Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #46

Daredevil vol. 2 #46

Daredevil vol. 2 #46

"Hardcore" - part 1

Postacie
Cytat

Waldo Dini (do Fiska): "Well... Knowing as we both do that this is probably the last conversation we will ever have... Why don't you think about what kind of a man you are if your own son conspires to have you killed... while the only woman you love would rather destroy your empire, steal all of your money, and leave you to bleed to death in some foreign country... than be with you. L'chaim, fat ass."

Streszczenie

Plan zdjęciowy jednej z popularnych oper mydlanych. W filmowanej teraz scenie główna bohaterka ma wyjawić swojemu serialowemu mężowi przerażający sekret. Mary gubi się jednak pod koniec tekstu. To ostatnie ujęcie dzisiaj, scena zostanie dokończona jutro. Ktoś z obsługi planu informuje aktorkę, że w jej przebieralni czeka reporter z Soap Opera Digest - gazety zajmującej się serialami. Siedzący w przebieralni mężczyzna potężnej postury wydaje jej się znajomy. Wilson Fisk potwierdza, że kiedyś już się spotkali. Mary zgaduje, że było to pewnie na rozdaniu nagród Soap Opera Digest. Wilson chce porozmawiać o hipnozie. Kobieta pyta, czy chodzi mu o jeden ze związanych z tym wątków serialu. Fisk ignoruje pytanie. Zwraca uwagę, jak często hipnoza jest używana w leczeniu wielokrotnego rozdwojenia jaźni. Zwłaszcza, gdy któraś z osobowości chorego jest brutalna i niebezpieczna. Hipnoza pozwala utrzymać barierę pomiędzy osobowościami. Pomaga odgrodzić tą niechcianą. Nagły szok może jednak spowodować pęknięcie tej bariery. Wilson mówiąc to podchodzi do zaskoczonej kobiety i ciosem dłoni obala ją na ziemię. Następnie pochyla się nad nią i wyznaje, iż za nią tęsknił. Krwawiąca obficie z nosa Typhoid Mary odpowiada, że ona wręcz przeciwnie.

Milla Donovan słucha audycji w radiu na temat walki Daredevila z Owlem [Daredevil vol.2 #45 - Don David] i zabójstwa Rosenthala [Daredevil vol.2 #42 - Don David]. Do pokoju wchodzi Lori z bukietem kwiatów. Milla jest oburzona usłyszanymi wiadomościami. Wynika z nich, że Matt zaraz po ich randce założył kostium i wyruszył w miasto. Lori podaje jej bukiet. Dołączona do niego jest karteczka zapisana alfabetem Braille'a. To oczywiście prezent od Matta. Lori dziwi reakcja przyjaciółki, jej zdaniem przeżyła ona najbardziej udaną pierwszą randkę, o jakiej słyszała. Według niej Murdock jest świetną partią. Millę niepokoi to, że jest on Daredevilem. Przyjaciółka przypomina, że to właśnie jako Daredevil uratował jej życie, gdy pierwszy raz się spotkali [Daredevil vol.2 #41 - Don David]. Lori żartobliwie przekonuje Millę, by przestała marudzić, bo inaczej ona sama zacznie się z nim spotykać.

Sucre, Chuquisaca, Boliwia. Znajomy głos budzi Waldo Diniego ze snu. Siedzący w cieniu mężczyzna przyznaje, że miał problemy, żeby go znaleźć. Przypomniał sobie jednak rozmowę przy drinkach, w której brali udział oni obaj i burmistrz. Dini wyznał wtedy, iż marzy o domku gdzieś w Argentynie, gdzie mógłby spokojnie upić się na śmierć. Przerażony Waldo otwiera szufladę, w której trzyma broń. Jest pusta, a obrzyn, który się w niej znajdował, jest teraz w rękach siedzącego w cieniu Fiska. Pyta się on swojego consigliari, czy jest to ta broń, którą jego żona zabiła ich syna [Daredevil vol.2 #31 - Don David]. Dini pociąga łyka ze stojącej przy łóżku butelki whisky. Tłumaczy się, że nie wziął ani centa z jego pieniędzy. Zrobił tylko to, o co został poproszony, oddał całą władzę Vanessie. Wściekły Wilson oświadcza, że jego żona znikła z jego wszystkimi pieniędzmi. Po części spodziewał się ją tu znaleźć. Po zamachu na niego Fisk kurował się gdzieś w Europie Wschodniej i cały czas rozmyślał o tym, co będzie czekać na niego po powrocie. Okazało się, że nie ma pieniędzy, domu, żony ani syna. Jego imperium upadło. Nawet jego as w rękawie, czyli informacja o prawdziwej tożsamości Daredevila, jest teraz bezwartościowa. Sam sobie na to zasłużył, bo był za miękki. Wyciągnął z tego wszystkiego naukę. Mimo to, nie może zrozumieć, dlaczego Dini zrobił to, co zrobił i na dodatek uważa, iż było to słuszne. Waldo wiedząc, że to jego ostatnie słowa, radzi Fiskowi by pomyślał o tym, jakim jest człowiekiem, skoro jego syn chciał go zabić, a jego żona zniszczyła jego imperium i zostawiła na śmierć. Wilson nie odpowiada, tylko unosi broń. Ciszę nocy przerywa odgłos wystrzału.

Kancelaria Nelsona i Murdocka. Foggy oznajmia, że Fred Myers alias Boomerang pozwał Matta do sądu i żąda miliona dolarów odszkodowania. Murdock pyta, czy wspomniał w swoim pozwie o tym, że próbował go zabić na zlecenie Kingpina [Daredevil vol.2 #28, tak na prawdę zlecili to Richard Fisk i Sammy Silke - Don David]. Myersa reprezentuje podrzędna firma prawnicza Daviano i Clumpsky reklamująca się telewizyjnych programach drugiej kategorii. Matt żartobliwie proponuje, że też powinni się zareklamować. Rozmowę przerywa im pojawienie się Milli. Murdock od razu zaprasza ją na obiad, bo ma jej dużo do wyjaśnienia. Gdy wychodzą, dołącza nich ochroniarz Matta - Jessica Jones. Niespodziewanie na zewnątrz czeka na nich ktoś jeszcze. To Typhoid Mary. Już od dłuższego czasu chciała coś powiedzieć Murdockowi. Chce, żeby spłonął. Matt w mgnieniu oka staje w płomieniach.

Autor: Don David

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #46

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.