Avalon » Serie komiksowe » World War Hulk Aftersmash: Damage Control » World War Hulk Aftersmash: Damage Control #1

World War Hulk Aftersmash: Damage Control #1

World War Hulk Aftersmash: Damage Control #1

"Whatever Happened To All The Fun In The World?"

Postacie
Zapowiedź

Komu S.H.I.EL.D. może zlecić porządki po wizycie Hulka? Oczywiście najlepszym w tej branży, czyli Damage Control. Ale kiedy organizacja bierze się do roboty, okazuje się, że wojna wcale jeszcze się nie skończyła...

Cytat

Anne odbierająca telefony: "Damage Control, please hold. Damage Control, please hold. Damage Control, please hold. Damage Control, please hold..."

Streszczenie

Krótko po World War Hulk. W Helicarrierze krążącym nad zniszczonym Nowym Yorkiem Tony Stark zaprosił na spotkanie Ann-Marie Hoag oraz Alberta Cleary'ego, odpowiednio właścicielkę oraz eksperta od spraw finansowych Damage Control. Stark chce, żeby to właśnie Damage Control zajęło się odbudową miasta, gdyż nikt inny nie zrobi tego lepiej ani szybciej. Hoag oraz Cleary ostro się targują i żądają słonej zapłaty. Są pewni swego, ale i warci ceny, jaką trzeba zapłacić. Na szczęście rząd, w którego imieniu występuje Tony, po licznych zniszczeniach w ostatnich czasach stworzył specjalny fundusz, na którym sukcesywnie odkłada pieniądze specjalnie na takie okoliczności. Damage Control zostaje zatrudnione do odbudowy Nowego Yorku.

Jeszcze tego samego dnia wieść szybko rozniosła się po pracownikach Damage Control w całej Ameryce. Niektórzy z nich byli wręcz zrywani z łóżek. Tak jak John Porter oraz Robin Chapel, których telefon Hoag nakrył w łóżku. Porter to mediator i kierownik rachunkowości, a Chapel to była już ekspertka od zarządzania transportem i ruchem, która właśnie odzyskała swoją pracę. Gdy Porter oraz Chapel dowiedzieli się, że Damage Control uzyskało kontrakt na odbudowę Nowego Yorku, czym prędzej zakasali rękawy i wzięli się do roboty.

Tymczasem, Ray Lippert był już w areszcie śledczym na Bronksie, żeby uwolnić Eugene'a Straussera. Potrzebne do tego papiery miał od S.H.I.E.L.D.. Strausser to były główny technik Damage Control. Kiedy został stamtąd zwolniony, zbudował sobie bioniczną zbroję i zaczął szaleć, dlatego przebywa w więzieniu. Lecz teraz Damage Control ponownie potrzebuje jego usług. Lippert zaś to firmowy rzecznik.

Następnego dnia, Flatiron Building - siedziba główna Damage Control. W gabinecie konferencyjnym trwa narada wszystkich najważniejszych w firmie. Do Damage Control zgłosiło się wielu wolontariuszy z supermocami. Jedni członkowie zarządu chcą od razu odrzucić tych, którzy nie są zarejestrowani, inni nie mają zamiaru z tego powodu rezygnować z zaproponowanej pomocy. W końcu dochodzi do chytrego konsensusu, żeby sprawdzić stan prawny superbohaterów, ale dopiero po wykonaniu wszystkich napraw.

Tymczasem, w recepcji pojawił się Tom Foster, nowy Goliath. Tom chce pomóc w odbudowie miasta i zatrudnić się w Damage Control. Szybko zostaje odesłany na dół, przed budynek, do reszty superbohaterów, którzy zgłosili się jako wolontariusze.

Na dole przed Flatiron Building czekała już cała śmietanka uniwersum Marvela. Dziesiątki bohaterów, nieważne czy zarejestrowanych, czy nie. Teraz najważniejsza była pomoc w odbudowie Nowego Yorku. Lenny Balinger już zaczął przekazywać plany superbohaterom i organizować ich w mniejsze grupki, kiedy nagle pojawili się Thunderbolts żądający od wszystkich okazania swoich kart rejestracyjnych.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

World War Hulk Aftersmash: Damage Control #1 World War Hulk Aftersmash: Damage Control #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.