Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 4 » Iron Man vol. 4 #24

Iron Man vol. 4 #24

Iron Man vol. 4 #24

"Haunted" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Tajemnica z "Haunted" nadal jest niewyjaśniona. Tony Stark, ścigany przez duchy przeszłości, powraca do Omaha, aby uzyskać odpowiedzi, których nie powinien szukać. Pomimo ostrzeżeń Doctora Samsona i sprzeciwu rządowych urzędników w osobach Normana Osborna i Jacka Kooninga, Tony wybrał odkrycie tajemnicy niewytłumaczalnych zachowań Gadget i tego, dlaczego wydaje się, że jej śmierć połączona jest z zejściami innych, pozornie niezwiązanych osób. W tym czasie też, Mandarin jest na jak najlepszej drodze do rozprzestrzenienia Extremis po świecie, co da przypadkowym milionom ludzi niemożliwe do kontrolowania moce. Jedynym, co stoi na jego drodze, jest Tony Stark, teraz wyposażony w swoją klasyczną zbroję i gotowy do stawienia czoła swoim demonom i największemu wrogowi.

Cytat

Tony Stark (wkładając starą zbroję): "Reboot weapons systems…"
Oprogramowanie zbroi: "Rebooting weapons systems…"
Tony Stark: "Upload Avionics Batch File… SI - 22B66784…"
Oprogramowanie zbroi: "Uploading…"
Tony Stark: "Damn… Forgot how long this used to take…"
Oprogramowanie zbroi: "Request interrupt boot sequence? Y/N."
Tony Stark: "Jeez, what now...? Fine. YES, Interrupt Diagnostics Protocol status?"
Oprogramowanie zbroi: "Code Red Proximity Alert."
Tony Stark: "Aww, cra…"

Streszczenie

Omaha, Nebraska. Siedzący w motelu Tony zastanawia się, co może łączyć zaginione osoby. Po chwili pojawia się gość, w postaci zjawy Sala Kennedy i zaczyna opowiadać o kolejnych fazach testowania leków, na coraz większych grupach ludzi. Nie mogąc tego znieść, Stark odsłania okna i zjawa znika. Kolejną niespodzianką okazuje się telefon od sekretarki. "Auto" Starka zostało już wysłane, a Doktor Samson cały czas pyta o niego natarczywie.

W międzyczasie Samson rozmawia z Captainem Ultra. Obaj zgadzają się, że nie wolno wierzyć Starkowi. Czują, że czai się gdzieś niedaleko, cały czas pracując nad sprawą zabójstwa Lucy Cervantes [Gadget - Snak3].

Budnek Projektu Prometeusz. Mandarin i Maya rozmawiają nad sposobem podawania Extremis. Kobieta mówi, że uwolnienie go do środowiska zakończyłoby się katastrofą, co jej rozmówca kwituje lekkim uśmiechem…

Omaha. Stark rozmawia z Duganem, wyjaśniając, że zniknięcia ludzi odpowiadają liczbie podmiotów potrzebnych do kolejnych faz testów leków. Prosi o sprawdzenie kodu genetycznego zaginionych, szukając możliwych podobieństw. Sam udaję się sprawdzić auto…

Prometeusz. Mandarin zostaję poinformowany, że tylko Maya może zarządzać swoimi badaniami. Po chwili dowiaduję się od Sekretarza Kooninga, że Stark cały czas znajduje się w Omaha, co potwierdza tajemniczy kontener wysłany do Council Bluffs. Obiecuję coś z tym zrobić.

Lotnisko. Stark jest w trakcie wkładania na siebie jednego z pierwszych egzemplarzy zbroi, który będzie działał pomimo blokady na nodze [poprzedni numer - Snak3]. Dugan informuję go, że miał rację i wszyscy z trzeciej fali zniknięć mieli podobne DNA, określone jako 'junk dna" [śmieciowe dna; niekodujące części chromosomów - Snak3]. Tony prosi, żeby Dum - Dum sprawdził, czy jego dna też odpowiada temu wzorcowi i zaczyna uruchamiać uzbrojenie. Nie kończy, ponieważ zostaję zaatakowany przez olbrzymiego człowieka w masce. Przed śmiercią ratują go Samson i Cap. Ultra. Nawet z ich pomocą ledwo daję radę przeciwnikowi.

Później… Pokonany mężczyzna okazuje się być jednym z zaginionych - siedemnastoletnim chłopakiem, chorym na zespół Downa. Stark wyjaśnia prawdę swoim towarzyszom. Zaginione osoby są ze sobą powiązane i ktoś świadomie testował na nich, Extremis, ponieważ posiadają geny pozwalające nie odczuć nieludzkich efektów metamorfozy. Tony wie, kto jest do tego zdolny…

Autor: Snak3

Galeria numeru

Iron Man vol. 4 #24 Iron Man vol. 4 #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.