Avalon » Serie komiksowe » Transformers » Transformers #2

Transformers #2

Transformers #2

"Power Play!"

Postacie
Cytat

Optimus Prime (do Megatrona): "Why do I persist in trying to reason with you, when the only language you understand is violence!"

Streszczenie

Ze swej kryjówki Decepticony obserwują elektrownię nuklearną Harissona, którą zamierzają zaatakować. Na zwiad przed atakiem wysłany zostaje Ravage. Niewidzialny, wchodzi na teren elektrowni, transformuje się w kasetę i daje na sobie nagrać raport postępów w budowie elektrowni. Po jego powrocie Megatron wysłuchuje nagrania i daje sygnał do ataku na elektrownię. Decepticony, używając swoich różnorodnych talentów, szybko opanowują obiekt i odzierają go ze sprzętu, który wynoszą do swojej tymczasowej bazy.

 

Tymczasem w warsztacie Witwickych, Sparkplug nie chce uwierzyć, że żółty samochód jest naprawdę żywy i podejrzewa Bustera o żart. Ten opowiada o wieczornych wydarzeniach w kinie, co wciąż nie przekonuje Sparkpluga, ale widząc, że syn nie da mu spokoju, zgadza się naprawić samochód. Po kilku godzinach przyznaje, że pojazd jest co najmniej dziwny. Jego zaskoczenie rośnie, kiedy Bumblebee transformuje się i wyjaśnia kim jest oraz to, że on i jego towarzysze potrzebują paliwa. Sparkplug oferuje pomoc w dostosowaniu ziemskiej benzyny do potrzeb Autobotów. Bumblebee postanawia wrócić do Arki i przekazać wieści Optimusowi. Buster jedzie z nim po zapewnieniach ze strony Autobota, że chłopcu nic złego się nie stanie. Podczas jazdy Bumblebee opowiada o wybuchu wojny na Cybertronie, misji Arki, rozbiciu się Transformerów na prehistorycznej Ziemi i niedawnej reaktywacji.

 

W międzyczasie Ravage, buszując po mieście, zauważa Jessie i "O" i rozpoznaje ich. Transformuje się w kasetę i wskakuje do radiomagnetofonu niesionego przez "O". Przyjaciele Bustera martwią się o niego, nie wiedząc czy przeżył on walkę w kinie. Chwilę później zauważają jego oraz Bumblebee i przekazują wieści o ataku na elektrownię Harrisona. Bumblebee nakazuje powrót do warsztatu. Ravage również postanawia wrócić do Megatrona z informacjami o ofercie Sparkpluga.

 

Na pokładzie Arki komputer powiadamia Autoboty, że zapasy paliwa się kończą. Po krótkiej dyskusji Optimus Prime postanawia zawrzeć sojusz z ludźmi i wymienić cybertrońską technologię na paliwo. W tym momencie Hound odbiera sygnał na awaryjnej częstotliwości Autobotów. To Bumblebee, który zbudował w warsztacie Sparkpluga komunikator i przekazuje wieści o ataku Decepticonów i ofercie Witwicky'ego. Grupa Autobotów z Optimusem na czele wyrusza im na spotkanie, a pozostali pod kierunkiem Ratcheta pracują nad naprawą Arki. Tymczasem Megatron po wysłuchaniu wieści od Ravage'a również postanawia "pozyskać" usługi Sparkpluga.

 

Autoboty przybywają do domu Witwickych i Optimus zaczyna rozmowę z ludźmi. W tym momencie Decepticony atakują. Bumblebee ma zaopiekować się ludźmi, a reszta Autobotów staje do walki z napastnikami. Sąsiedzi Witwickych wzywają policję, ale ta, przybywszy na miejsce, decyduje się wezwać armię. Zajęte walką Autoboty nie zauważają Megatrona, który nokautuje Bumblebee i chwyta Sparkpluga. Słysząc krzyk Bustera, Optimus stawia czoło odwiecznemu wrogowi. Megatron puszcza człowieka i zaczyna walczyć z Optimusem. Zamieszanie wykorzystuje Starscream, który ponownie chwyta Sparkpluga i odlatuje z nim. Megatron widząc, że zadanie zostało wykonane, zarządza odwrót. Optimus obiecuje Busterowi uwolnić ojca, ale nie będzie to możliwe bez uzupełnienia paliwa, co nie napawa Bustera optymizmem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.