Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #10

Ultimate Spider-Man #10

Ultimate Spider-Man #10

"The Worst Thing"

Postacie
Cytat

Spidey do Kingpina: "... you big fat fatty of a fat man."

Streszczenie

Pajęczy zmysł Petera wyczuwa zagrożenie. Szybko odwraca się i atakuje Kingpina, jednak jego cios nie robi na nim żadnego wrażenia. Fisk karze przybyłej ochronie nie wtrącać się, mówi, że poradzi sobie sam. Łapie swoją wielką ręką dłoń Parkera i ściska ją. Chce dowiedzieć się, kto go przysłał. Peter próbuje wymyślić zabawną odpowiedź i mówi, że przysłał go Carson Daly. Udaje mu się także uwolnić z uścisku Fiska. Spidey nazywa go grubasem. Fisk spokojnie prosi swojego podwładnego - Electro, żeby zajął się Pająkiem.

Electro strzela, jednak Spidey uchyla się przed jego energią, lecz ciasne pomieszczenie nie pozwala na dużo manewrów i po chwili Parker, porażony prądem, leży nieprzytomny u stóp Kingpina. Fisk każe ściągnąć mu maskę, jeden z ochroniarzy spełnia polecenie. Wszyscy są zdumieni jak młody jest Peter, choć oczywiście nikt go nie rozpoznaje. Jeden z ochroniarzy przypomina sobie, że to o nim i o Mr. Bigu pisał Bugle. Wilson każe wezwać Mr. Biga, a Spider-Mana wyrzucić przez okno. Ochroniarze spełniają polecenie. Fisk na pamiątkę zachowuje sobie maskę Pająka, mówi także, że mają odnaleźć i zniszczyć Carsona Daly'ego.

Pęd powietrza ocuca Petera. Spanikowany próbuje złapać się ściany, jednak nie może się do niej od razu przykleić i zaczyna się zsuwać. Z odgłosem palca przesuwanego po szkle zjeżdża po oknie sali balowej. Przyciąga tym uwagę na kilka chwil, jednak później goście wracają do zabawy, jakby nic się nie stało.

Zdołowany Peter pieszo wraca do domu. Wyrzuca sobie, że poszedł tam w nieznane, historia z Enforcers nic go nie nauczyła. czuje się także źle z powodu porażenia prądem. Zastanawia się, czy to jego moc uchroniła go przed śmiercią, czy moc Electro tylko wygląda na dużą. Uważa, że zabranie maski to najgorsza rzecz, jak może przydarzyć się bohaterowi. Wchodzi do domu i widzi siedzącą w milczeniu ciotkę. Kobieta pyta się go, czy ją lubi. Nie jako rodzinę, ale jako osobę. Zadaje to pytanie, bo Petera nigdy nie ma w domu. May myśli, że skoro nie ma Bena, Peter nie lubi już przebywać w domu. Peter mówi ciotce, że ją kocha i przytula ją. May mówi, że bardzo jej go brakuje. Po policzku chłopaka ciekną łzy.

Sobotni poranek. Peter wstaje z obolała ręką. Odbiera telefon od M.J. Mówi, że źle się czuje i że odwołuje wieczorne wyjście. Dziewczyna nie jest zadowolona z takiego obrotu sprawy.

Piątkowy wieczór. Enforcers stoją w biurze Fiska. Kingpin mówi, że Spider-Man o mało co nie zrujnował jego przyjęcia. Big naśmiewa się z niego. Nie o takie rzeczy powinien martwić się prawdziwy gangster. Fisk jest zadowolony, że Mr. Big w końcu powiedział co mu leży na sercu. Każe Oxowi i Montanie przytrzymać mężczyznę. Ci po chwili wahania spełniają polecenie. Kingpin podchodzi do Mr. Biga i zakłada mu maskę Spider-Mana. Następnie łapie jego głowę w swoje ręce i zaciska je. Po chwili krew oblewa najbliżej stojących.

Sobotni poranek. Peter włącza telewizor. Wiadomości podają, że znaleziono martwego Mr. Biga w masce Spider-Mana. Przez to jest on jednym z podejrzanych. Chłopak rozmyśla, że jednak to nie zabranie maski jest najgorszą rzeczą, jaka może zdarzyć się bohaterowi.

Poniedziałek. Peter na zajęciach przygląda się smutnej Liz. Przypomina sobie, że dziewczyna nie lubi Spider-Mana. Następnie odwraca się do Mary i pisząc na kartce zeszytu, przeprasza ją za sobotę. Dziewczyna przyjmuje przeprosiny. Dzięki tematowi zajęć, Nixonowi i słynnym taśmom, Peter przypomina sobie o kamerze zainstalowanej w biurze Fiska.

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.