Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #59

Daredevil vol. 2 #59

Daredevil vol. 2 #59

"The King of Hell's Kitchen" - Part 4

Postacie
Cytat

Matthew Murdock: "I need you to bring me something to wear"
Foggy Nelson: "Something red?"
Matthew Murdock: "It's red?"
Foggy Nelson: "What?"
Matthew Murdock: "I thought it was yellow."
Foggy Nelson: "Are you serious?"
Matthew Murdock: "No."

Streszczenie

Agenci Driver i Del Toro obserwują z samochodu, jak Sano Orii pod eskortą prawników opuszcza budynek sądu federalnego. Del Toro pociesza partnera, że dopadną go następnym razem. Driver jest innego zdania. Agentka stwierdza, że powinni znaleźć Murdocka i powiedzieć mu, z kim ma do czynienia. Driver jest wzburzony tym pomysłem. Uważa Matta za jeszcze gorszego przestępcę niż Orii, gdyż wszyscy uważają go za bohatera, a tak naprawdę jest tylko kłamliwym socjopatą. Del Toro próbuje przekonać partnera, że jest w błędzie i to z powodu uprzedzeń, gdyż przez Murdocka stracił twarz, gdy ten rok temu pokonał Kingpina i okrzyknął się nowym. W kostiumie czy bez, Matt sprawił życie wielu ludzi szczęśliwszym. Kobieta ponownie mówi, że powinni powiedzieć Murdockowi z kim ma do czynienia, gdyż Yakuza może wcale się nie wycofać, a po raz kolejny zaatakować Murdocka. Do wozu policjantów zbliża się Hammer. Driver zapewnia swoją partnerkę, że czasy takich szaleńców dawno się skończyły, a te dzieciaki z Yakuzy skulą ogon i wyjadą z miasta. W tym momencie Hammer zajeżdża im drogę, a z jego wnętrza dwaj Japończycy ostrzeliwują pojazd agentów. Driverowi udaje się wypchać partnerkę z samochodu, a sam przyjmuje grad kul. Del Toro strzela w stronę odjeżdżającego Hammera. Samochód z postrzelonym Driverem w środku wylatuje w powietrze.

Urich kontynuuje rozmowę z Mattem [patrz poprzedni numer - Foxdie]. Murdock zaprzecza, że wydarzenia z ostatniego roku mają związek ze śmiercią Karen Page. Przez moment zaprzecza też temu, że jest Kingpinem. Tłumaczy Benowi, że to było jedyne wyjście, do tej pory nic nie skutkowało, chociaż robił wszystko, żeby powstrzymać to szaleństwo, które zabiło jego ojca. Ben dodaje, że to samo szaleństwo, które zabiło Karen. Matt każe mu przestać. Nastaje niezręczna cisza, po której Urich ostro przemawia do Murdocka. Jak dla niego oczywistym jest, że DD doznał załamania nerwowego po śmierci Karen. Celowo też zerwał kontakt z Benem, w nadziei, że gdy przyjdzie na to pora, przyjdzie on do niego, spojrzy na wszystko świeżym okiem i stwierdzi "co tu się do diabła dzieje?". Według reportera Matthew krzyczy o pomoc, a teraz próbuje mu wcisnąć, że kobieta, którą kochał przez całe swoje dorosłe życie, zostaje brutalnie zamordowana na jego oczach, a od tamtej pory jego życie wymyka się spod kontroli i w żaden sposób nie jest to ze sobą powiązane. Murdock leży w milczeniu z zamkniętymi oczami, nie reagując na słowa Bena. Do pokoju wchodzi Foggy, który słyszał całą rozmowę i uważa, że Urich ma rację. Reporter odbiera telefon, po krótkiej rozmowie oznajmia Foggy’emu, żeby lepiej nie szedł do domu, gdyż Yakuza właśnie zaczęła szaleć na mieście.

