Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #56

Daredevil vol. 2 #56

Daredevil vol. 2 #56

"The King of Hell's Kitchen" - Part 1

Postacie
Cytat

Matthew Murdock: "Nothing out of you, Dr. Strange?"
Stephen Strange: "The Ancient One once told me a wise proverb that said..."
Matthew Murdock: "Yeah, you know what? Fine."

Streszczenie

Ben Urich spotyka się z tajemniczym rozmówcą. Wspomina ostatni rok, który był dość "bogaty" w wydarzenia, a to dlatego, że prawie rok temu Daredevil stał się nowym Kingpinem Hell's Kitchen. Ben opowiada swojemu rozmówcy, że w tym mieście zawsze był jakiś "król", który rządził przestępczą działalnością. Wymienia Arnolda Rothsteina, Mr. Biga, Murder Inc., Wilsona Fiska i Gottiego. A dzięki Mattowi Murdockowi stali się świadkami zmiany władzy, właśnie rok temu. Rok temu czołowy super-bohater tego miasta, publicznie zdjął maskę oznajmiając, że jest nowym Kingpinem. Ben proponuje swojemu rozmówcy, aby poszukał jakiegokolwiek naocznego świadka. Nie znajdzie nikogo, chociaż wiadomo, że widziało to dużo ludzi. Nawet 5 tysięcy reporterów nie zdołało znaleźć chociażby jednej osoby, która opowiedziałaby o tym wydarzeniu. Wszyscy, którzy byli tamtej nocy w pamiętnym barze, byli tak przerażeni, że albo opuścili miasto, albo zostawili biznes, a niektórzy popełnili samobójstwo. Od tamtej pory Matthew Murdock jest nowym Kingpinem i oficjalnie jest to miejska legenda. Legendą natomiast nie było 6 tygodni po tym wydarzeniu, gdy ulice miasta zalała fala przemocy i terroru wymierzonego w cały przestępczy światek. Niektórzy powiadają, że na te 6 tygodni Matt Murdock zniknął, a w mieście był tylko Daredevil. Był wszędzie i nie spoczął, dopóki nie oczyścił każdego zakamarka z wszelkiej maści bandytów. Gdy "porządki" dobiegły końca, pojawił się Matt Murdock i wraz z Nelsonem doprowadził do jednej z największych ugód w historii Nowego Jorku. Sto milionów dolarów. Ben dodaje, że to ostatnia z dobrych rzeczy, które wydarzyły się przed rozpoczęciem reakcji łańcuchowej, która doprowadziła ich do sytuacji, w której się obecnie znajdują. Murdock całą swoją wygraną, co do centa, zainwestował w Hell's Kitchen. Stworzył specjalny program pomocy HK, dzięki któremu odbudował całą dzielnicę. Pomocna okazała się Milla Donovan, nowa kobieta Matta, która pracowała w agencji socjalnej sprawdzającej warunki mieszkaniowe. Kobieta wiedziała, gdzie pieniądze były potrzebne najbardziej i kto powinien je dostać, które budynki można było odrestaurować. Pozostałe pieniądze zostały przeznaczone na nową bibliotekę. W ten właśnie sposób Matthew Murdock uratował miasto.

Niedługo po sukcesie Matta dostał on informację, że partia demokratyczna będzie chciała wystawić go jako swojego kandydata na burmistrza miasta. Było to kompletnym zaskoczeniem dla niewidomego prawnika, który nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi, chociaż jako dość kontrowersyjna postać wolał trzymać się z dala od polityki.

