Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #119

Thunderbolts #119

Thunderbolts #119

"Caged Angels" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Konflikt między Thunderboltami a ich więźniami narasta. Czyżby ktoś zaplanował całą sytuację?

Cytat

Strażnik: "Swordsman. Throw away your weapon and lay flat on the ground, now. We have orders to shoot to kill."
Swordsman: "Orders are for giving, not for taking."

Streszczenie

Cele w Górze Thunderboltów. Blue Streak świetnie się bawi, kontrolując Venoma i każąc zabijać mu kolejnych strażników. Mindwave stwierdza, że skoro Bullseye przechodzi właśnie operację, to nie ma sensu zawracać sobie nim głowy. Caprice nie jest pewna, co zrobić z Penancem, ale uważa, że powinni go zostawić razem z doktorem Samsonem w spokoju. Mirage żałuje, ponieważ miała ochotę zabawić się kosztem psychiatry, ale wraz z resztą swojej drużyny koncentruje się na pozostałych Thunderboltach.

Songbird i Radioactive Man wpadają do biura Osborna. Moonstone wyjaśnia im, że Swordsman zamknął się w swojej kwaterze i przekupił grupę strażników, aby go bronili. Mówi, że chce odzyskać swoją siostrę, po czym tłumaczy Melissie i Chenowi, że Osborn zgodził się sklonować Andreę von Strucker jako zapłatę dla jej brata za służbę w Thunderboltach. Norman, zdenerwowany tym, że Andreas nie uważa go za godnego rozmowy z nim, odkłada słuchawkę. Każe pozostałym zabrać oddział strażników, zaatakować kwaterę Swordsmana, wywlec go na korytarz i zabić.

W swojej kwaterze, Swordsman maluje sprayem hełmy przekupionych strażników na swoje barwy, po czym każe im zająć pozycje na korytarzu i zabić każdego, kto się do nich zbliży. Oddział ustawia się na swoich miejscach, a po chwili naprzeciw nim staje druga grupa strażników. Ich dowódca każe tamtym poddać się, to nie poniosą konsekwencji swojej niesubordynacji. Ludzie Swordsmana w odpowiedzi zabijają go. Rozpoczyna się wymiana ognia. Strażnicy wierni Osbornowi szybko radzą sobie z przeciwnikami. Widząc, że jego ludzie ponoszą porażkę, Andreas wychodzi ze swoich kwater. Strażnicy ostrzegają, że mają rozkazy, aby go zabić, jeżeli się nie podda. Andreas nic sobie z tego nie robi i posyła w kierunku przeciwników wiązkę energii. Tylko trzech z nich wciąż stoi, więc Swordsman zaczyna biec w ich kierunku, osłaniając się mieczem przed ich strzałami. Kiedy jest dostatecznie blisko, jednym ciosem przecina wszystkich trzech na pół.

Blue Streak stwierdza, że akcja Andreasa była przepiękna i prosi pozostałych telepatów o pomoc w sprawieniu, aby pozostali Thunderbolci nie przypomnieli sobie o implantach, dzięki którym łatwo mogą powstrzymać zbuntowanych członków drużyny.

W gabinecie Osborna Songbird postanawia powstrzymać Swordsmana, ale Norman zauważa, że Andreas zmierza w kierunku Venoma i chce, aby ci dwaj walczyli ze sobą. Nie przejmuje się, że najprawdopodobniej się pozabijają i ma nadzieję, że uda mu się obejrzeć to starcie.

Gdzie indziej, Samson oglądający z Penancem telewizję czuje, że ktoś próbuje sondować jego umysł. Robbie mówi, że w składzie Thudnerboltów nie ma żadnego telepaty, więc Leonard postanawia kontratakować. W celi, Mirage zaczyna zwijać się z bólu. Tłumaczy Mindwave’owi, że wbrew ustaleniom próbowała zaatakować Samsona, który wyczuł ją i zmienił położenie swoich myśli w ten sposób, że jego wściekłość, którą posiada każdy Gamma-człowiek, uderzyła wprost w nią. Mindwave każe jej skoncentrować się na Venomie i Swordsmanie. Tymczasem Robbie rzuca puszkę do kosza na śmieci. Wygląda na to, że chybi, ale wystrzela wiązką energii z palca i zmienia kierunek lotu przedmiotu. Jest zdziwiony, że zdołał użyć swojej mocy bez ranienia się. Sugeruje, że powinni ostrzec Osborna przed wrogimi intruzami, ale Samson uważa, że Norman i Moonstone powinni przekonać się o obecności telepatów na własnej skórze.

Tymczasem Osborn decyduje, że denerwuje go fakt, że nie wie, co się dzieje. Stwierdza, że nie ma zamiaru pozwolić na rozprzestrzenianie się chaosu w Górze Thunderboltów i ma zamiar ukarać winnych osobiście. Wychodząc z gabinetu przekazuje dowodzenie Moonstone. Karla mówi, że zajmie się tym, jak tylko skończy grać w „Węża” na swojej komórce.

Zauważając na swojej drodze Swordsmana, Venom śmieje się, że to on został wysłany przeciwko niemu. Andreas nie wie, o co chodzi stworowi i mówi, że jeżeli nie jest po jego stronie, to jest jego wrogiem. Strzela do niego, ale Venom unika wiązki energii, odrywa kawał podłogi i ciska nim w Swordsmana. Po chwili ciosem pazurami niszczy jego hełm. Zamierza się drugi raz, ale Andreas odcina stworowi palce. Następnie Swordsman wbija broń w szarżującego Venoma. Ten krzyczy, że poprzednim razem taka rana nie zrobiła na nim wrażenia. Andreas stwierdza, że wtedy to nie on trzymał swój miecz, po czym przez broń zaczyna płynąć energia emitowana przez mutanta. Symbiot cofa się przed nią, odsłaniając ciało Gargana, które po chwili Swordsman przebija ostrzem na wylot.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #119 Thunderbolts #119

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.