Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man/Red Sonja » Spider-Man/Red Sonja #2

Spider-Man/Red Sonja #2

Spider-Man/Red Sonja #2

[bez tytułu]

Postacie
Cytat

Spidey do Sonji: "Hey, you distract bad guys with that outfit, I'll stick with the jiber - jabber!"

Streszczenie

Dwie godziny wcześniej. Eddie Brock przegląda gazetę. Widzi, że nazywają go przestępcą. Nie może się z tym pogodzić. głośno zastanawia się dlaczego ludzie nie widzą, że próbuje pomagać. Nagle w lustrze widzi odbicie symbionta. Obcy mówi, że pomoże mu pokazać ludziom prawdę. Eddie boi się, bo czasem robią coś złego, symbiont przekonuje go, że nie ma racji. Nagle dziwne światło przechodzi przez pomieszczenie, które zamienia się w średniowieczną komnatę. Symbiont zabiera ciało Eddiego. Mówi mu, że woła ich Kulan Gath. On doceni ich potencjał. Nadszedł czas, by oczyścić miasto z pająka. Stanie się to rękami Venoma.

Teraz. Spidey spada z budynku po uniku przed mieczem Sonji. Udaje mu się rozwinąć sieć i wrócić na górę. Mówi Sonji, że jest Spider-Manem i, że kobieta go kocha. Ta jednak atakuje go i mówi, że nie jest żoną. Spidey odskakuje od wojowniczki i próbuje jej wytłumaczyć, że jest M.J. i, że otaczający ich świat też powinien wyglądać inaczej. Sonja jednak z większą złością atakuje Pająka. Ten zgrabnie uchyla się przed jej mieczem. Kobieta drażni go, że skoro jest mężczyzną nie powinien uciekać. Peter zaczyna walczyć. Uderza czerwonowłosą, ta oddaje. Spidey łapie jej miecz i zrzuca z dachu. Sonja uderza pajęczaka i mówi, że poprzysięgła zniszczyć Kulan Gatha i jego sługi. Najwyraźniej uważa Petera za jednego z nich. Spider-man kontruje, sam wyprowadzając ciosy zarówno pięścią jak i nogą. Za każdym razem, gdy trafia... przeprasza. Kobieta mówi, że Gath zabił jej rodzinę na jej oczach, ale dostała moc, która pomoże jej się zemścić. Dalej wierząc, że Pająk jest sługą maga kopie go. Trafia, jednak cios był tak silny, że oboje spadają z dachu. Peter ma nadzieje, że śni i się szybko obudzi. Przypomina sobie jednak, że to nie pierwszy taki jego sen. Domyśla się, że musi pokazać wojowniczce, że nie jest sobą i koszmar się skończy.

Oboje spadają na budynek. Sonja znajduje swój miecz podnosi go i kieruje go w kierunku, leżącemu jeszcze na ziemi, Spider-Manowi. Jednak nie trafia. Wbija miecz tuż obok jego głowy. Mówi mu, że poczuła kim on naprawdę jest - wielkim wojownikiem. Trochę zagubiona kobieta pochyla się nad Parkerem, zsuwa mu maskę i wtedy, na chwilę, znów staje się M.J. Jednak po chwili Sonja wraca. Peter widzi, że jest szansa na odzyskanie Mary. Wystarczy odciąć ją od miecza. Zmysł pająka daje znać. Przez ścianę do pomieszczenia wpada wściekły Venom. Mówi, że jego pan żąda ich krwi, po czym rusza do ataku. Spidey i Sonja unikają ciosu. Kobieta rusza do kontry.

Muzeum. Gath dyktuje swojemu skrybie, Jamesonowi, rozporządzenie. Wszystkie czerwonowłose kobiety mają stracić głowy. Oglądając walkę swoich wrogów z Venomem mówi skrybie, aby opowiedział mu coś więcej o jego nowym słudze.

Times Square. Słudzy Gatha atakują zwykłych ludzi. Robertson ratuje przed śmiercią czerwonowłosa dziewczynę. Obiecuje się nią zaopiekować.

Venom znów mówi, że musi oczyścić miasto... i zjeść ich mózgi. Atakuje, lecz po raz kolejny dwójka bohaterów unika ciosu. Sonja atakuje mieczem i tnie symbionta. Venom jednak nie ginie od takiego ciosu. Atakuje kobietę. Spidey przybywa z odsieczą. Łapie przeciwnika w sieć i podnosi do góry, jednak Venom uwalnia się, a Pająk spada na ziemię. Symbiont od razu atakuje, wykrzykując, że pan chce jego śmierci. Rzuca pająkiem w siną dal. Ten spada w mokradła. Venom skupia się na Sonji, która zamiast walczyć rusza na pomoc Peterowi.

Przed kolejnym atakiem Venoma ratuje bohaterów Vermin. Przybywa on z informacją, iż Kulan Gath chce go widzieć.

Sheep's Meadow. Miejsce kaźni. Na ścięcie prowadzona jest dziewczyna, którą opiekuje się Robertson.

Sonja wyławia z wody Spider-Mana.

Kulan Gath czuje jak jego moc rośnie. Ciągle wierzy, że jego najwięksi wrogowie - Sonja i Spider-Man są nastawieni przeciw sobie. Ma zamiar zmienić cały świat na podobieństwo Manhatanu.

Sonja wyławia nieprzytomnego Petera. Mówi, że wierzy mu, iż nie są wrogami. Zostawia go na brzegu, obiecuje wrócić.

Dziesięć minut później oddział Gatha znajduje i zabiera, wciąż nieprzytomnego, Spider-Mana. Chwilę później pojawia się Sonja i widząc oddział Gatha wie, że musi znaleźć pomoc.

Kulan Gath wyczarowując podobiznę Venoma i stwierdza, że posiądzie jego moc.

Autor: redevil

Galeria numeru

Spider-Man/Red Sonja #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.