Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #57

Daredevil vol. 2 #57

Daredevil vol. 2 #57

"The King of Hell's Kitchen" - Part 2

Postacie
Cytat

Ben Urich: "Matt's heightened senses... Did he smell them? Can he smell the, I don't know, the ink in their tatoos?"

Streszczenie

Ben Urich siedzi w kawiarni, kontynuując rozmowę z tajemniczą postacią. Opowiada, dlaczego nie sprzedał tożsamości Matta już dawno temu, gdy tylko się o tym dowiedział. Jego kręgosłup moralny był za sztywny, żeby pozwolić mu zniszczyć życie bohatera, jakim jest Daredevil. Jednak w końcu to się stało, chociaż nie za sprawą Bena, to wiedział on, że prędzej czy później tak się stanie. Matt był zbyt nieostrożny, skoro Urich wiedział, Kingpin wiedział i cała masa ludzi z bliskiego otoczenia Murdocka wiedziała, kwestią czasu było, aż dowie się całe miasto. Ku zdziwieniu Bena, po tym, jak Matt ujawnił swoją tożsamość, nie doszło do niewyobrażalnej fali ataków jego wszystkich najzacieklejszych wrogów. Podobno w ciągu tygodnia od przejęcia władzy, Murdock rozprawił się ze wszystkimi. Lecz to tylko plotka, tak naprawdę, wszyscy za bardzo bali się Murdocka. Przez rok, przez cały okrągły rok, nikt nie odważył się zaatakować Murdocka i zawalczyć o miano Kingpina. Aż do teraz.

Wczoraj. Dwa bloki od mieszkania Matta, stawia on czoła setce bezimiennych przeciwników. Nie tracą czasu na zbędne gadanie, ale od razu rzucają się do ataku. Matthew uzbrojony tylko w swoją białą laskę, podejmuje walkę. Chociaż nie odezwali się ani słowem, Murdock wiedział, że to właśnie japońska Yakuza próbuje przejąć władzę nad Hell's Kitchen i zabić obecnego Kingpina. Ben dowiedział się o tym starciu od mieszkańców, którzy przyglądali się całemu zdarzeniu z bezpiecznej odległości, przez okna na trzecim czy czwartym piętrze swoich mieszkań. Oczywiście żaden z nich nie był w stanie zidentyfikować rudowłosej postaci walczącej z hordą zabójców. Na miejscu było FBI, które śledziło Matta przez cały rok. Siedzieli w swoim wozie i obserwowali całą walkę czekając na wsparcie, które przyjechało po trzech minutach. Ale przez te trzy niewyobrażalnie długie minuty, Matt musiał walczyć jeden przeciwko setce. Na dodatek jego przeciwnicy używali "dopalacza" w postaci MHG (Mutant Growth Hormon). Murdock osłonił się jednym z napastników przed gradem kul. Następny jego cios nogą w stronę innego zabójcy, skończył się dla niego lądowaniem na przedniej szybie stojącego niedaleko samochodu. Urywa antenę, którą atakuje przeciwników. Lider całej bandy rzuca się na Śmiałka z mieczem i udaje mu się zadać jedno cięcie, po którym Matt krzyczy z bólu. Ląduje przy śmietniku, rzuca w przeciwników workiem na śmieci. Ci rozpoczynają kolejny ostrzał. Przyparty do muru, bez możliwości ucieczki, Murdock zostaje trafiony przez kilka kul. Ranny stoi przed liderem zabójców i jego bandą. Walka rozpoczyna się ponownie. Murdock unika ciosów. Na miejscu zjawiają się posiłki FBI. Kilka granatów ogłuszających powala mafijnych żołnierzy. Policja wraz z FBI zatrzymują walczących. Agent Driver rozgląda się za Murdockiem, po którym została tylko biała laska.

Z powrotem w knajpie. Ben tłumaczy, że szukał we wszystkich możliwych miejscach, nawet w tych, do których Matt by się nie udał. Z przykrością stwierdza, że Matthew Murdock zaginął. Gdyby nie sytuacja, w jakiej się znalazł, nie przejmowałby się tym zbytnio, gdyż Matt zawsze umiał o siebie zadbać i zawsze jakoś powracał. Rozmówca Uricha dziękuje mu za poświęcony czas i przedstawienie sytuacji. Kobieta mówi, że jest na skraju załamania i Ben musi jej pomóc. Milla Donovan prosi Uricha, aby pomógł jej odnaleźć męża. Ben jest zaskoczony.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #57

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.