Avalon » Serie komiksowe » The Sensational Spider-Man vol. 2 » The Sensational Spider-Man vol. 2 #31

The Sensational Spider-Man vol. 2 #31

The Sensational Spider-Man vol. 2 #31

"The Deadly Foes of Peter Parker" - part 3 of 3

Postacie
Streszczenie

Peter dzwoni do drzwi domu Liz Allan. Dziewczyna wita go i przyznaję, że po tylu latach nie wie nawet jak powinna go nazywać. W odpowiedzi słyszy, że przyjaciel zawsze będzie dla niej Peterem Parkerem, więc oznajmia, że myślała nad tym i Pete nigdy nie był dla niej prawdziwym sobą. Zaprasza go do pokoju mówiąc, że Mark, powinien zaraz wrócić.

Avengers Tower. May otwiera drzwi kartą i zagaduję Chameleona podszywającego się pod Petera, że to duża zmiana w porównaniu ze starym domem, kiedy ich nie zamykali. Wspomina słowa wuja Bena, który mawiał, że "nie ma nadziei skoro nie można już ufać własnym sąsiadom". Chameleon niepewnie przytakuję. Po chwili wyrywa z gniazdka kabel telefoniczny [tam też nie lubią telekomuny - Snak3] i kłamie, że nie ma żadnych wiadomości. Dodaję, że chyba minęło jego piętnaście minut sławy. May pociesza go mówiąc, że Emily Pollack wspominała, że chcą wydać serię książek traktującą o nim. Proponuję siostrzeńcowi ciasteczka owsiane z rodzynkami, Chameleon po chwili zgadza się.

Pete opowiada Liz o swoim kostiumie proponując demonstrację. Dziewczyna odpiera, że nie chcę widzieć stroju. Przypuszcza, że po tym dniu nie zobaczy już nigdy w swoim domu, ani Petera ani Spider-Mana. Każda kolejna wypowiedź Parkera pogłębia tylko jej złość. W międzyczasie Peter dowiaduje się o porwaniu syna przyjaciółki i kiedy tylko zapewnia, że do odnajdzie mały Normie wchodzi do pokoju i mówi, że zdołał poluzować liny, którymi go związali. W Liz odzywa się sumienie i każe uciekać Parkerowi, ale jest już za późno, ponieważ ze schowka wyskakuję palący się Molten Man. Zaczynają walczyć. Liz krzyczy, że Molten nie działa sam i w tym samym momencie drogę zagradzają jej Scarecrow i Will o' the Wisp. Ich wejście odwraca uwagę Spider-Mana i zostaję powalony przez swojego przeciwnika. Po chwili zaczynają dalej walczyć.

Zaskoczona Liz przypomina kryminalistom, że mieli puścić wolno ją i jej syna, jeśli sprowadzi Petera. Ci mówią, że umawiała się z Markiem, a oni mają inne intencje. Postać stojąca na półpiętrze mówi, że chętnie to zobaczy i dziękuje za zostawienie otwartego okna. Black Cat przybyła i z miejsca powala Scarecrowa kopniakiem.

W pokoju Spidey siłuje się z Molten Manem pytając, czego ten tak naprawdę chce. W odpowiedzi słyszy, że został zmuszony przez Chameleona, który jest też odpowiedzialny za atak Swarma na MJ. Na to czekał Peter, który wiedząc co się dzieje nie musi się ograniczać i wysuwa dodatkowe, metalowe ramiona z kostiumu. Chwyta nimi przeciwnika i zaczyna obijać nim ściany. Po chwili pojawia się Wisp, który przefazował się przez ścianę. Nie zdąża zapytać się czy wszystko w porządku, ponieważ zostaje trafiony ciałem Marka i osuwa się na ziemię bez oznak przytomności. Zaraz po tym następuje dalszy ciąg katowania Molten Mana. Zostaję przyciśnięty do ściany a jedno z ramion miażdży jego szyję. Wściekły Spidey krzyczy, że jeśli została w nim chodź cząstką człowieka, niech powie, co planuje Chameleon. Mark, krzywiąc się z bólu wycedza, że jest w Avengers Tower z ciotką May. Peter zaczyna wrzeszczeć, ale Felicia, która w międzyczasie rozprawiła się ze swoim przeciwnikiem krzyczy, że nie mają na to czasu. Odchodząc mówią Liz, że nie powinno jej tu być, kiedy zjawi się policja ponieważ może zostać pomylona z przestępcą. Dziewczyna spuszcza głowę uświadamiając sobie, że właśnie się nim stała.

W Avengers Tower May podaję Chameleonowi ciastka pytając czy są tak dobre jak zawsze. Ten przyznaję, że są pyszne i zdołał już wchłonąć pięć. W odpowiedzi słyszy, że wystarczyłyby dwa. May z uśmiechem wyjawia jak rozpoznała, że nie jest jej bratankiem. Wujek Ben zawsze sprawdzał przed snem czy dom jest zamknięty, Pete uwielbia kruche, imbirowe ciasteczka i nie cierpi owsianych, a koleżanka, o której wspominała nie odezwała się do niej od lat. Chameleon wstaje pytając czy przez cały czas go testowała i pada nieprzytomny widząc napis na swetrze, nad którym pracowała May: żółte litery składające się w napis "Mam Cię!". W tym momencie przez okno wpada Spider-Man każąc odsunąć się Chameleonowi. Niewzruszona ciotka prosi go, żeby następny raz informował ją o wizycie przyjaciół i wyjaśnia, że zmieszała migdały ze środkami nasennymi Mary Jane. Pete przeprasza za to, co zrobił [publiczne wyjawienie tożsamości - Snak3] stwarzając cel ze swojej rodziny. Nawiedza go wizja grobów żony i ciotki, nad którymi będzie płakał. Ciotka przytula go i mówi, że jakoś przez to przejdą...

Autor: Snak3

Galeria numeru

The Sensational Spider-Man vol. 2 #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.