Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #61

Wolverine vol. 3 #61

Wolverine vol. 3 #61

"Logan Dies" - part 5: "Soul Survivor"

Postacie
Zapowiedź

Logan walczy ze Scimitarem, Shogunem i Shingenem o swoją duszę. Czy przeżyje? Pewnie tak, ale z takim tytułem historii, nie można być pewnym.

Cytat

Logan: "Two things. First, there's always a choice. Second, it's damn annoying how you keep calling me James. The name's Logan."

Streszczenie

Logan przypomina sobie swoją ostatnią walkę z Shingenem Yashidą – gdy zmusił on swoją córkę, Mariko, do poślubienia innego członka Yakuzy i upokorzył mutanta, ten przybył się zemścić – i uczynił to, wbijając swe pazury w jego czaszkę. [Historia z pierwszej miniserii Wolverine z 1982 – przyp. S_O]

Teraz jednak Shingen powrócił za sprawą Phaedry, tej samej kobiety, która ożywiła Wolverine’a po jego śmierci z rąk Gorgona. Walcząc z nim, powtarza sobie wszystkie fakty, które dotychczas poznał – o tym, jak prawie sto lat temu pokonał Anioła Śmierci, o tym, że dzięki wygranej zdobył możliwość powrotu do świata żywych po „śmierci”, po prostu kolejny raz wygrywając walkę z owym aniołem – Azraelem, o tym, że z czasem walki te stawały się coraz trudniejsze, a w końcu o tym, gdy w końcu przegrał pojedynek i trafił do zaświatów. Jego śmierć, jak się okazuje, została zaplanowana przez Phaedrę i Shingena – Wolverine przybył do Tokio, by dowiedzieć się, dlaczego to zrobili, a także w jaki sposób dowiedzieli się, czego potrzeba, by go uśmiercić.

Ostrze katany trafiające w oczodół przywraca Logana do rzeczywistości. Zdenerwowany, unika kolejnych cięć i, sugerując założenie następnym razem maski ochronnej, wbija przeciwnikowi pazury w czaszkę. Wtedy Phaedra postanawia udzielić mutantowi odpowiedzi na zadane w myślach pytanie – wiedziała, jak uśmiercić Wolverine’a, gdyż moc, jaką posiada, może zostać zdobyta tylko poprzez zawarcie znajomości z Aniołem Śmierci. W tym momencie, z cienia wyłania się Lazaer, który wita Logana. Atakując przybysza, Logan pyta, co czyni go tak specjalnym, że anioł pofatygował się na Ziemię i zawarł układ ze śmiertelnikami. Azrael stwierdza, że mutant zabił zbyt wielu ludzi, więcej niż jakikolwiek śmiertelny powinien. Przypomina też to, co kiedyś powiedział – ich drogi kiedyś się zejdą. Wolvie, uderzając przeciwnika w szczękę, zauważa, że powiedział też, że nie może go pokonać na tej płaszczyźnie. Lazaer, odwzajemniając cios, odpiera, że tak było, gdy dusza Logana stanowiła jedną całość, a tak już nie jest. Gdy Wolverine stwierdza, że chyba poczułby coś, gdyby jego dusza była w niebezpieczeństwie, anioł odpowiada, że poczuł, ale nie zwracał na to uwagi. Pyta, czy jego przeciwnik nie zastanawiał się, czemu ich pośmiertne potyczki stawały się coraz trudniejsze, do tego stopnia, że Wolvie w końcu przegrał? Gdy Logan domyśla się, że to sprawka Phaedry, Azrael wyjaśnia – gdy go ożywiła, Hand miała nad nim kontrolę. Gdy mutant podkreśla, że już ją odzyskał, Lazaer zaprzecza – tylko tak mu się wydawało. Myślał, że jego przyjaciele zwalczyli skutki prania mózgu, jednak to nie o pranie mózgu chodziło – Phaedra zachowała dla siebie fragment duszy Logana i w ten sposób cały czas miała kontrolę nad jego poczynaniami. Gdy Wolverine pyta, gdzie w takim razie podział się ów „fragment jego duszy”, w pokoju zjawia się Shogun – żywy mimo olbrzymiej dziury w piersi. Lazaer stwierdza, że mają nad Loganem przewagę liczebną i prosi go o poddanie się i uregulowanie długu, który zaciągnął prawie sto lat temu pod Ypres, znajdując pocieszenie w tym, że jego część dalej będzie żyć w Shogunie. Gdy Wolverine stwierdza, że niezbyt podoba mu się pomysł fragmentu jego duszy będącego marionetką Phaedry, Lazaer podkreśla, że nie dał mutantowi wyboru. Ten jednak zaprzecza – zawsze jest jakiś wybór. Z tymi słowami rzuca się na przeciwników.

Walka jest jednak prawdziwą naturą Logana, a wszystkie jego ruchy są czysto instynktowne, wykonywane, zanim zdąży o nich pomyśleć – i to pozwala mu na zastanowienie się nad innymi rzeczami. Jak na przykład nad tym, czemu Lazaer współpracuje z Phaedrą, skoro ta nagminnie łamie prawa życia i śmierci. Dochodzi do jedynego słusznego wniosku – robi to, bo nie ma wyboru. Odbiera przeciwnikowi miecz i ćwiartuje nim Shoguna, po czym proponuje przerwę. Phaedra próbuje coś powiedzieć, ale mutant przerywa jej, przykładając klingę miecza do szyi. Pyta Anioła Śmierci, czy jest w stanie złączyć jego duszę z powrotem w jedną całość. Gdy uzyskuje odpowiedź twierdzącą, zadaje jeszcze pytanie o naturę współpracy między Azraelem a Phaedrą. Gdy anioł potwierdza jego wcześniejsze podejrzenia, Logan składa propozycję: Lazaer pozbiera jego duszę do kupy, a w zamian on zajmie się Phaedrą. Niebiański wojownik stwierdza, że by zawrzeć taką umowę, musieliby zerwać poprzednią, zawartą pod Ypres – kolejna śmierć mutanta byłaby ostatnią. Logan zgadza się na ten warunek, jak również na to, że jego czynnik gojący może stać się znacznie słabszy. Phaedra próbuje przekupić Kanadyjczyka wizją ożywienia Mariko, słusznie podejrzewając, że Logan oddałby wszystko, żeby jego żona znów żyła. Wolverine zgadza się, dodaje jednak, że Mariko była od niego znacznie lepsza, a poza tym nie chciałaby żyć, jeśli oznaczałoby to pozostawienie kogoś takiego jak Phaedra przy życiu. Kończy rozmowę szybkim cięciem miecza.

Kilka minut później Logan pędzi korytarzami bazy wśród wyjącego alarmu. Nagle, na drodze staje mu zgraja agentów Scimitaru. Pamiętając, że jego czynnik gojący jest znacznie słabszy, rzuca się na nich, czując poziom adrenaliny, jakiego nie odczuwał od prawie wieku.

Epilog. W pokoju Phaedry panuje całkowity spokój i bezruch. Do czasu, aż Shingen wstaje i sięga po maskę Shoguna.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #61 Wolverine vol. 3 #61

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.