Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #47

Daredevil vol. 2 #47

Daredevil vol. 2 #47

"Hardcore" - part 2

Postacie
Cytat

Agent Driver: "We're going to get you, Fisk."
Wilson Fisk: "Better men than you have died trying."

Streszczenie

Dwa dni temu. Trójka nastolatków podchodzi do dealera narkotyków o imieniu Heathcliff. Kupują od niego cztery działki MGH. Chwilę później Heathcliff oddaje cały utarg swojemu kumplowi Rodney'owi. Ma zanieść go kontaktowi dealera i powiedzieć, że potrzebują więcej towaru. Rodney idzie do jednej z pobliskich obskurnych jadłodajni. Podchodzi do właściciela lokalu - Jacksona. Daje mu kopertę z gotówką i przekazuje wiadomość od Heathcliffa. Po jego wyjściu Jackson oddaje kopertę mężczyźnie siedzącemu przy stoliku. Samuel stwierdza, że od czasu aresztowania Owla [Daredevil vol.2 #45 - Don David] cała organizacja jest w nieładzie. Dwaj mężczyźni z rozrzewnieniem wspominają czasy panowania Kingpina. Następnie Samuel udaje się do budynku, w którym trzymają zapasy MGH. W środku jest podejrzanie cicho. Gdy wchodzi głębiej zauważa, że wszyscy pozostali handlarze są pozabijani. Pędem wybiega z budynku i potyka się. Wpada wprost na sprawców masakry. To Sano i jego ludzie. Yakuza ma zamiar przejąć terytorium Owla. Nagle do uszu wszystkich dociera odgłos pocierania metalu o bruk. Typhoid Mary podśpiewując sobie niedbale trzyma dwa miecze, które pocierają o brukowaną ulicę. Ludzie Sano zaczynają do niej strzelać. Mary niewiele robi sobie z pocisków i w morderczym tańcu, nie przestając śpiewać, zabija po kolei wszystkich strzelających. Jednego z nich podnosi nabitego na miecz i całuje. Krew płynąca z jego ust zbryzguje jej twarz. Został tylko Sano uzbrojony w miecz. Nie jest on dla niej żadnym przeciwnikiem. Szybko pokonuje go raniąc w bok. Staje nad pokonanym z uniesionym mieczem. Powoli podchodzi do nich Wilson Fisk. Sano ma przekazać swojemu szefowi wiadomość. Lepiej niech zostanie w Filadelfii lub jego córka pożegna się z życiem. Wilson kieruje teraz uwagę na Samuela, który przyglądał się z przerażeniem całej sytuacji. Chce, żeby powiedział komu tylko może, że Kingpin wrócił. Jutro po dziesiątej wieczór będzie w Barze u Josie.

Dzień temu, Bar u Josie. Kilku byłych współpracowników Fiska pojawiło się, by złożyć wyrazy szacunku i zaoferować mu swoje poparcie i usługi. Nagle do pomieszczenie wchodzą agenci FBI pod przewodnictwem Harolda Drivera. Agent bez ceregieli oświadcza, że przyszedł tu zobaczyć człowieka, który stracił wszystko, co miał. Zastanawia się, czy Wilson rozważał strzelenie sobie w łeb. Fisk w odpowiedzi wyjmuje kasetę magnetofonową. Owl swego czasu próbował w swoim biurze nagrać Daredevila w jakiejś sytuacji, która potwierdziłaby, że Matt Murdock to jego alter ego. Nie udało mu się, ale przypadkowo nagrał swoje spotkania biznesowe ze znanymi handlarzami narkotyków. To taśma jest prezentem dla Drivera. Agent domyśla się, że Fisk będzie chciał coś w zamian i odmawia przyjęcia kasety. Wilson spokojnie wyjaśnia, iż głównym błędem, który popełnia FBI jest to, że nie rozumieją jak bardzo miasto potrzebuje takich ludzi jak on. Tacy jak on zbudowali to miasto i dzięki nim ono funkcjonuje. Gdy Driver to zrozumie, jego życie stanie się zdecydowanie mniej stresujące. Rozmowę przerywa wchodzący do baru mężczyzna. Turk przeklinając i wymachując pistoletem oświadcza, że przyszedł zabić Fiska. Chce zemścić się za te wszystkie lata, kiedy ten się nim wysługiwał. FBI w mgnieniu oka aresztuje krzykacza. Driver patrząc na Wilsona obiecuje mu, iż go dopadnie. Fisk odpowiada, że już lepsi od niego umierali próbując. Gdy agenci opuszczają lokal, Wilson zwraca się do stojącej przy jego boku Mary. To odwrócenie uwagi, które omówili wcześniej, będzie im potrzebne wcześniej, niż myślał.

Teraźniejszość. Milla, Matt i Jessica wychodzą z kancelarii. Na ich drodze staje Typhoid Mary. Już od dłuższego czasu chciała coś powiedzieć Murdockowi. Chce, żeby spłonął. Matt w mgnieniu oka staje w płomieniach, a kobieta podśpiewuje sobie wesoło.

Autor: Don David

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #47

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.