez szacunek dla niego nie pozwoli, by tak skończył. Mole Man odpowiada, że nie mogą teraz sprzeciwić się Doomowi, bo zdobył maszynę, dzięki której może kształtować rzeczywistość i wkrótce sformują wielkie przymierze między powierzchnią, podziemiem i głębinami. Namor odpowiada, że nie interesuje go taki układ, a w zamian słyszy, że nie powinien narażać się na gniew Dooma. Ziemia drży, kiedy olbrzymi robot wychodzi z rzeki na ląd, a Mole Man oświadcza, że gniew ich pana nadchodzi. Sue dochodzi do wniosku, że wszyscy byli manipulowani i pyta Namora, co zrobił dla Dooma. Ten odpowiada, że jego wojska dostarczyły do zatoki prototypowego robota, który ma zniszczyć Richardsa. Susan nie zamierza się na to zgodzić i wymusza na Namorze pomoc. Johnny zostaje uwolniony, ale Mole Man nie daje za wygraną i dzięki technologii Dooma przywołuje z głębi ziemi magmowego wieloryba, którego zamierza wypuścić na miasto. Na drodze staje mu jednak Namor, który oświadcza, że żaden człowiek nie będzie jego panem i nie pozwoli się sprowadzić do poziomu Mole Mana. Ten zamierza się na niego swoją laską, domagając się szacunku, ale trafia na barierę z pola siłowego. Mimo wszystko, potwór zostaje wypuszczony, a ponieważ Johnny jest zbyt wyczerpany, by za nim polecieć pyta, kto ich teraz uratuje. Namor zaczyna uderzać w skały krzycząc, że jeśli Mole Man chce przymierza z morskimi głębinami, to je dostanie. Kiedy woda zalewa podziemia, zbliża się do Sue i mówi, że zrobił to dla niej. Ona nic nie odpowiada, tylko wzywa Fantasticar i toruje im drogę ucieczki.

Tymczasem, olbrzymi robot dociera do Baxter Building i zaczyna przebijać się do laboratorium Richardsa. Przemawiając przez niego, Doom wylicza, w jaki sposób w ciągu jednej nocy zniszczył jego rodzinę i przyjaciół, a w końcu pyta, co on robił w tym czasie. Reed spokojnie odłącza się od aparatury i odpowiada, że myślał.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Fantastic Four 1234 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.