Avalon » Serie komiksowe » Immortal Iron Fist » Immortal Iron Fist #13

Immortal Iron Fist #13

Immortal Iron Fist #13

"The Seven Capital Cities of Heaven" part 5

Postacie
Zapowiedź

Wszyscy przegrani w turnieju mogą się zrehabilitować w walce z cyklu "wszyscy na wszystkich". A na Ziemi złowieszczy Xao rozpoczyna przygotowywany od stulecia atak. I do tego wszystkie tajemnice związane z narodzinami Danny'ego Randa zostają wyjaśnione.

Cytat

Misty: "Danny has a plan."
Jeryn: "Greeaaaat. You know what the four most terryfying words in the english language are? 'Danny has a plan.'"

Streszczenie

K'un-Lun, wiele lat temu. Wieczorową porą Wendell Rand wykrada się ze wspólnego dormitorium i biegiem kieruje się w stronę bramy głównej. Tuż przed nią spotyka Thunderera. Ten ku zaskoczeniu Wendella nie zamierza go zatrzymywać. Jest tylko ciekaw powodów decyzji Iron Fista. Rand stanowczo odrzuca ten tytuł. Zbyt wiele dręczy go wątpliwości. Obawiał się też, że spotkanie ze smokiem mogło jednocześnie być jego ostatnim. Thunderer stara się przekonać Wendella, by jednak został. Szkoda byłoby zmarnować tak wiele włożonego wysiłku, zaangażowania i pracy. Jednak Rand już podjął decyzję. Bycie Iron Fistem jest dla niego zbyt odpowiedzialnym zadaniem. Jakkolwiek przy pożegnaniu obiecuje kiedyś wrócić.

Chwila obecna. Przygotowania Xao i jego ludzi do ostatecznego rozprawienia się z K'un-Lun idą pełną parą. Dla lepszego zmotywowania swojego głównego inżyniera Xao przyprowadził matkę Jeryna. Ten wściekle rzuca się na swego zleceniodawcę celem pozbawienia go życia, przed czym powstrzymują go ludzie Xao. Luke, Misty i Coleen starają się jakoś pocieszyć inżyniera i zdradzają, że opracowali pewien plan.

Heart of Heaven. Przemierzając wieczorem opustoszałe uliczki, Daniel zastanawia się nad istotą tego mistycznego miejsca. Pytanie pozostaje bez odpowiedzi, gdyż Rand osiąga swój cel. Tu, w przestronnej, murowanej grocie Iron Fist spotyka się z obecnym Yu-Ti. Informuje go, iż wie o bramie Randalla, i że Yu'Ti regularnie z niej korzystał. Przypomina mu także o jego ojcu, któremu obecny władca nie dorasta nawet do pięt. Przyszedł jednak kres jego despotycznych rządów. Daniel daje Yu-Ti ostatnią szansę. Wystarczy, że ten przyzna się do wszystkiego, co zrobił i odda do dyspozycji swojego ludu. Odpowiedź Yu-Ti jest łatwa do przewidzenia i gdy tylko Rand go opuszcza, ten wzywa swoich Terror Priest z zadaniem zlikwidowania Iron Fista i jego przyjaciół. Później Daniel w towarzystwie Thunderera i służącej obserwuje pochód siewców terroru. Thunderer zaraz chce biec ich powstrzymać, jednak Rand nie pozwala mu na to. Po drugiej stronie bramy już czeka Xao gotowy do ataku. Dlatego tu na miejscu przydałaby im się jakaś obrona. Thunderer opuszcza ich i gdy Rand zostaje sam na sam ze służącą, pyta dziewczynę o jej prawdziwe imię. Ta odpowiada, że nigdy żadnego nie otrzymała. Iron Fist bierze jej dłoń w swe ręce i oznajmia, że nadchodzi tak bardzo wyczekiwana przez nią rewolucja.

Później, wojownicy z Siedmiu Niebiańskich Miast spożywają wspólnie kolację. Humory dopisują, więc towarzystwo co i rusz wybucha śmiechem. Tę radosną atmosferę zakłóca pojawienie się Johna Amana. Przybył tutaj z pewną propozycją, czym wzbudza powszechne zainteresowanie. Propozycja dotyczy udziału w wojnie, którą Prince of Orphans zamierza stoczyć. Pokrótce wyjaśnia zgromadzonym, że na Ziemi osobnik imieniem Xao przygotowuje się właśnie do zniszczenia ich ojczyzny. Fakt, iż K'un-Lun łączy się obecnie z miejscem zwanym Sercem Nieba daje spore szanse na powodzenie tego szalonego planu. Niszcząc K'un-Lun, Xao unicestwi tym samym wszystkie miasta. Słysząc to, wściekły Davos uderza pięścią w stół, oskarżając jednocześnie Amana o kłamstwo, po czym opuszcza towarzystwo.

Davos udaje się do swojego ojca licząc, że ten zaprzeczy tym rewelacjom. Nie czekając na odpowiedź oskarża Thunderera o służalczość i uległość wobec Amana i Randa. Sam zaś tłumaczy się, że Xao będący na usługach Crane Mother ma za zadanie jedynie zlikwidować Iron Fista i nic ponadto. Ojciec próbuje wyjaśnić Davosovi, jak bardzo ten się myli. Proponuje też, by przyłączył się do nich. Davos jednak ani myśli tego czynić i atakuje ojca. Po krótkiej walce Thunderer powala syna na ziemię. Daje mu jednocześnie do zrozumienia, że Xao i Crane Mother wykorzystali go do swoich celów, a gdy nie był już im potrzebny, zwyczajnie go zdradzili. Thunderer na koniec dodaje, że jeśli jednak Davos zmieni zdanie, to wie, gdzie go szukać.

Wendell Rand skąpo odziany i z pochodnią w ręku, konno przejeżdża przez wioskę. Zatrzymuje się przed gospodą, do której wpada niczym huragan, czyniąc wśród miejscowych prawdziwe spustoszenie, a wszystko po to, by odnaleźć Orsona Randalla. Jeden z obecnych tu mężczyzn wyjawia Wendellowi, gdzie może go znaleźć. Rand pędem rzuca się do wyjścia, wskakuje na konia i bez zwłoki udaje się do samotnie stojącej chatki, w której jeszcze tli się światło. Wewnątrz znajduje Orsona, jednak nie takim, jakim sobie wyobrażał go spotkać. Ten nie prezentuje nic ze swej dawnej świetności. Przeciwnie, mężczyzna siedzący przez Wendellem jest słabym i schorowanym człowiekiem, niezdolnym do ponownego udźwignięcia odpowiedzialności, jaką niesie ze sobą miano Iron Fista.

Na Ziemi tymczasem szalony plan Xao wchodzi w decydującą fazę. Budowany z takim mozołem pociąg zostaje uruchomiony i po chwili przy końcu torowiska powoli zaczyna materializować się Heart of Heaven. Xao wznosi ręce w triumfalnym geście. Przedwcześnie jednak, jak się okazuje, oto bowiem po drugiej stronie portalu naprzeciwko niemu staje Iron Fist wraz z pozostałymi wojownikami - reprezentantami niebiańskich miast.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Immortal Iron Fist #13 Immortal Iron Fist #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.