Avalon » Serie komiksowe » New Avengers Annual » New Avengers Annual #2

New Avengers Annual #2

Postacie
Zapowiedź

Hood i jego banda wpadają z wizytą do domu Avengers. Dla jednego z nich wszystko się zmieni, inny zdezerteruje, a wątki wielu niedawnych historii zostaną domknięte.

Cytat

supervillain: "So, whatcha think, Hood?"
Hood: "I think iTunes revolutionized the music industry."

Streszczenie

Helicarrier. Komandor Maria Hill wraca z więzienia Raft tylko po to, by usłyszeć, że właśnie doszło tam do włamania. Ktoś zorganizował ucieczkę wszystkich superprzestępców złapanych podczas niedawnego napadu na bank, zabijając przy tym siedemnastu agentów.
Hood wraz ze swoimi niedawno oswobodzonymi towarzyszami odwiedzają Tigrę w jej mieszkaniu. Do właścicielki mają tylko jedno pytanie: gdzie znaleźć Avengers? Dziewczyna udziela odpowiedzi licząc, że Mściciele skopią im tyłki.

Mieszkanie Strange'a. Jessica Jones plotkuje z pielęgniarką/kochanką właściciela lokum, podczas gdy on sam wraz z całym zespołem niespodziewanie wychodzi z czerwonawo połyskującego teleportu. Każdy z Avengers rozchodzi się w swoją stronę za wyjątkiem Strange'a, który wyraźnie jest w nienajlepszej dyspozycji. Na wszelkie pytania o swoją kondycję reaguje niezwykle agresywnie i zaraz zamyka się w swoim pokoju. Wszyscy zastanawiają się, o co chodzi, po czym każdy udaje się do własnych obowiązków.

Tymczasem, na dachu pobliskiego budynku, pod dowództwem Hooda zebrała się cała śmietanka przestępczego światka. Obserwując opustoszały budynek naprzeciwko, Parker Robins wyczuwa silną magię iluzoryczną. Próba jej przełamania ostatecznie kończy się sukcesem i Hood może w końcu zobaczyć to, co do tej pory było niewidoczne dla oczu śmiertelników.

Spider-Man, opuszczając dom Strange'a, dostrzega liczną grupę superzłoczyńców zmierzających w stronę siedziby Avengers. Szybko wraca, by poinformować pozostałych o czekających ich kłopotach. Momentalnie też wyrywa Jessice jej córkę, by ją ewakuować, co w kobiecie budzi najdziksze, pierwotne instynkty. Jones biegiem rzuca się za Peterem na dach, gdzie w końcu odzyskuje pociechę. W międzyczasie walka zdążyła już rozgorzeć na dobre. Atakowani ze wszystkich stron Avengers bronią się, jak tylko mogą, jednak przewaga wroga jest przytłaczająca. Pojawia się w końcu i sam Hood, który kieruje się wprost do pokoju Strange'a. Tu, pomimo obecności pielęgniarki i Wonga, oddaje serię strzałów do doktora, dziurawiąc go jak sito.

Na dachu sąsiedniego budynku Jigsaw tymczasem celuje do Jessicki Jones z karabinu snajperskiego. Przed wykonaniem egzekucji powstrzymuje go interwencja Spider-Mana, który siecią obkleja mu broń. Za chwilę przychodzi pora i na samego zamachowca, którego Peter eliminuje potężnym uderzeniem pięści z rozpędu nabranego podczas kołysania się na linie.

Prowadzący podsłuch z pobliskiej furgonetki agenci S.H.I.E.L.D., nerwowo spoglądając na siebie zastanawiają się, co zrobić. W połączeniu z centralą nie są w stanie nawet opisać obecnej sytuacji.

Wewnątrz budynku tymczasem do walki niespodziewanie przyłącza się Tigra. Za chwilę też oparty na kolanach pielęgniarki Strange wraca do życia. Tuż po zmartwychwstaniu pokój wypełnia magia, sam czarodziej rośnie, osiągając nadludzki wzrost i takąż masę, a wszystkich obecnych oplatają teraz magiczne pęta. Po chwili wszystko znika. Pokój ścielą nieprzytomne ciała zarówno Avengers, jak i ich przeciwników, na środku zaś klęczy dogasający Strange. Wong przy pomocy zaklęć budzi Mścicieli, którzy powoli zbierają się z ziemi, zastanawiając się jednocześnie, co też tu zaszło. Otóż mag wezwał na pomoc mroczne siły, których jednak sam nie był w stanie kontrolować. W związku z tym stwierdza teraz, zwracając się do pozostałych, że nie potrafi im już więcej pomóc i przy użyciu zaklęcia wyteleportowuje się w nieznane miejsce. Jakby tego było mało, za chwilę pojawiają się siły rządowe, którym przewodzi Ms Marvel. Ta jednak zamiast aresztować Avengers, każe swoim żołnierzom pozostać z tyłu i się nie wtrącać. Centrali zgłasza natomiast, że Mściciele zdążyli się już ewakuować. Sama zaś zwraca się do Luke'a z pytaniem, co ma zamiar dalej zrobić.

W innej części miasta księżyc w swej pełni oświetla zakazane zaułki. W jednym z nich niespodziewanie pojawia się mężczyzna w kapturze. W rozmowie z jakimś wyimaginowanym tworem pyta, co zrobił nie tak. Przecież działał zgodnie z wytycznymi. Zaskoczyli wroga, mieli przewagę, a mimo to przegrali. Po chwili jednak odzyskuje pewność siebie. Parker Robins teraz już wie co zrobić, by wygrać.

Nowy Jork, Stark Tower. Jessica Jones z dzieckiem na ręku stoi teraz przed apartamentem właściciela, prosząc o pozwolenie na wejście. Chcąc lepiej chronić swoje maleństwo, postanowiła się zarejestrować.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers Annual #2 New Avengers Annual #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.