Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #55

Daredevil vol. 2 #55

Daredevil vol. 2 #55

"Echo" - Part 5" "The Storyteller"

Postacie
Streszczenie

Wolverine zaczyna opowiadać historię, którą dawno temu przekazał mu Wódz. Jej bohaterem jest dobry człowiek, który jednak miał jakieś problemy w przeszłości. Mówiąc o sobie, osoba ta twierdziła, że żyją w niej dwa psy. Dobry i zły. Cały czas walczą ze sobą o dominację. Logan dobrze rozumie tę metaforę. Wie, że dobry pies reprezentuje ludzkie marzenia, dobre intencje i szacunek dla innych. Drugi pies nie szanuje nikogo. Jest jak wściekła, szalona bestia, która obwinia innych za własne błędy. Któregoś dnia ktoś zapytał tego człowieka o to, który z psów zazwyczaj wygrywa. Zagadnięty spuścił wzrok i zastanawiał się przez dłuższą chwilę, po czym odpowiedział, że wygrywa ten pies, którego częściej karmi. Historia ta poruszyła Wolverine'a do głębi, bo przez całe życie czuł się podobnie. Logan uważa, że bohater tej opowieści zrozumiał podstawowe prawa natury. Mimo, że nie zdążył wprowadzić ich w swoje życie. Człowiek ten bowiem już nie żyje. Maya reaguje na opowieść płaczem. Pamięta ją z dzieciństwa. Jej ojciec opowiedział ją Wodzowi na kilka tygodni przed swoją śmiercią. Dopiero teraz jednak ją zrozumiała. Uważa za dar sytuację, w której słowa jej dawno zmarłego ojca pomagają jej poradzić sobie z obecnymi problemami. Za tę pomoc dziękuje Wolverine'owi. Wyraża też swoją radość, że te same słowa pomogły wiele lat temu Loganowi.

W tipi Wodza, Maya opowiada, co przytrafiło jej się w lesie. Mówi, że po rozmowie zamknęła oczy i zapadła w stan zbliżony do snu. Widziała ptaka w przestworzach i po raz pierwszy usłyszała jaki dźwięk wydają chmury. Gdy otworzyła oczy, ptak szybował po bezchmurnym niebie, a osobnik, którego nadal brała za zwierzęcego ducha, zniknął. Jego ognisko ciągle się żarzyło, a ona nadal miała w głowie jego słowa. Wódz tłumaczy dziewczynie, że miała wizję. Jej ojciec przemówił do niej za pośrednictwem sił natury. Jest to język, który zawsze był dla niego bardziej zrozumiały. Wizje pokazały, jak istotne były opowieści jej ojca. Została jej wskazana jej własna ścieżka i przekazane coś bardzo ważnego - płaszcz gawędziarza. Maya jest szamanem nieskończenie dużego plemienia.

Noc w Hell's Kitchen. Daredevil rozmawia z Echo na dachu. Mówi, że widział jej najnowszą sztukę "Parts of a Hole" [jest to również tytuł historii przedstawionej w "Daredevil" vol.2 #9-15, w której Maya i Matt poznali się - przyp. DG]. Maya wyraża się w niej poprzez język znaków, taniec i muzykę. Matt rozpoznał w przedstawieniu samego siebie. Zamierza też obejrzeć "The Echo Story", która, jak podejrzewa, zawierać będzie fakty z wczesnego życia dziewczyny, opowiadać będzie o jej ojcu i o dorastaniu w ciszy. Daredevil cieszy się, że Maya znalazła swoje miejsce na świecie. Echo zbliża się, aby go pocałować. Mężczyzna pozwala jej na to, bo wie, że jest to pocałunek pożegnalny.

Nazywam się Maya Lopez. Oto moja opowieść. Historia zatytułowana "Echo". Nie można opowiedzieć jej słowami. Można opowiedzieć ją przy pomocy muzyki, chociaż nie da się jej zapisać za pomocą nut. Wydarzyła się pauzach pomiędzy nimi. Tam zdarza się magia. Cisza jest miejscem, gdzie możesz mnie odnaleźć.

Autor: Don God

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #55

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.