Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #104

Daredevil vol. 2 #104

Daredevil vol. 2 #104

"Without Fear" - Part 5

Postacie
Zapowiedź

Czy Matt jest w stanie na tyle skutecznie balansować na granicy prawa, aby uratować swoją żonę? Czy Daredevil zaprowadzi porządek na ulicach Hell's Kitchen, które ogarnięte zostały wojną super mocarnych gangów? Jaki straszny sekret ukrywa Mr. Fear? Odpowiedzi na te pytania w tym numerze.

Streszczenie

Z domu Milli i Matta Murdocków wybiega przerażona Lilly Lucca. Kobieta, biegnąc, rzuca na ziemię bukiet kwiatów i wsiada do taksówki. Spoglądając na swoje ręce przeprasza Matta.

Pięć dni wcześniej. Lilly wchodząc do swojego mieszkania upuszcza torbę z zakupami. Przerażona spogląda na Mr. Feara wyłaniającego się z kłębów gęstego, zielonego dymu. Fear chce pomocy kobiety, w zamian oferuje pozbycie się zapachu, który utrudnia jej życie. Lilly jest oszołomiona, ale Cranston uspokaja ją, że "przyswojenie" gazu zajmie chwilę, po której z chęcią okaże mu pomoc, wszystko za sprawą strachu. Mr. Fear mówi jej, że jest kluczem do wszystkiego, to ją chciała zabić Milla. Teraz Cranston chce, aby Lucca zajęła się jej uwolnieniem z aresztu, potem zrobi dla niego kilka rzeczy i zostanie uleczona. Fear obiecuje również, że nie zabije Murdocka, którego jak widać pożąda Lilly.

Ox związany łańcuchami nie wierzy, że Daredevil posunie się do tortur z użyciem palnika. DD przypala lekko jego ramię, po czym uderza w odpowiedni nerw, aby pozbawić męczennika wzroku, przynajmniej na krótki czas. Następnie naciska odpowiednie nerwy na ciele Oxa, powodując tym samym ból dużo gorszy od wywoływanego przez przypalanie. Ox jednak nie jest tego świadom, czuje jedynie okropny ból, słyszy dźwięk syczącego palnika i własny krzyk. Gdy mięśniak przestaje krzyczeć, Daredevil okłada go pięściami niczym worek treningowy. Chociaż nie czerpie przyjemności z torturowania, to dzisiaj nie ma to dla niego znaczenia. Musi spowodować, że Ox będzie bał się go bardziej, niż obawia się Cranstona. Gaz Feara ma jednak silny wpływ na umysł bandziora i uzyskanie oczekiwanego efektu zajmuje mu znacznie dłużej, niż zakładał. W końcu Ox prosi, aby DD przestał i podaje mu lokalizację swojego mocodawcy.

Z oddali Hood przygląda się, jak Daredevil opuszcza magazyn, po czym zagląda do niego i znajduje tam nieprzytomnego Oxa. Ocuca go i oferuje pomoc. Ox zgadza się, ale potrzebuje natychmiast skorzystać z telefonu.

Dwadzieścia minut później. Daredevil bez problemu obezwładnia ochroniarzy Cranstona w jego luksusowym penthousie. W sypialni znajduje nagą kobietę, która przekazuje mu kartkę pozostawioną przez Feara. DD jest zdziwiony, że Cranston spodziewał się go. Na kartce widnieje wiadomość, że Murdock spóźnił się i od tej chwili Cranston zawsze będzie o krok dalej od niego. Matt natychmiast kojarzy wiadomość z Millą.

Murdock wbiega do domu, próbuje się uspokoić i pozbierać myśli. Wyczuwa obecną na ścianach krew, po czym znajduje ciężko pobitą, ale wciąż żywą, pielęgniarkę. Wzywa pogotowie. Matt wyczuwa oddech i puls żony, wchodzi do sypialni, gdzie znajduje ją skuloną pod oknem z zakrwawionymi rękoma, powtarzającą, że nie rozumie, co się stało. Matthew uspokaja ją i przytula, mówi, że to nie jej wina. Jednocześnie słyszy nadjeżdżające z oddali radiowozy i ambulans. Jadą, aby zabrać jego żonę.

Następna godzina jest dla Murdocka piekłem. Policja kręcąca się po całym domu, zadająca pytania, na które nie zna on odpowiedzi, gdyż nie było go w domu. Zjawia się Foggy z prokuratorem generalnym. Gdy Matt w milczeniu siedzi na kanapie, Nelson z Algreenem kłócą się. Pierwszy martwi się o Millę, drugi o utratę pracy. Dla Murdocka są to tylko jednak dźwięki w tle, jego głowę przeszywa głos żony. Głos, który pełen był strachu i dezorientacji. Teraz słyszy jej płacz dobiegający z tylnego siedzenia radiowozu. Wszystko inne nie ma teraz dla niego znaczenia, wszystko prócz jednego zapachu, którego nie czuł rano. Zapach, którego nigdy nie zapomni. Feromony Lilly sprawiają, że mężczyźni myślą o swoich najmilszych wspomnieniach i przytłaczają ich. Dla Matta Lilly przypominała zapach Karen Page, ale w tej chwili nie ma to dla niego znaczenia.

Daredevil "odwiedza" śpiącą w swoim łóżku Lilly. Jest wściekły. Rzuca się na kobietę i zaczyna ją dusić. Po chwili udaje mu się opanować. Lucca broni się, że nie mogła nic zrobić, nie była w stanie przeciwstawić się Cranstonowi. Tłumaczy Murdockowi, że jedyne, co zrobiła, to poszła do jego domu. Jej zapach podziałał u Milli jak zapalnik. Żona Matta po chwili złapała za nocną lampkę i zaczęła okładać nią pielęgniarkę. Wtedy Lilly uciekła z domu. Tłumaczy Murdockowi, że nie miała wyjść, Mr. Fear wzbudza w niej zbyt duży lęk i nawet teraz, gdy o tym mówi, cała się trzęsie. DD chce wiedzieć, gdzie znajdzie Cranstona. Kobieta jednak nie ma pojęcia. Mówi, że zadzwonił do niej wcześniej, gratulując wykonania zadania. Wspomniał też, że ma się z kimś spotkać w Hell's Kitchen o północy, a później wpadnie wynagrodzić ją. Zegarek wskazuje za pięć dwunastą.

Hell's Kitchen. Mr. Fear wysiada z samochodu w asyście dwóch ochroniarzy. Każe im osłaniać go w razie problemów w rozmowach z Hoodem. Po wejściu do baru zastaje Oxa. Zanim osiłek zdąża go ostrzec, dwóch ochroniarzy Feara pada od strzałów w głowę. Egzekucji dokonał The Hood. Teraz zakapturzony oprych celuje w Feara, a ten w niego ze swojego miotacza gazu. Mężczyźni stoją przez chwilę w milczeniu, wpatrując się w siebie. Hood opuszcza broń, proponując dojście do porozumienia.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #104 Daredevil vol. 2 #104

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.