Avalon » Serie komiksowe » Transformers » Transformers #4

Transformers #4

Transformers #4

"The Last Stand"

Postacie
Cytat

Buzzsaw: "You missed, Optimus! Could the mighty Autobot warrior be getting old and slow?"

Streszczenie

Arka. Autoboty dowiedziały się, że Sparkplug dostarczył Decepticonom paliwo. Człowiek chce się wytłumaczyć, ale nie dostaje szansy. Autoboty zaczynają kłócić się między sobą. Część z nich zaczyna grozić ludziom, a pozostali rozumieją, że Sparkplug nie miał wyboru i mają nadzieję, że dla nich też przygotuje paliwo. Sparkplug i Buster widząc, że sprawy przybierają zły obrót postanawiają uciec, ale Jazz używa swojego miotacza ognia i blokuje im drogę. W tym momencie Sparkplug czuje ból w klatce piersiowej i traci przytomność.

 

W mieście "O" ogląda wiadomości, kiedy nagle podchodzi do niego Transformer. To ojciec chłopaka w przebraniu, który ma nadzieję, że w ten sposób dostanie się do gazet. Tymczasem Jessie widzi swoich sąsiadów opuszczających miasto i martwi się o Bustera.

 

Na pokładzie Arki Sparkplug jest wciąż nieprzytomny i musi być zawieziony do szpitala. Ratchet podejmuje się zadania. Podczas drogi mechanik we śnie przeżywa wspomnienia z wojny w Korei, kiedy podczas patrolu jego oddział natrafił na miny Koreańczyków, on sam został schwytany i oszczędzony tylko dlatego, że jego talent mógł się przydać wrogowi. W szpitalu lekarze podejrzewają zawał i szybko zajmują się Sparkplugiem.

 

Tymczasem do armii otaczającej fortecę Decepticonów wychodzi Megatron i wyzywa ludzi do walki. Ci zaczynają strzelać wszystkim co mają, poza bronią nuklearną, ale nie daje to żadnego efektu. Megatron zadowolony wraca do środka. Tam otrzymuje raport medyczny i wysłuchuje krytyki ze strony Starscreama. Nie ma zamiaru tego tolerować i strzela w niego, każąc doliczyć go do strat. Następnie wysyła Ravage'a do Arki na przeszpiegi.

 

Huffer opowiada Optimusowi o odkryciu Ratcheta. Krótko po rozbiciu się Arki na Ziemi, jej systemy obronne wykryły na Antarktydzie cybertrońską formę życia, Decepticona o imieniu Shockwave. Uznając go za zagrożenie, Arka obudziła pięć Autobotów i nadała im formy dinozaurów, dominujących form życia w dolinie zwanej Savage Land, w której przebywał Shockwave. Dinoboty wyruszyły na Antarktydę i kiedy napotkały Decepticona, ten wykrył sondę Arki i zniszczył ją. W celu poznania losów Dinobotów, Ratchet wysłał kolejną sondę. Optimus uznaje, że to w tej chwili nie ma znaczenia, ponieważ Autoboty muszą się przygotować do walki z Decepticonami bez nowego paliwa. Wysłany na zwiad Ravage przekazuje pomyślne wieści Megatronowi, który postanawia zaatakować od razu. Cieszy się, że nareszcie będzie mógł zabić Optimusa, i mówi, że nikt nie sprzeciwia się Megatronowi. Starscream, który właśnie wraca, zgadza się z dowódcą.

 

Tymczasem Autoboty chwytają się ostatniej deski ratunku i oddają swoje resztki paliwa dla pięciu wybrańców, którzy mają pokonać Decepticony. Optimus Prime, Ironhide, Huffer, Bluestreak i Mirage nie muszą długo czekać, ponieważ wkrótce Megatron strzałem ze swojej armaty powiadamia Autoboty o swoim nadejściu. Buzzsaw i Laserbeak wlatują do jaskini i napotykają złudzenie stworzone przez Mirage'a. Ten następnie wpada na Ravage'a. Autobot wygrywa starcie, lecz w trakcie walki Decepticon odgryza mu lewe ramię.

 

Tymczasem sonda Autobotów odnajduje oznaki cybertrońskiego życia pod toną kamieni w Savage Land. Rozpoczyna odkopywać gruz, lecz w tym momencie spod niego wyłania się fioletowa ręka, która niszczy sondę.

 

W jaskini przed Arką Thundercracker i Buzzsaw sprawiają mnóstwo problemów Autobotom, a Megatron i pozostałe Decepticony są coraz bliżej.

 

W szpitalu dwaj lekarze zabierają czekającego w formie ambulansu Ratcheta w odpowiedzi na nagłe wezwanie. Autobot nie sprzeciwia się. Wciąż nieprzytomny po zabiegu Sparkplug kontynuuje swoje wspomnienia i jeszcze raz przeżywa swoje uwolnienie z koreańskiej niewoli oraz sabotaż dokonany na sprzęcie wroga.

 

Decepticony atakują Arkę wszystkimi siłami. Megatron niszczy ramię Optimusa, padają Huffer i Mirage. Optimus unika kolejnego ataku Megatrona i ratuje Ironhide'a przed Ravage'em, ale następny strzał Megatrona sięga celu. Decepticon już ma zakończyć walkę, kiedy on i jego towarzysze osuwają się na ziemię w męczarniach. A w szpitalu Buster radośnie oznajmia Jessie i "O", że jego ojciec czuje się dobrze, ale Decepticony nie będą, kiedy ich zanieczyszczone przez Sparkpluga paliwo zacznie powodować u nich korozję.

 

Autoboty początkowo są zaskoczone zwycięstwem, ale szybko orientują się, że to, co się stało, to zasługa Sparkpluga. W tym momencie eksplozja wstrząsa jaskinią. Po chwili nad ciałami Autobotów pojawia się wielki fioletowy pistolet. Transformując się do postaci robota Shockwave oznajmia, że to koniec Autobotów.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.