Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #50

Ultimate Fantastic Four #50

Ultimate Fantastic Four #50

"Four Cubed" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Fantastyczna Czwórka powraca z Syberii i zastaje Budynek Baxtera wraz z resztą Nowego Jorku oblężony przez Thanosa. W wyścigu po Kosmiczny Sześcian nawet przyjaciele mogą stanąć przeciwko naszym bohaterom.

Cytat

Reed: "When I did all those rotten things to you -- smoething was inside me, making me do them -- it was like I was watching myself from a long way away."
Sue: "Well, I guess I can relate to that."
Reed: "You can?"
Sue: "Sure. That's where I'll be watching you from."

Streszczenie

Planeta Acheron, kuźnia dusz Thanosa. Jego syn, oskarżyciel Ronan, przynosi mu wiadomości od jednego z kapitanów. Władca pyta się, czy jest ona na tyle ważna, aby przeszkadzać mu w tym świętym miejscu, ale Ronan stwierdza, że dla niego wcale ono takim nie jest. Na prośbę ojca czyta raport, w którym jest mowa o pojawieniu się Kosmicznego Sześcianu na Ziemi. Halcyoni również o tym wiedzą i zdążyli już wysłać swoją flotę. Thanos cieszy się, bo nawet jeżeli jego imperium chwieje się, a jego przeciwnicy czekają na jego upadek, to nie ma zamiaru ponieść klęski zwłaszcza teraz, kiedy znów może mieć swoją dawną broń.

 

Nowy Jork. Fantastyczna Czwórka chce zbliżyć się do bariery w trakcie sześcianu otaczającej część miasta, ale zatrzymują ich policjanci. Przepuszczają ich dopiero wtedy, kiedy Sue pokazuje przepustkę S.H.I.E.L.D. Stróż prawa wyjaśnia, że bariera pojawiła się nagle jakąś godzinę temu, a wszyscy ludzie wewnątrz zastygli w bezruchu. Johnny i Ben próbują przebić pole siłowe, ale żadnemu się nie udaje. Storm uważa, że to musi mieć coś wspólnego z sześcianem Reeda, skoro bariera jest takiego samego kształtu. Richards mówi, że zaprogramował urządzenie, aby się broniło w razie niebezpieczeństwa i właśnie to się mogło stać. Sądzi, że może to łatwo sprawdzić: przemawia do pola siłowego każąc mu wpuścić jego i jego przyjaciół oraz chronić przed jego działaniem, aby mogli się poruszać wewnątrz niego. Bariera ustępuje, pozwala Fantastycznej Czwórce wejść do środka, po czym znów się zamyka. Zmierzając do Budynku Baxtera, Reed chce porozmawiać z Sue, ale ona uważa, że nie powinni. Richards próbuje ją przeprosić i tłumaczy, że coś go opętało podczas pracy nad sześcianem i czuł się, jakby obserwował swoje czyny z daleka. Dziewczyna mówi, że od tej pory ona również będzie na niego patrzyć z takiej samej odległości.

 

W laboratorium Reeda bohaterowie znajdują zastygłą Threshold sięgającą po Sześcian i pozostałych członków Seed 19. Richards zauważa, że kogoś brakuje i widząc, że Johnny ma dwa cienie, kiedy w pomieszczeniu jest tylko jedno źródło światła, każe Dreamcatcher się ujawnić. Kosmitka mówi, że Reed postąpił bardzo głupio, odbudowując bron Thanosa. Richards uważa, że tym razem jest ona w ręku tych dobrych, ale Dreamcatcher nie zgadza się, ponieważ samo istnienie Sześcianu stawia w niebezpieczeństwie cały wszechświat, i stwierdza, że musi go odebrać. Przejmuje płomienie Johnny’ego i zapala się, ale Reed używa Sześcianu do manipulacji energią i sprawia, że Dreamcatcher przekształca się w osobę z krwi i kości. Kosmitka błaga, aby przywrócił ją do poprzedniej postaci, a po chwili Sue przyłącza się do prośby. Reed chętnie to zrobi i wypuści Seed 19, aby przekazali pozostałym Halcyonom wiadomość, że Ziemia nie jest zamieszana w ich wojnę z Acheronem. Dreamcatcher odpowiada, że Richards sam może im to powiedzieć, ponieważ ich flota znajduje się niedaleko Ziemi.

 

Na statku dowodzący flotą, komandor Keris, każe przygotować się pozostałym drużynom i otrzymuje raport, z którego wynika, że Sześcian otoczył siebie obszarem, w którym nie płynie czas. Dowódca każe Tesseractowi wybrać oddział z wojowników, którzy mieli wcześniej do czynienia z takimi warunkami. Po chwili Tesseract oraz czterej żołnierze: Echo, Glow, Amp i Granite Phantom teleportują się na Ziemię. Keris poleca załodze przygotować flotę do walki na wypadek, gdyby finezyjne metody nie dały efektu.

 

W Budynku Baxtera Reed sprawdza na monitorze pozycje Halcyonów, kiedy nagle Amp poraża go ładunkiem elektrycznym, oznajmiając, że przybyli po Sześcian. Granite Phantom atakuje Bena, a Glow oczyszcza z tlenu przestrzeń wokół Johnny’ego i pozbawia go przytomności przytłaczając falą ciepła. Jeden z duplikatów Echa sięga po Sześcian, ale wraz z pozostałymi zostaje uderzony polem siłowym niewidzialnej Sue. Chwilę później dziewczyna rzuca Ampa o ścianę. Na polecenie Tesseracta Glow oświetla pomieszczenie, dzięki czemu Sue staje się widoczna. Dowódca Halcyonów pojawia się na jej drodze i nokautuje ją, zabierając Sześcian. Amp wyłącza Bena z walki. Tesseract żałuje, że musiał w ten sposób upokorzyć byłych sojuszników. Widząc, że Reed się podnosi, ostrzega go, aby nie podejmował walki, ponieważ poza swoimi zdolnościami ma teraz w ręku Sześcian. Richards stwierdza, że skoro broń reaguje na myśl, bezsensownym byłoby, gdyby osoba wydające jej rozkazy musiała trzymać ją w ręku. Zanim Halcyon jest w stanie zareagować, Sześcian teleportuje Tesseracta, jego ludzi oraz drużynę Threshold z powrotem do ich floty. Reed mówi dochodzącym do siebie przyjaciołom, że to dopiero początek.

 

Na zewnątrz flota Halcyonów zaczyna ostrzeliwać barierę wytworzoną przez Sześcian, próbując ją przeładować. Reed stwierdza, że to nie jest możliwe, ponieważ Sześcian może pochłonąć nieskończoną ilość energii. Ich jedyną szansą jest to, że Richardsowi nie starczy siły woli. Mówi, że w tej chwili sobie radzi i jeżeli kosmici nie spróbują czegoś innego, powinien ich powstrzymać. Na okręcie flagowym Halcyonów Keris stwierdza, że czas użyć statków chwytających. Budynek Baxtera zaczyna się trząść, więc Ben uważa, że kosmici przedarli się przez pole siłowe, ale Reed mówi, że to coś innego: dwa statki podniosły barierę do góry i wraz z nią wyrwały z posad otoczony przez nią fragment Nowego Jorku.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #50 Ultimate Fantastic Four #50

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.