Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #15

Daredevil vol. 2 #15

Daredevil vol. 2 #15

"Parts of a Hole - The Conclusion: Vision"

Postacie
Cytat

Kingpin: "Tactics are the immediate designs for self-preservation and resolution of the short-term conflicts, strategy is the long-term plan for ultimate goals."

Streszczenie

Zbliżając się do Echo, Daredevil zdaje sobie sprawę z powodu, dla którego wybrała to miejsce do stoczenia z nim pojedynku. Naokoło hałas przejeżdżających pociągów, samochodów, dochodzące zewsząd dźwięki z telewizorów. Wszystko to znacznie ogranicza jego możliwości percepcji. Dodatkowo płonące dwie wielkie litery D tłumią jej zapach, który został zastąpiony przez swąd spalenizny. Pozbawiony swych super zmysłów Daredevil daje się łatwo zaskoczyć Echo, która atakuje go potężnym kopniakiem z wyskoku. Podczas gdy ci dwoje walczą zwarci w śmiertelnym pojedynku, uwięziony w głębi kanałów ciągnących się pod miastem Kingpin próbuje wydostać się na zewnątrz. Podejmuje również podróż w głąb samego siebie. Przypomina sobie dom rodzinny. Brak pieniędzy, brak jedzenia i wieczne kłótnie. Ojciec pokornie znosił ciągłe humory matki i wyrzuty, jakie mu robiła z powodu takiego życia. Spokojnie przyjmował wszystkie oskarżenia i żale, jednak do czasu. Gdy pewnego dnia nie wytrzymał i eksplodował, wyglądało to jak rozszalały na morzu sztorm, który zrywa się nie wiadomo skąd. Pod jego tupnięciem cały dom się zatrząsł, co zresztą nie było dziwne, zważywszy na jego rozmiary. Każdego ranka Wilsona budziły jego kroki, gdy wracał z drugiej zmiany. Pamięta, jak przymierzał buty ojca, jednak zawsze były na niego za duże. Obiecał sobie wtedy, że zanim pójdzie do szkoły, buty jego ojca będą na niego pasowały.

Tymczasem walka z Echo w tych trudnych dla niego warunkach staje się dla Daredevila prawdziwym piekłem. Dziewczyna miota nim na lewo i prawo. Po potężnym kopniaku DD przelatuje przez ulicę, wpada na okno wystawowe i ląduje w sklepie ze sprzętem RTV. Stojąc nad nim Echo odbezpiecza pistolet, po czym mówi, że wie, iż to on zabił jej ojca, gdyż widziała dowody w postaci zdjęć, które pokazał jej Wilson Fisk. Jednocześnie na ekranach telewizorów podawane są informacje o dziwnych wydarzeniach rozgrywających się na szkolnym boisku, o przyznaniu się Larry'ego Cebulskiego do faktu postrzelenia Wilsona Fiska i wreszcie o jednym z członków Avengers, znanym jako Black Widow, która po tym, jak została otruta, znalazła się w szpitalu.

