Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #8

Mighty Avengers #8

Postacie
Zapowiedź

Mighty Avengers kontra opanowani przez symbioty New Avengers! Ponadto Wasp zyskuje nowe moce, a Mighty Avengers wypowiadają wojnę innemu państwu.

Cytat

Spider-Man: "I wasn't making fun. Please. Calm everyone down. Calm me down!"

Streszczenie

Wcześniej. Hank Pym odwiedza Wasp w jej pracowni, w czasie, gdy ta przygotowuje projekty takich samych uniformów dla Avengers. Mężczyzna z uśmiechem pyta, gdzie tu miejsce na indywidualność. Przyniósł byłej żonie prezent z okazji rocznicy, z miejsca informując, że to tylko prezent i niczego od niej nie oczekuje. Jest to nowa formuła cząsteczek Pyma, które teraz pozwolą Janet również powiększać jej rozmiary. Kobieta dziękuje.

Czasy obecne. Mighty Avengers stoją na środku Manhattanu otoczeni przez mieszkańców miasta, którzy zostali zmienieni w symbioty. Pancerz Starka po skanowaniu informuje, że obecnie jest 12 943 symbiotów i liczba ciągle rośnie. Przeciwnicy jak zwierzęta rzucają się na drużynę. Wasp używa swoich mocy zwiększających, a Iron Man po dokładnym skanowaniu informuje z przerażeniem, że jest to biologiczny atak. W tym momencie, jeden z symbiotów przejmuje ciało Black Widow, a po chwili następny - Spider-Woman. Iron Man odkrywa, że symbioty pasują do genetycznych próbek pochodzących od Maca Gargana, który jest nowym Venomem i każe reszcie uciekać, a sam się tym zajmie, ponieważ jest chroniony. Simon stwierdza, że nie mogą przejąć jego jonowej formy, Ares jako bóstwo też jest odporny, a na Sentry'ego i Ms. Marvel symbioty po prostu nie mają żadnego wpływu. Nagle Bob zostaje wbity w budynek przez Janet, która została przejęta przez symbiota.

Tony kontaktuje się z S.H.I.E.L.D i każe nie wysyłać na miejsce żadnych jednostek i oddzielić całą wyspę od reszty miasta. Namierza miejsce, z którego rozpoczął się atak i prosi Ms. Marvel, aby nie angażowali się w walkę fizyczną, ponieważ są to przemienieni mieszkańcy. Każe jej również ograniczyć zniszczenia do minimum, a sam zajmie się znalezieniem lekarstwa.

Nagle spod gruzów wygrzebuje się Luke Cage, informując, że przybył ze swoim zespołem na pomoc i nie ma pojęcia, o co tu chodzi. Do tego jego przyjaciele zostali przejęci przez symbioty, które właśnie rzucają się na bohaterów.

Tony w tym czasie odkrywa kulę, z której wypełzły pierwsze symbioty i wyszukuje informacje o wszystkich znanych mu symbiotach [Venom, Carnage, She-Venom, Toxin i Hybrid] i ich nosicielach [Spider-Man, Eddie Brock, Mac Gargan, Cletus Kasady, Angelo Fortunato, Ben Reilly, Peter Mulligan, Patricia Robertson, Wolverine, Silver Surfer, John Jameson]. Każe zbroi skontaktować się z Baxter Building i Fantastic Four. Pancerz oznajmia, że rodziny nie ma obecnie w budynku. Tony zabiera jednego z symbiotów i używając kodów alarmowych dostaje się do środka, przy okazji przepraszając Reeda, ale jego laboratorium znajduje się za daleko. Używając urządzeń Fantastica przygotowuje antidotum.

W mieście, Avengers walczą z cała armią symbiotów. Z przejętych New Avengers, Wolverine z trudem odzyskuje kontrolę dzięki czynnikowi gojącemu. Carol każe Bobowi znokautować ogromną Wasp, zanim ta zrobi sobie krzywdę. W tym czasie oczekujący na opracowanie antidotum, Tony Stark zaczyna popadać w coraz większą paranoję związaną z inwazją Skrullów. Zaczyna wątpić nawet w to, że prezydent jest prawdziwy. Uważa, że Captain America również mógł być podstawiony, a prawdziwy Steve może być gdzieś więziony lub został zabity już dawno temu, co by tłumaczyło jego zachowanie z Civil War. Czy to, że Reeda nie ma w laboratorium oznacza, że jest Skrullem? Czy podmiany zaczęły się przy ich pierwszym ataku, czy gdy to Illuminati zaatakowali ich? W końcu sam zauważa, że zaczyna popadać w szaleństwo i obiecuje przeciwnikom, że nie pozwoli im przejąć planety. W tym momencie lekarstwo zostaje ukończone. Używając antidotum na symbiocie, którego wziął ze sobą, potwierdza jego działanie.

Tony udaje się na miejsce, gdzie reszta dalej walczy z przeciwnikami i rozpyla lekarstwo, które przywraca wszystkich do pierwotnego stanu. New Avengers zajmują się uspokojeniem tłumu, w czym pomagają zaklęcia Strange'a. Stark ląduje obok Ronina i pyta, czy teraz jest z New Avengers. Clint ignoruje go, pomagając staruszce. Ponawia pytanie, a Barton odpowiada, że dużo myślał o ich wcześniejszej rozmowie i tym, co się działo. Pyta się, czy zdaje sobie sprawę z tego, że zabił Captaina. Nie dosłownie, ale to tak, jakby to on nacisnął spust. Po tych słowach odchodzi. Carol pyta się Iron Mana, co mają zrobić z drugim zespołem. Tony w tym momencie namierza, skąd został wysłany wirus i bez słowa odlatuje. Simon stwierdza, że powinni ich aresztować. Cały zespół przygląda się jednak, jak New pomagają mieszkańcom, po czym bez słowa odchodzą.

Na orbicie, Tony bada urządzenie, które wystrzeliło wirus. Skan mówi, iż urządzenie zostało zaprojektowane przez jednego z latveriańskich naukowców, który działa pod rządami Victora Von Dooma. Jakiś czas później jednostki S.H.I.E.L.D. i Mighty Avengers lecą w kierunku Latverii.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #8 Mighty Avengers #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.