Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #549

Amazing Spider-Man #549

Amazing Spider-Man #549

"Who's that girl?!?"

Postacie
Zapowiedź

W tym numerze spotkacie złoczyńcę z piątego filmu o Spider-Manie, a kozak ten ma nazywać się Menace. Ale, ale, to nie wszystko - zadebiutuje tu również tajemnicza Jackpot. 'Nuff said, yo.

Cytat

Spider-Man: "You're gonna go back to your Jack-Cave, or whatever you call your "Secret headquarters" and leave the crime fighting to the professionals."

Streszczenie

Brooklyński port. Grupa mężczyzn stara się walczyć z osobnikiem obdarzonym super szybkością, ale żaden z nich nie może nawet go trafić. Po chwili lufy ich pistoletów zostają poodcinane metalowymi kółkami, którymi posługuje się nieznajomy. Oświadcza oponentom, że port nie należy już do nich. Ci przystają na jego decyzję, chcąc nawet rozwiązać grupę, ale tajemniczy osobnik informuje ich, że nie o to mu chodziło. Nie chce ich widzieć i nie chce rozgłosu. Ich ciała z odciętymi głowami padają na ziemię…

Poranek. Pracownicy Bugle’a demontują litery znajdujące się na dachu budynku. Nagle obok jednego z nich przelatuje szybko poruszająca się postać i mężczyzna traci równowagę. Na szczęście na miejscu jest już Spider-Man, który bez problemu łapie mężczyznę, wymyślając w międzyczasie kolejną wersję traktującej o nim piosenki. Ostatni wers dotyczy olbrzymiej, spadającej litery… "U", o którym mowa, zostaje w całości oblepione siecią i zawisa kilkanaście centymetrów nad ziemią. Spidey oznajmia, że czas udać się do roboty i po chwili widzimy go w…

Budynek Daily Bugle. Pete upomina się w myślach, że spóźnił się na pierwsze spotkanie z nowym szefem. Wpada na Jacka, który odchodzi z redakcji. Wspomina o historii z ciałem, przy którym znaleziono nadajnik Spider-Mana. Dar Parkera daje o sobie znać.

Na zebraniu Bennett wyjaśnia, że upadkowi Daily Bugle były winne cechy takie, jak lenistwo i brak motywacji, które zaszczepił w swoich pracownikach Jameson. Przerywa mu Peter, przepraszając za spóźnienie i zostaje nieoczekiwanie pochwalony. Podoba mu się postawa chłopaka, który cały czas coś robi, będąc wiecznie zabieganym. Po chwili pokazuje zebranym rysunek postaci przypominającej Goblina. Postać jest na ustach całego miasta, a oni nie mają ani jednego zdjęcia. Słysząc o zdjęciach Peter wspomina o swoich zdjęciach Spider-Mana, ale Bennett mówi, że w tym momencie interesuje go tylko nowe zagrożenie [ciekawa gra słów związanych z kultowym sloganem "Spider-Man, Hero or Menace (zagrożenie) – Snak3]. Pierwsza osoba, która dostarczy zdjęcie tego osobnika, dostanie dziesięć tysięcy dolarów premii. Parker jest wyraźnie zainteresowany.

Szybując nad miastem Spidey rozmyśla o tym, co mówił szef. Nowy osobnik na gliderze w stylu Goblina, nadajnik znaleziony przy denacie i brak funduszy na nowe sieci. Kolejny, normalny dzień. Na dodatek w ulicy kolejny, normalny rabuś próbuje obrabować kolejną, normalną kobietę. Jak się okazuje, dzień nie musi być całkiem zwyczajny, ponieważ kobieta okazuje się być nową, rudowłosą bohaterką N.J. Jackpot zostaje rzucona w kierunku Spider-Mana i po chwili oboje lądują w śmieciach. Webhead zaczyna znajomość [właściwie to ich drugie spotkanie – Snak3] od przekręcenia pseudonimu dziewczyny i od razu zostaje wyzwany. Po chwili oboje rozpoczynają pościg, który kończy się klapą z winy pustych magazynów sieci Pająka i gadaniny dziewczyny. Jackpot pomaga wstać Peterowi i wyjaśnia, że ścigała mężczyznę, żeby dowiedzieć się czegoś o miejscu pobytu Gray Goblina. Widząc zdziwienie na twarzy Spidera wyjaśnia, że koleś jest jej nemezis. Rozmowa nie przynosi skutku i Spidey prosi dziewczynę, żeby wracała do swojej kryjówki i zostawiła robotę profesjonalistom. Po chwili pyta też, czy jedną z mocy dziewczyny jest niezniszczalność. Jackpot odpowiada, że w pewnym stopniu. Mówi też, że nie rozumie pytania. Spidey odpowiada, że pyta ot tak, bez powodu. Za kilka sekund bohaterowie zostaną zmiażdżeni przez metro…

Kilka sekund później dwójka bohaterów podróżuje na masce metra, której uczepił się plecami Spidey. Korzystając z okazji pyta trzymanej na rękach dziewczyny, czy jej inicjałami nie są litery M.J. Ta z uśmiechem odpiera, że nie zdradzi mu swojego imienia.

Jakiś czas później Peter spędza czas na stadionie baseballowym wraz z Carlie, Lily i Harrym. Peter pyta przyjaciela, czy ten nie wie czegoś o pobycie M.J. Harry odpowiada, że kiedyś to Pete był pierwszą osobą, która wiedziała, kiedy tylko dziewczyna pojawiła się w mieście. Dziewczyny zaczynają się naśmiewać, nazywając Parkera chłopakiem z obsesją na jej punkcie. Harry ripostuje odpowiadając, że nie jest się psychem, chcąc trzymać kontakt z przyjaciółmi. Dodaje, że Mary Jane jest obecnie w Los Angeles i nie powinno być trudno ją znaleźć. W końcu każdy zostawia jakiś ślad. Parker wykrzykuje, że jest genialny i znika.

Po chwili, już jako Spider-Man pojawia się na budynku D.B. i namierza ślad, jaki zostawił "Menace". Po chwili dociera do portu i nokautuje strażnika, którym okazuje się być… Jackpot. Dziewczyna pyta, czy właśnie tak wygląda główna wygrana [kolejne nawiązanie do kultowego "Face it, Tiger, you just hit the jackpot!" – Snak3].Od razu zaczynają się przegadywać, ale zanim zdążą się pokłócić, przerywa im patrol oznajmiający Spiderowi, że jest aresztowany w związku z Aktem Rejestracyjnym.

Autor: Snak3

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #549 Amazing Spider-Man #549

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.