Avalon » Serie komiksowe » Transformers » Transformers #1

Transformers #1

Transformers #1

"The Transformers"

Postacie
Cytat

Prowl: "I had hoped to Optimus we could avoid this, it seems our adversaries left us little choice. Assume defensive configurations."

Brawn: "Now yer talkin' my lingo."

Streszczenie

Wokół gwiazdy Alpha Centauri krąży składająca się całkowicie z metalu planeta wielkości Saturna, zwana Cybertronem. Zamieszkana jest w większości przez pokojowo nastawione mechaniczne formy życia, zwane Autobotami. Wśród nich żyją Decepticony, którymi dowodzi Megatron, i które pragną zdobyć władzę na Cybertronie. Po długich przygotowaniach Decepticony, mogące transformować się w różnoraką broń, rozpoczynają atak na zaskoczone Autoboty. Te nie są jednak całkowicie bezbronne, same również mając zdolność transformacji. Decepticony są jednak lepiej przygotowane, dlatego mimo desperackiej walki ich przeciwnicy giną w dużych ilościach. W największym mieście Autobotów, Iaconie, pojawia się ich nowy przywódca, Optimus Prime. Tylko on jest w stanie zorganizować rozproszone Autoboty w sprawną armię. Wojna między dwoma frakcjami trwa, w wyniku czego Cybertron zostaje wytrącony ze swojej orbity i rozpoczyna drogę przez przestrzeń kosmiczną. Wkrótce planeta napotyka na swojej drodze pas asteroidów. Astronomowie Autobotów dostrzegają zagrożenie, więc Optimus Prime postanawia zbudować statek kosmiczny - Arkę, zabrać na jego pokład oddział Autobotów i utorować drogę dla planety. Decepticoński szpieg, Ravage, podsłuchuje Autoboty i powiadamia Megatrona o ich planach. Ten zaś postanawia wykorzystać okazję do rozprawienia się z Optimusem i każe zbudować Decepticonom własny statek kosmiczny.

 

Autoboty z powodzeniem wypełniają misję. Wtedy Decepticony atakują wyczerpanych wysiłkiem przeciwników. Optimus Prime, widząc nieuchronność klęski, kieruje Arkę na trzecią planetę Układu Słonecznego. Statek rozbija się, grzebiąc ze sobą wojowników obu stron.

 

Mijają cztery miliony lat, jest rok 1984. W wulkanie, w którym spoczywa Arka, następuje erupcja. Mechanizmy statku budzą się. Zostaje wysłana sonda mająca na celu zebranie informacji o Ziemi. Za dominującą tu formę życia uznaje ona maszyny, ignorując ludzi. Po przekazaniu informacji do komputera Arki, ta zaczyna przywracać Transformery do życia, nadając im drugim postaciom formy maszyn zauważonych przez sondę. Megatron zbiera Decepticony i nakazuje odwrót, natomiast Autoboty postanawiają obejrzeć dane zebrane przez Arkę. Następnie obiecują sobie obronić mieszkańców Ziemi przed zagrożeniem, jakie na nich sprowadziły.

 

W miasteczku w stanie Oregon licealista Buster Witwicky spóźnia się do domu, ponieważ uczył się w bibliotece. Jego ojciec, Sparkplug, mechanik samochodowy, uważa, że książki nie są najważniejsze w życiu, i że syn powinien zdobyć bardziej praktyczne wykształcenie. Buster zabiera przygotowany przez ojca samochód i jedzie do kina z przyjaciółmi.

 

Poza miasteczkiem autostopowicz próbuje zatrzymać mijające go samochody, ale zauważa, że brakuje w nich kierowców. To Autoboty: Prowl, Bumblebee, Hound, Brawn i Cliffjumper wyruszyły na rekonesans. Docierają do miasteczka i trafiają do kina samochodowego. Z powietrza są obserwowane przez Laserbeaka. Megatron nie zamierza pozwolić Autobotom sprzymierzyć się z Ziemianami i rozkazuje ich zaatakować.

 

Autoboty wjeżdżają do kina. Bumblebee, chcąc pierwszy nawiązać kontakt, uderza w samochód, w którym siedzą Buster, jego dziewczyna Jessie i jego przyjaciel "O". Buster wysiada, chcąc nakrzyczeć na kierowcę, ale ze zdziwieniem zauważa, że żółty Volkswagen jest pusty. W tym momencie Decepticony atakują. Buster zostaje przy Bumblebee. Autoboty, widząc, że Ziemianie nie bronią się, transformują i podejmują walkę. Odpierają ataki Laserbeaka, Thundercrackera, Starscreama, Ravage'a i Soundwave'a. Prowl w międzyczasie dochodzi do wniosku, że na tej planecie to nie maszyny są istotami żywymi, lecz ludzie. Nakazuje odciągnąć Decepticony od Ziemian i wrócić do Arki. Nie mogąc znaleźć Bumblebee, Autoboty wracają bez niego.

 

Tymczasem Buster coraz bardziej zdziwiony jest niezwykłym samochodem. Zauważa, że Bumblebee uruchamia się sam, pozwalając chłopcu jedynie kierować. W ten sposób oni również opuszczają pole walki.

 

Później. Sparkplug Witwicky słyszy odgłosy dobiegające z garażu. W środku widzi Bustera próbującego naprawić samochód. Jest zadowolony, że syn wreszcie go posłuchał i zaczął interesować się mechaniką, ale ten mówi, że to nie tak i że to nie jest samochód. Sparkplug początkowo nie wie, o co chodzi Busterowi, lecz po chwili sam jest zaskoczony, kiedy Bumblebee odzywa się, błagając o pomoc.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.