Ben opowiada, że z zebranych informacji dowiedział się również o spotkaniu Murdocka z kilkoma przyjaciółmi, które miało miejsce w parku. Luke Cage, Peter Parker, Reed Richards i Stephen Strange, cała czwórka spotkała się z Mattem, aby porozmawiać o jego ostatnich działaniach w walce z przestępczością. Luke stwierdza, że Murdock posunął się za daleko, z czego ten zdaje sobie sprawę, dodaje, że przekroczył grubą linię, której przekraczać nie powinien. Matt stwierdza, że mimo wszystko to zadziałało. Jego przyjaciele są innego zdania, twierdzą, że problem nie zniknął, tylko przeniósł się na inne dzielnice, na ich dzielnice. Murdock radzi im, aby zrobili to samo co on, zadeklarowali, że dana dzielnica jest ich, aby zdjęli maski i spojrzeli oprychom głęboko w oczy, deklarując, że to oni rządzą. Parker zająłby się Queens, Cage Harlemem, Richrads Manhattanem, a Strange Wioską. Niech zadeklarują wszystkim, że to ich dzielnice, a nastanie nowy porządek. Peter wyjaśnia, że żyje w Nowym Jorku całe życie i stara się dbać o całe miasto, a nie tylko o wybrane dzielnice. Murdock jest jedynym bohaterem, który skupia się na małym terenie, jakim jest jego dzielnica. Peter zaczyna żartować, że jeśli postąpią, jak radzi im DD, to wszyscy przestępcy przeniosą się ewentualnie do Pistburga, a wtedy oni też będą musieli się tam przenieść. Matt mówi, że jest śmiertelnie poważny i uważa, że zamiast przychodzić tutaj i próbować go odwieść od tego, co robi, powinni sami zacząć robić więcej niż do tej pory. Luke przechodzi do sedna, mówiąc, że działania Matta powodują, że sam ściąga na siebie uwagę potężnych ludzi i staje się dla nich celem. Murdock broni się mówiąc, że linia, którą przekroczył, nie była nią, gdy tak wiele razy bronił Richardsa w sądzie przed tymi niewinnymi cywilami, którzy chcieli pociągnąć ich do odpowiedzialności za zniszczenia spowodowane przez nich albo ich przeciwników. Następnie kieruje swoje słowa do Luke’a mówiąc, że skoro chce biegać po boiskach i tłuc dealerów, to jego sprawa, ale Matt ma dość wysłuchiwania tego "jak to powinno wyglądać według Luke’a Cage’a". Richards mówi, że są jego przyjaciółmi i wiele razem przeszli. Matt wie o tym i na dodatek słyszy bicie ich serc, przez co wie, jak bardzo są szczerzy, co sprawia, że jest jeszcze bardziej zły. Przyszli tutaj wydawać nad nim osąd, zamiast pomagać. Luke wyjaśnia mu dosadnie, że sprowadza on zbyt duże zagrożenie również na nich, dlatego nie zamierzają go dalej wspierać. Jeśli nie zrezygnuje ze swoich nowych metod, to oni umywają od niego ręce. Matt wściekły na całą czwórkę wychodzi z parku. Przechodząc ulicą zatrzymuje się na moment, skupiając uwagę na zaparkowanej po drugiej stronie furgonetce. W jej wnętrzu jeden z agentów zaczyna panikować sądząc, że Murdock zbliża się w ich stronę. Agent Driver uspokaja go mówiąc, aby nie podejmował żadnych działań, gdyż Murdock wcale do nich nie idzie.

Późnym wieczorem, Matt idzie z Millą w strugach deszczu. Para rozmawia o ostatnim spotkaniu Murdocka z przyjaciółmi. Nagle coś przyciąga uwagę Matta. Pyta się Milli, czy pamięta, co ma robić, gdyby miało stać się najgorsze. Kobieta pyta się o co chodzi, lecz wymowne milczenie wystarczy. Matthew nalega, aby oddaliła się jak najszybciej w wyznaczonym przez niego kierunku, inaczej zginie. Gdy ta odchodzi, niewidomy prawnik chwyta mocno swoją laskę. Przed nim pojawia się Azjata z wytatuowanym czerwonym smokiem na całym ciele, trzymając samurajski miecz. Za nim stoi cała armia żółtoskórych wojowników wyposażonych w miecze.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #56

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.