W swych wspomnieniach Kingpin analizuje pochodzenie swych imion. Jego matka ochrzciła go po dwóch prezydentach Stanów Zjednoczonych. Zapamiętał, jak mówiła mu, że jeśli się będzie uczył, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby i on w przyszłości został prezydentem. Dopiero później zrozumiał, dlaczego tak wiele mówiła na temat amerykańskich prezydentów. Powodem był fakt, iż ich twarze widniały na pieniądzach, których jego rodzina nie posiadała, przez co mały Wilson często chodził głodny. Zauważył, że jego drugie imię, Grant, znajduje się na banknocie pięćdziesięciodolarowym. Widział to w książce, gdyż sam z taką kasą w życiu nie miał do czynienia. Grant więc jest dużo wartościowszy od Waszyngtona czy Lincolna, ale za to wizerunek Benjamina Franklina znajduje się na stówie, co było wystarczającym powodem, by Fisk nazwał tak swoją mysz. Tymczasem w domu było coraz gorzej. Coraz częstsze kłótnie i bójki, a wszystko to z powodu pieniędzy. Ich brak spowodował odcięcie ogrzewania i w konsekwencji śmierć Benjamina Franklina, który zamarzł. Posiadanie pieniędzy stało się dla Wilsona celem numer jeden. Pewnego razu dostał piętnaście dolarów od jakiegoś związkowca za wzniecenie pożaru. Jakiś robotnik wszedł mu wtedy w drogę. Spłonął razem z budynkiem. Kingpin miał wtedy dwanaście lat. Natomiast w szkole był powszechnym obiektem kpin. Nikt nie zwracał się do niego inaczej, niż „tłuścioch”. Od małego za głównych przeciwników miał rodzinne konflikty, horror jaki przeżył w związku ze śmiercią ulubionego zwierzątka, strach i izolację, z jaką spotykał się w środowisku rówieśniczym. Zaczął płakać i coś w jego wnętrzu się zmieniło. Ze swoich wrogów uczynił sprzymierzeńców. Silny i zdeterminowany szybko wybił z głowy swoim rówieśnikom złośliwe uwagi na temat jego tuszy. Zaczął ściągać haracz za ochronę od mniejszych dzieciaków w postaci pieniędzy na lunch. Dużo czasu spędzał teraz w bibliotece. Przyswajając tam opasłe tomiska, zdał sobie sprawę ze swych przywódczych zdolności. Miał wizję działania.

Z powrotem na ulicy Echo i Daredevil kontynuują swój pojedynek. DD stara się przytrzymać dziewczynę, by ograniczyć jej ruchy. Ostatni raz miał ją w ramionach podczas tej pamiętnej randki. Cios w policzek otwiera ranę, którą otrzymał w dniu zamachu na Lenny'ego Cebulskiego. Widząc spływającą krew Echo już wie, z kim właśnie walczyła. Matt nie mógł zabić jej ojca, gdyż chodził w tym czasie do podstawówki. Maya chciałaby zapytać, kto więc to uczynił, ale nie czyni tego, gdyż już wie. Wyrywa się z rąk Daredevila i biegnie, by dokończyć dzieła zemsty.

Z książek Wilson Fisk nauczył się wszystkiego, czego mógł się w ten sposób nauczyć. Życie stało się dla niego nieustającą wojną. Wojną w każdej niemalże sferze życia. Swojego pierwszego morderstwa dokonał w wieku dwunastu lat. Kiedy miał dziewiętnaście, spotkał człowieka, który był jego jedynym prawdziwym przyjacielem. Przez ludzi nazywany był Crazy Horse. To on uczynił Kingpina na swoje podobieństwo. Razem kroczyli wytyczoną ścieżką. Nauczyli się, jak wykorzystywać innych do osiągania własnych celów. Jednak w pewnym momencie Crazy Horse stał się zbędny i został wyeliminowany. Po jego śmierci Fisk zaopiekował się jego córką: Mayą Lopez. Dziewczyna przypominała mu jego samego, gdy ten był jeszcze chłopcem.

Stojąc na ringu w opustoszałej hali Kingpin woła zbliżającą się do niego Mayę Lopez. Ta celując do niego z pistoletu mówi mu, że wie, iż to on zabił jej ojca. Wilson odpowiada, że to on uczynił z niej to, czym teraz jest, i że potrzebują siebie nawzajem. Maya odpowiada, że będzie o tym pamiętać, po czym naciska na spust pistoletu. Pada strzał.

W szpitalu Matt właśnie odbiera Natashę Romanową. Tymczasem programy informacyjne przekazują informacje o kolejnym sukcesie prawnika Foggy Nelsona, który posłał za kratki bliźniaki Murphy. Gdy Matt z Natashą opuszczają szpital, zostaje przywieziony ranny z wieloma ranami postrzałowymi.

Stojąc na dachu budynku Daredevil zastanawia się, czy jeszcze kiedyś zobaczy Mayę, która opuściła miasto, czy też rozpłynie się w powietrzu niczym echo.

Tymczasem w swoim gabinecie z bandażami na oczach zwrócony do okna siedzi Wilson Fisk.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.