Avalon » Serie komiksowe » Powers vol. 2 » Powers vol. 2 #25

Powers vol. 2 #25

Powers vol. 2 #25

"The 25 Coolest Dead Superheroes Of All Time" - part 1

Postacie
Cytat

Christian: "I am so fucking tired."

Heather: "But too tired to fuck?"

Christian: "Oh my."

Heather: "I just talked naughty."

Christian: "And it worked."

Heather: "It always works."

Christian: "Well, I am a guy."

Streszczenie

Komisariat policji. Detektyw Christian Walker przesłuchuje dziewczynę o imieniu Cherry. Informuje ją, że w pokoju, w którym są, założone są neutralizatory mocy i nie może ona używać swojej. Cherry mówi, że jeszcze dwie godziny temu była zwykłym człowiekiem i nie może uwierzyć w to, co się stało. Na prośbę Walkera szczegółowo relacjonuje wydarzenia tego wieczoru. Poszła na dyskotekę potańczyć i spotkała tam dwóch mężczyzn. Ostatecznie zaczęła się całować z jednym z nich i wtedy poczuła wyładowanie energii. Obaj zaczęli emanować mocą, co spowodowało panikę wśród ludzi. Nagle wystrzał energii przebił mężczyzn na wylot, zabijając ich. Cherry podniosła głowę i zauważyła kobietę, która również dysponowała mocą. Ta podeszła do niej i powiedziała jej, że to nie jest jej wina, po czym Cherry zemdlała. Christian wyjaśnia jej, że została zarażona wirusem mocy od tych dwóch mężczyzn. Dziewczyna wie, o co chodzi i jest załamana, że ją to spotkało. Pyta się, co z tą kobietą, która zabiła pozostałych. Z jej opisu Walker domyśla się, że to była Deena Pilgrim. Cherry pyta się, co się z nią dalej stanie. Christian wyjaśnia, że zostanie zabrana do ośrodka, gdzie pracują nad lekiem. Wciąż go nie ma, ponieważ fenomen jest nowy. Podłamana i wściekła dziewczyna stwierdza, że epidemia jest znana już prawie rok.

Walker przypomina sobie moment, kiedy ostatni raz widział Deenę osiem miesięcy temu i odkryła ona jego nowe zdolności. Później kapitan Cross pyta się detektywa, czy na pewno nie rozmawiał ze swoją partnerką, ale Christian odpowiada, że nie i jego przełożony powinien dobrze wiedzieć, że by się do tego przyznał. Cross przeprasza wyjaśniając, że cała sprawa go frustruje. Zastanawia się, czy Deena w ogóle żyje wiedząc, w jakim mieście żyją, ale Walker jest pewien, że tak. Nawiązując do tematu, kapitan mówi, że znalazł Christianowi nową partnerkę. Zanim ten zdąża zaprotestować, do gabinetu wchodzi detektyw Enki Sunrise, która została przetransferowana z Los Angeles. Kobieta mówi, że to zaszczyt pracować z Walkerem. Cross powierza im sprawę wirusa mocy. Walker dostaje sygnał, że Ziemia jest atakowana i mówi, że ma sprawę do załatwienia. Enki dziwi się, stwierdzając, że jest druga w nocy. Kapitan tłumaczy jej, że Walker ma wiele na głowie, ale tak naprawdę nie jest zadowolony z jego zachowania.

Walker szybko przemienia się w Strażnika Millenium i leci do Toronto, gdzie spotyka statek kosmicznej rasy zwanej Chirmutami. Pyta się, co oni tu robią i atakuje pojazd. Wylatuje z niego trzech kosmitów i zaczyna walczyć z Christianem. Ten szybko zabija jednego z nich. Walcząc z drugim krzyczy, że nigdy nie podbiją Ziemi i zawsze będą mieli z nim do czynienia. Szybko radzi sobie z tym przeciwnikiem, po czym chwyta statek i uderza nim w ostatniego kosmitę. Uszkodzony pojazd eksploduje. Zamroczony Walker zaczyna spadać, ale w porę odzyskuje przytomność i odlatuje.

W mieszkaniu Christian zastaje swoją dziewczynę, Heather. Mówi, że jest zmęczony całodziennymi atrakcjami, ale okazuje się, że ma wystarczająco siły na seks, do czego oboje szybko przechodzą. Podczas szczytowania Heather porażona zostaje małym ładunkiem energii wypełniającym Walkera. Mówi, że uwielbia to i prosi Christiana, aby nie pytał się za każdym razem, czy nic jej nie jest. On odpowiada, że nie może się powstrzymać.

Później, Walker wstaje z łóżka. Heather, która właśnie się obudziła, pyta się go, czy chce się z nią ożenić. Christian nie mówi nic, jedynie się uśmiecha, a kobieta odpowiada tym samym.

Detektyw Enki Sunrise zostaje wezwana na miejsce zbrodni. Tam znajduje trzy dziewczynki w kolorowych kostiumach. Koroner stwierdza, że nawet jego brzydzi ten widok. Mówi Enki, że przyczyna śmierci we wszystkich przypadkach nie była naturalna. Podejrzewa wirus mocy, ale na ciałach nie ma śladów poparzeń. Walker, który właśnie przybył na miejsce mówi, że to może być nowa odmiana wirusa, który ewoluuje. Christian jest obrzydzony widokiem i zaczyna krzyczeć do tłumu zgromadzonych gapiów, czy któryś z nich widział coś, co pomoże im rozwiązać zagadkę. Nagle przy zaułku zauważa Deenę, która szybko znika w uliczce. Walker biegnie za nią. Kiedy ją dogania, jest zaskoczony, bo Pilgrim wygląda, jakby była gotowa do walki.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Powers vol. 2 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.