Avalon » Serie komiksowe » Transformers » Transformers #3

Transformers #3

Transformers #3

"Prisoner Of War!"

Postacie
Cytat

Gears: "How did I get stuck with this scouting mission? What do I care about these pesky creatures? I've always suspected that Optimus Prime had a perverse sense of humor!"

Streszczenie

Decepticony wracają z porwanym Sparkplugiem do swojej tymczasowej fortecy zbudowanej z fragmentów elektrowni Harrisona. Po krótkiej rozmowie ze Starscreamem dowódca Decepticonów przedstawia Sparkplugowi swoje oczekiwania co do dostarczenia im paliwa. Sparkplug nie zgadza się, więc Megatron zaczyna mu grozić.

 

Przed garażem Witwickych Autoboty dochodzą do siebie po walce z Decepticonami. Bumblebee i Optimus obarczają się winą za porwanie Sparkpluga. Rozmowę przerywa Buster, który stwierdza, że w tej chwili istotne jest jedynie uratowanie jego ojca. Optimus zarządza więc powrót do Arki, żeby przygotować się do ataku na fortecę Decepticonów. Buster jedzie z Autobotami.

 

Podczas drogi powrotnej policjant z drogówki próbuje zatrzymać łamiące ograniczenie prędkości Autoboty, ale zaskoczony odpowiedzią samochodu bez kierowcy, którym jest Gears, zjeżdża na pobocze.

 

Na pokładzie Arki Ratchet powiadamia Optimusa, że naprawy przebiegają pomyślnie oraz że znalazł coś, co dowódca powinien zobaczyć, ale ten nie ma na to czasu i nakazuje użycie całości pozostałego paliwa do zatankowania oddziału Autobotów. Buster jest pod wrażeniem widoku Arki.

 

Tymczasem Sparkplug wobec perswazji Laserbeaka godzi się na współpracę z Decepticonami. Rumble daje mu próbkę paliwa Decepticonów. Następnie Soundwave wykrada laboratorium chemiczne z uniwersytetu, a Rumble i Starscream dostarczają surowiec.

 

Działania Decepticonów wywołują zaniepokojenie w Białym Domu, na Kremlu i w S.H.I.E.L.D. Wkrótce fortecę Decepticonów otacza amerykańska armia i przedstawiciele mediów, wśród nich fotograf nowojorskiego "Daily Bugle", Peter Parker, który ma tą przewagę nad swoimi konkurentami, że jako Spider-Man może dotrzeć tam, gdzie oni nie mogą.

 

Na zaproszenie do rozmów przez armię Decepticony odpowiadają atakiem Starscreama, Skywarpa, Thundercrackera i Buzzsawa. Tymczasem Spider-Man spotyka Gearsa i oczywiście bierze go za wroga mimo zapewnień Autobota, że są po tej samej stronie. Kiedy ten ratuje reporterów przed czołgiem rzuconym przez Skywarpa, bohater musi uwierzyć Gearsowi. Armia postanawia się wycofać.

 

Po wyjaśnieniach ze strony Autobotów Spider-Man decyduje się pomóc w uwolnieniu Sparkpluga. Kradnie hełm jednemu z żołnierzy i przeprowadza Autoboty przez blokadę armii. Autoboty transformują się i od razu zostają zaatakowane przez ludzi, a następnie przez Decepticony. Sunstreaker zestrzeliwuje Skywarpa, Brawn nokautuje Rumble'a, po czym sam zostaje uszkodzony przez Frenzy'ego.

 

Korzystając z zamieszania, Spider-Man i Gears dostają się do fortecy od drugiej strony. Dzięki współpracy pokonują Frenzy'ego, Ravage'a i Soundwave'a, aż wreszcie znajdują Megatrona i Sparkpluga. Przywódca Decepticonów zostaje związany siecią przez Spider-Mana, ale szybko się uwalnia i niszczy podłogę pod stopami Gearsa i Sparkpluga. Spider-Man łapie ich za pomocą swojej pajęczyny, ale nie może utrzymać Autobota, który spada w przepaść. Autoboty, pozbierawszy wszystkie części Gearsa, wracają do Arki. Tam następuje spotkanie ojca z synem i pożegnanie Autobotów ze Spider-Manem. Ratchet rozpoczyna naprawę Gearsa i ten, kiedy jest już zdolny do mówienia, informuje resztę Autobotów, że Sparkplug dostosował ziemskie paliwo do potrzeb Decepticonów.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.