Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 4 » Iron Man vol. 4 #25

Iron Man vol. 4 #25

Postacie
Zapowiedź

Ośmieszony, upokorzony i pozbawiony dowództwa Tony Stark próbuje zapobiec zagładzie ludzkości. Jego jedynymi sprzymierzeńcami są demony z jego przeszłości, a przeciwko niemu staje jego największy wróg - Mandarin.

Cytat

Tony Stark (wyjaśniając dobitnie wiek swojej zbroi): "And me, facing him in an armor system that was creaky when Bill was still hot for Hillary…"

Streszczenie

Budynek Projektu Prometeusz. Mandarin informuje Mayę, że jego sponsorzy oczekują szybszych efektów i będą zmuszeni usunąć zabezpieczenia Extremis. Kobieta nie chce się zgodzić, ale obiecuje się nad tym zastanowić.

Omaha, Nebraska. Tony informuje Samsona, że Kooning nie chciał mu pomóc. Podpowiada też, że kolejnym krokiem powinno być zdjęcie blokady z jego nogi, ponieważ nie będzie w stanie walczyć w przestarzałej zbroi, kiedy jego przeciwnikiem będzie psychol ze swoimi dziesięcioma pierścieniami, prawdopodobnie dodatkowo podładowany Extremisem. Według doktora to nie wchodzi w grę. Przypomina, że Stark był podejrzany o schizofrenię. Razem dochodzą do wniosku, że duchy, które widział, to wytwory jego umysłu, który pracuje mechanicznie i w jakiś sposób musi podać mu zdobyte informacje. Stark gotów jest w to uwierzyć, ponieważ każdy "duch" podał mu ważną informację. W tym momencie zdaje też sobie sprawę z faktu, że nie widział imaginacji Hansen i ta wciąż musi żyć.

Kobieta jest w tym czasie zajęta rozmową z Jackiem, który jest zaskoczony informacją, jakoby prosił o usunięcie zabezpieczeń. Prosi, żeby tego nie robiła i rozłącza się zastanawiając, co zrobił… Znikąd pojawia się Iron Man z Samsonem i rozpoczyna przesłuchanie. Kooning nie chce zdradzić tajemnicy mimo obrażeń fizycznych i gróźb wyrzucenia przez okno. Widząc, że to nie pomoże, Samson podaje mu zdjęcie z gabinetu, na którym stoi on sam i Captain America...

W międzyczasie Maya dostaje się do tajnych laboratoriów projektu.

Kooning wyjaśnia, że w jego zamierzeniu Extremis miał stać się nowym serum super-żołnierza. Wszystko sponsorował niejaki Tem Borjigin. Stark wykrzykuje, że oddał najniebezpieczniejszy wirus w ręce Mandarina. Zaraz po tym odlatuje, wzywając na pomoc S.H.I.E.L.D..

Maya odkrywa, że Extremis był testowany na ludziach. Przeprasza ją za to Mandarin stojący z tyłu. Zaczyna wyjaśniać, że przez lata wierzył, że ma stać się panem rodzaju ludzkiego, ale cały czas przegrywał. Wtedy zrozumiał, że nie musi rządzić, żeby zbliżyć się do swojego przodka - Dżingis Chana. Zrobi to, tworząc nową rasę. Kobieta wykrzykuje, że zginą miliardy, ale to nie obchodzi człowieka, który pokazuje, jak bardzo jest szalony. Według niego warto poświęcić tylu ludzi, żeby ci, którzy przetrwają, mogli żyć lepiej. W tym momencie do pomieszczenia wpada Iron Man, wykrzykując imię wroga. Czas rozpocząć taniec...

Autor: Snak3

Galeria numeru

Iron Man vol. 4 #25 Iron Man vol. 4 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.