Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 2 » The Punisher vol. 2 #1

The Punisher vol. 2 #1

The Punisher vol. 2 #1

"Purgatory" Part 1: "The Harvest"

Postacie
Cytat

Demon Olivier wysysając energię z anioła Espharesa: "Hmmmmmm... Look like Angel, tastes like chiken."

Streszczenie

Brooklyn. Alejka w której zginął "on" stała się miejscem w którym najbardziej zdesperowani i biedni ludzie szukają pomocy, lub są tak przerażeni, że nie szukają jej nigdzie indziej. Tak jest i teraz, gdy do alejki przychodzi Lucy Mellace. Kobieta zdejmuje okulary pod którymi ukrywa siniaki i składa ofiarę prosząc o interwencję, pomoc.

Dwunastolatek - Justin Randall słysząc jak ojczym bije jego matkę i czekając, aż przyjdzie do jego pokoju rysuje na zmarzniętej szybie symbol czaszki.

Mężczyzna - Eddie Dobbs czai się w alejce z kijem bejsbolowym, przymierza się do zaatakowania nadchodzącego staruszka, ale w ostatniej chwili porzuca pomysł. Gdy odwraca się widzi mężczyznę i jego czerwone, wpatrujące się w niego, oczy. Informuje on Eddiego, że tym razem może odejść, bo postąpił dobrze.

Wytwórnia narkotyków. Zdziwieni dilerzy słyszą jak ktoś dobija się do drzwi. Po chwili w drzwiach staje Punisher. Dzierży w dłoniach dwie bronie jakich nikt nie widział wcześniej. Jego oczy i znak na czole jarzą się czerwonym światłem. Jedyne słowa jakie wypowiada to "módlcie się". Chwilę później otwiera ogień. Widząc jak pierwszy z mężczyzn pada, Punisher przypomina sobie siebie przystawiającego rewolwer do własnej głowy. Sekundę później wraca do rzeczywistości i robi to co umie najlepiej. Kolejni dilerzy padają. Jedni uciekają, inni próbują walczyć. Castle widząc mężczyznę z granatnikiem sięga pod płaszcz i wyjmuje miotacz płomieni. Robi nim ogromne spustoszenie.
Jeden  bandziorów, Vince Tucci ucieka, próbując ratować się przed ogniem. Punisher pędzi za nim. Dobiega do niego i zrzuca mężczyznę z dachu budynku. Sam chwilę później spada, gdy zarywa się pod nim podłoga.
Strażacy próbują nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia.
Przed oczami Franka pojawiają się przebłyski jego życia - wojsko, chwile z rodziną, zabijanie przestępców. Przez pół roku próbował poskładać w całość te wspomnienia. Nie pamięta tylko jednego - jak zginął.
Chwilę później, nietknięty, wychodzi z płonącego budynku.

Zdekonsekrowany kościół. Dwójka ludzi nieświadoma, że budynek nie jest już świątynią modli się do Boga. Przerywa im pojawienie się demona, który mówi, że Bóg nie słucha ich modlitwy. Demon wzywa swoich pomocników - Stalkers. Dwójkę modlących atakują uzbrojeni w noże mężczyźni. Nagle jeden z zaatakowanych mężczyzn - Tariel rozwija, niewidoczne dotąd, skrzydła i wylatuje przez okno.

Olivier, demon, wysysa z drugiego anioła - Espharesa, któremu nie udało się uciec, resztkę jego mocy. Gdy kończy, przypomina sobie swój nędzny żywot. Został odrzucony dwukrotnie - najpierw nie chciano go w niebie. Później i piekło się go wyrzekło karząc go w najgorszy ze sposobów - wysyłając go, by urodził się jako człowiek. Ale Olivierowi udało się odzyskać pamięć o tym, kim był. Wróciwszy do swojej ludzkiej postaci demon przypala papierosa od dymiącej czaszki Espharesa i mówi mu, że on i jego bracia, którzy podzielą jego los pomogą zemścić się mu na tych, którzy zesłali go na Ziemię.

W domu Lucy Mellace jej mąż szykuje się, aby znów ją pobić. Nagle w mieszkaniu gaśnie światło. Z cienia wynurza się Punisher i zaczyna okładać męża - Tony'ego pięściami. Powtarza przy tym słowa "nigdy więcej jej nie uderzysz". Lucy jest przerażona, chciała tylko, aby jej mąż przestał. Nagle rozpoznaje w Punisherze Franka Castiglione, znała go kiedyś. Frank przypomina sobie ją - małą siostrę jego najlepszego przyjaciela. Chwilę później odchodzi.

W alejce, gdzie składane są kwiaty o ofiary Frank odpoczywa. Wspomina swoje życie i widzi, że we wspomnieniach jest wyrwa. Nagle u wylotu alejki widzi swoją żonę i dzieci. Biegnie za nimi i dociera na dach. Tam okazuje się, że byli tylko iluzją wywołaną przez Tariela. Umierający anioł przeprasza Franka, ale dodaje, że musiał go sprowadzić. Mówi mu, że musi powstrzymać Oliviera. Na początek ma iść do klubu "Milton's" i znaleźć Gadriela. Chwilę później anioł umiera, jego ciało spala się.

Dwie godziny później. Frank znajduje lokal, w drzwiach mija się z mężczyzną, który przedstawia się jako Hellstorm. Frank wchodzi do środka i znajduje Gadriela. Mężczyzna zachowuje się nonszalancko i wie kim jest Castle. Punisher nie ma cierpliwości. Zgniata rękę mężczyzny i mówi, że czeka na odpowiedzi, które ten ma rzekomo mieć. Gadriel mówi, że Frank wrócił dzięki niemu. Zrobił to, bo to jedyny sposób jaki wymyślił, by odpokutować za swoje winy. Okazuje się, że zawiódł dwukrotnie. Najpierw jako Grigori opiekuńczy anioł. Gdy ci zawiedli on jako jedyny dostał drugą szansę i nie wykorzystał jej. Był aniołem stróżem Franka, żony i dzieci.
Punisher po chwilowym szoku wyciąga broń, celuje w mężczyznę i karze mu się modlić.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.