Avalon » Serie komiksowe » Hulk vs. Fin Fang Foom » Hulk vs. Fin Fang Foom

Hulk vs. Fin Fang Foom

Hulk vs. Fin Fang Foom

"The Fin from outer space"

Postacie
Zapowiedź

Przygotuj się na wielki szoł. Gamma napromieniowany goliat, Hulk, zmierzy się z najpotężniejszym z potworów Marvela, z jedynym i niepowtarzalnym Fin Fang Foomem. To napakowane akcją, podwójnej wielkości wydanie specjalne weźmie dwóch największych i najzieleńszych potworów Marvela i przeciwstawi ich sobie nawzajem. I możecie być pewni, że gdy te duże brutalne bestie zaczną, nikt i nic nie będzie bezpieczne. Więc zapnijcie pasy i zacznijcie obstawiać, gdyż walka będzie trwała aż do samego końca...
Plus, klasyczne mordobicie z przeszłości!

Cytat

Hulk: "Stupid dragon."

Streszczenie

Wyczerpany po kolejnej walce z ludźmi, Hulk brnie przez lodowe pustkowie Antarktydy. W końcu przewraca się na śnieg i traci przytomność. W efekcie tego, olbrzym powraca do swojej ludzkiej postaci. Na szczęście wkrótce zostaje odnaleziony przez grupę badaczy, którzy zabierają go do swojej bazy.

Nieopodal inni naukowcy, należący do tej samej ekipy, odkrywają zamarzniętego w jeziorze smoka. Biorą go za nieznany dotychczas okaz dinozaura. Podczas gdy jeden z badaczy, Chen, rusza zawiadomić kolegów o znalezisku, jego partner narusza powierzchnię lodu. Jedna rysa wystarczy, aby Fin Fang Foom znowu wydostał się na wolność.

Oszołomiony Bruce integruje się z naukowcami w bazie. Nagle drzwi otwierają się i do środka wpada Chen. Obiecuje pokazać im coś niesamowitego.

Gdy badacze docierają we wskazane przez Chena miejsce, zastają Jerry'ego stojącego przed ogromnym kraterem wśród rozbitych, lodowych bloków. Mężczyzna wyznaje, że nie pamięta, co się tu przed chwilą wydarzyło. Irytuje to jego koleżankę, bowiem ukrywający tajemnicę Hulka Bruce chwilę temu również zasłaniał się amnezją.

Bruce dowiaduje się, że wojskowy oddział ewakuacyjny przetransportuje go jutro z bazy. Banner oferuje swą pomoc na stacji. Woli zostać tutaj, niż wpaść w ręce żołnierzy. Rozmowę przerywa krzyk Carpentera. Gdy Bruce i Jane wbiegają do pokoju, z którego dobiegał hałas, zastają tam przerażonego Robertsa, stojącego nad wypatroszonymi zwłokami Jerry'ego. Mężczyzna twierdzi, że zastał kolegę w takim stanie. Po chwili do pomieszczenia wpadają Tonkins i Chen. Ten pierwszy podejrzewa, że Banner jest odpowiedzialny za dokonanie masakry. Wymierza więc w jego kierunku broń. Dochodzi do szamotaniny, podczas której Bruce zostaje uderzony w głowę. Bodziec ten wystarczy, aby przetransformować go w Hulka. Howard odruchowo wypala w stronę Zielonego z pistoletu. Nie robi to jednak na olbrzymie większego wrażenia. Zbliża się do mężczyzny i niszczy jego rewolwer. Widząc tak silnego nosiciela, Fin Fang Foom postanawia opuścić swe dotychczasowe schronienie i ujawnić się. Rozrywa ciało Robertsa od środka. Nie udaje mu się jednak zrobić nic więcej, bowiem Hulk potężnym ciosem wybija go przez dach stacji. Na zewnątrz smok powiększa swe gabaryty do rozmiarów wieżowca i ukazuje się ludziom w pełnej krasie. Jego przeciwnik szybko udowadnia mu, że nie rozmiar, a siła liczy się w walce najbardziej. Widząc w Zielonym godnego adwersarza, Fin proponuje mu rozejm. Mimo faktu, że Sałata nigdy nie był akceptowany przez ludzi, nie zgadza się na przymierze ze smokiem, który denerwuje go od chwili, w której się poznali. Gad wpada w furię. Wykrzykuje, że to on jest najpotężniejszą istotą na Ziemi. Hulk zmienia ten stan rzeczy chwytając go za ogon i wyrzucając w przestrzeń kosmiczną. Następnie oddala się w poszukiwaniu spokojnego miejsca, zostawiając naukowców samym sobie.

Fin Fang Foom ląduje na Księżycu i spogląda złowieszczym wzrokiem w kierunku Ziemi.

Uwagi:
* do komiksu dołączony jest przedruk Strange Tales #89 (w którym to komiksie Fin Fang Foom debiutuje) oraz informacje na temat Hulka i Fin Fang Fooma
* jeden z naukowców na stacji ma na nazwisko Carpenter. Jest to czytelny hołd Petera Davida dla postaci Johna Carpentera, który w swym nieśmiertelnym horrorze z 1982 roku "The Thing" również porusza temat opuszczonej stacji badawczej na Antarktydzie.

Autor: nietendon (formerly known as Don God)

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.