Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 4 » Black Panther vol. 4 #34

Black Panther vol. 4 #34

Black Panther vol. 4 #34

"Endgame - Conclusion"

Postacie
Zapowiedź

Czas na demolkę, kiedy Gangsterzy walczą z Panterami, a Fantastyczna Czwórka ze Złotymi Żabami.

Cytat

Human Torch: "Oh no! The frogs!!!"

Streszczenie

Kanały pod miastem. Bumpy wraz ze Storm prowadzi oddziały Black Panthers prosto w zasadzkę. Nad studzienką czyhają już, z karabinami wycelowanymi w wejście gangsterzy Smallsa. Nagle pokrywa studzienki strzela w górę, uderzając kilku z oprychów, a tuż za nią Storm podmuchem wiatru wyrzuca z niej Bumpy'ego. Zdezorientowani Skrulle zostają zaskoczeni przez atak dowodzony przez sobowtóra Malcolma X, a Storm po potwierdzeniu, że znaleźli się w pobliżu działa, sprowadza srogą burzę.

Na arenie Black Panther i Thing muszą się zmierzyć ze sobą, jeśli nie chcą zniszczenia Ziemi. Grimm przypomina, że ostatnim razem wraz z rebeliantami zniszczył całe to miejsce i tak samo stanie się tym razem, ale zostaje zagłuszony przez trębaczy. Jednocześnie atakuje go jeden z gladiatorów. W końcu T'Challa i Ben ruszają na siebie, lecz zamiast walczyć, Thing wyrzuca Panthera wysoko w powietrze, a ten ląduje wprost w loży Biggiego, bez trudu rozcinając ochronne pole siłowe swymi nożami. Black Panther przypomina Smallsowi, iż obiecał skończyć podrzynać mu gardło i zasłaniając się nim przed resztą oprychów, wbija pazury w jego szyję.

Storm przybywa do ciała, wymierzonego już w Ziemię. Gangsterzy próbują ją zestrzelić, lecz zostają powstrzymani przez szturmujących budynek Black Panthers. Na miejsce zaczynają przylatywać policyjne radiowozy, lecz Ororo potężnym piorunem roztrzaskuje wielkie działo na kawałki.

Na arenie, pomimo przeszkód ze strony jednego z gladiatorów, Thing oswobadza niewolników, w tym Johnny'ego. T'Challa, osłaniając się Biggiem, oznajmia celującym w niego oprychom, iż istoty, które więzili, już ich szukają. Gdy gangsterzy uciekają, podrzyna gardło Smallsowi, stwierdzając, że miał czas, żeby wynegocjować pokój.

T'Challa opuszcza płonącą arenę, wychodząc na spotkanie oddziałom rewolucjonistów. Ororo przedstawia mu Martina Lutera Kinga i Malcolma X, którzy oznajmiają, iż zapewnią nowemu światu porządek i sprawiedliwość, rozliczając kolaborantów dawnego reżimu w uczciwych procesach sądowych. Nagle rozlega się potężny huk - to Thing spełnia swoją obietnicę i roznosi w pył miejsce walk gladiatorów. Wtem przed oblicze Storm zostaje przyprowadzony Bumpy Johnson. Kobieta stwierdza, iż jego proces będzie krótki, a śmierć za zdradę stanie się przykładem, lecz szpieg stwierdza, że może ubić z nimi interes - zna połażenie statku, który może pozwolić im wrócić na Ziemię.

Podziemia Kral. Johnson prowadzi Fantastyczną Czwórkę do pojazdu Smallsa, który ten pozostawił sobie na czarną godzinę. Okazuje się, iż celem statku jest Ziemia, a T'Challa przyznaje, że czytał publikacje Reeda na temat technologii Skrullów i powinien poradzić sobie z pilotowaniem statku. Nagle wewnątrz zjawiają się jednak Złote Żaby, stwierdzając, iż statek nie będzie potrzebny. Zanim ktokolwiek jest w stanie coś zrobić, teleportują bohaterów ze statku. Bumpy zostaje sam, nie mogąc nacieszyć się swoim szczęściem.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Black Panther vol. 4 #34 Black Panther vol. 4 #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.