9 dni później. Promienie słońca padają na twarz budzącego się Matta. Wyczuwa on zapach Milli, która stoi przy łóżku w samej bieliźnie. Kobieta wyjaśnia mu, że znajdują się w jednym z apartamentów w Hell's Kitchen. Matt nie pamięta, jak się tu znalazł. Milla mówi, że wraz z Benem i Foggym wsiadł o własnych siłach do taksówki i przyjechał tutaj, to było jakiś tydzień temu i spał od tamtej pory, a teraz wygląda na wyleczonego. Matt mówi, że nie pamięta tego, ale tak właśnie wytrenował swoje ciało, zgodnie z lekcjami jego sensei. Milla wykręca numer do Foggy’ego, który jest na drugim końcu miasta. Był zmuszony zamknąć biuro, gdy Yakuza zaczęła szaleć na ulicach. W rozmowie z przyjacielem Matt mówi, że zajmie się nimi jeszcze tej nocy. Nelson opowiada o zaatakowaniu agentów FBI. Poleca Mattowi, żeby dzwonił do Uricha, tam znajdzie więcej informacji, a mieszkanie, w którym się teraz znajduje, należy już do niego, Foggy kupił je poprzez korporację. Matt prosi Foggy’ego, aby przyniósł mu coś do ubrania, coś czerwonego.

Harlem. Rozmowę Jessicki Jones i Luke’a Cage’a przerywa pojawienie się Daredevila. Cage chwyta Śmiałka i wciąga do domu, gotów go uderzyć. Matt uspokaja sytuację i wita się z Jessicą. Ta jest wściekła na niego. Mówi, że wszyscy już wiedzą, że jest on Daredevilem, ale ona, jego osobisty ochroniarz, nie wiedziała. Ma żal do Matta, że nie powiedział jej o tym wcześniej. Sfrustrowana wychodzi z pokoju. Luke dodaje, że jest ona w ciąży. Mężczyźni przechodzą na dach, aby porozmawiać. Daredevil przyznaje, że spieprzył sprawę. Chciał dobrze, ale nie udało się, gdy jego życie wymknęło mu się spod kontroli, jeszcze bardziej się w tym pogrążył. Luke nie widzi problemu, najważniejsze, że Matt potrafił się do tego przyznać i uświadomić sobie, że źle postąpił. Murdock mówi, że teraz potrzebuje pomocy. Cage bez zastanowienia wyciąga pomocną dłoń.

Sano spotyka się ze swoimi wspólnikami w jednym z nowojorskich klubów. Podsumowują jego akcję, która okazała się katastrofą. Dwudziestu jego ludzi jest wciąż w szpitalu, a kolejnych dwudziesty zaginęło. Zanim Orii przystąpił do akcji ostrzegano go, żeby nie walczył z gośćmi w kostiumach, gdyż z nimi nie można wygrać. Sam Kingpin nie mógł. Sano nie potrafi zrozumieć takiego podejścia. Uważa, że wszyscy są zastraszeni przez nich, tak naprawdę ci "bohaterowie" nie muszą nawet wychodzić z domu, żeby wzbudzać strach wszystkich przestępców dookoła. Orii dodaje, że nie mają do czynienia z Bogiem, to nawet nie jest diabeł. Tylko zwykły człowiek, a dla niego to tylko ktoś stojący mu na drodze. Federalnymi już się zajął i raczej nie będą im wchodzić w drogę. Był już nawet blisko zabicia Murdocka, prawie mu się udało. W tym momencie jedna ze ścian rozpada się, a do środka wchodzi Daredevil w asyście Luke'a Cage'a, Spider-Mana i Iron Fista. Dodaje, że "prawie" się nie liczy.

Foggy pilnuje Milli pod nieobecność Matta. Kobieta mówi mu, jak bardzo kocha swojego męża i martwi się, aby nie stała mu się krzywda. Wyczuwa zakłopotanie Nelsona i pyta się, czy coś się stało. Foggy odpowiada pytaniem, czy Matt kiedykolwiek rozmawiał z nią o Karen Page?

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #59

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.