Avalon » Serie komiksowe » Immortal Iron Fist » Immortal Iron Fist #12

Immortal Iron Fist #12

Immortal Iron Fist #12

"The Seven Capital Cities of Heaven" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Danny dalej przekopuje się, dosłownie, przez turniej i przy okazji coraz bardziej zbliża się do upragnionych odpowiedzi. Co, jeśli przez cały czas zadawał złe pytania? Co planuje Hydra w związku z K'un-Lun? Kim jest Prince of Orphans i jakie ma powiązania z fortuną Randalla? Jak Danny może powstrzymać armię na Ziemi, gdy walczy w turnieju?

Cytat

Davos: "I fear old men even less than I fear painted whores."

Streszczenie

K'un-Lun, wiele lat temu. Wendell Rand przygotowuje się do spotkania ze swoim przeznaczeniem. Uznawszy, iż jest już gotów, wyrusza pod tajemniczą bramę, strzegącą wejścia do pieczary smoka. Jednak stojąc tam przypomina sobie słowa Orsona Randalla, który przestrzegał go przed podjęciem tej próby. Wendell zaczyna się wahać.

K'un-Lun, chwila obecna. Thunderer w towarzystwie córki Randalla prowadzi teraz Danny'ego Randa tajemnym przejściem, oświecając drogę pochodnią. W trakcie tej wędrówki Daniel poznaje bliżej współczesną historię K'un-Lun. Pokusa, jaką stanowi ziemski świat, od zawsze stanowiła istotny problem władców tej krainy, Nu-An, zanim jeszcze został Yu-Ti, lubił ulegać jego przyjemnościom i urokom. Już jako Yu-Ti hojnie nagrodził Randalla za uruchomienie maszyny łączącej dwa światy. Stąd też pochodzi fortuna Orsona. Thunderer nie jest już w stanie dłużej znosić tyranii swego władcy, dlatego też w tajemnicy przygotowuje się do przeprowadzenia rewolucji. Dochodząc do serca podziemnego labiryntu, cała trójka wychodzi na galerię przestronnej sali, w której armia kobiet intensywnie trenuje sztuki walki pod okiem instruktorów. Obserwując to, Danny przypomina sobie o celu swej obecności tutaj. Opowiada teraz o Xao i jego szalonym planie wysadzenia K'un-Lun. Thunderer pozostawia jednak tę sprawę Randowi, sam zaś bierze na siebie ustabilizowanie sytuacji wewnątrz ich krainy.

The Heart of Heaven. Kolejny dzień turnieju stawia naprzeciwko siebie Prince'a of Orphans i wybranego przez niego Davosa - Steel Phoenixa. Walka nie trwa długo, sam Davos zaś nie jest w stanie zadać nawet jednego ciosu. Prince za to dzieli nimi niczym w transie, opuszczając swoją cielesną powłokę, boleśnie uderza przeciwnika raz za razem, póki ten nie jest w stanie ustać na własnych nogach. Prince ponownie przyjmuje ludzką postać i podchodzi do pokonanego. To była lekcja, której Davos nie powinien zapomnieć, tak jak nigdy nie powinien był zapomnieć o tradycji tego turnieju, jego kodeksie i własnym honorze. Obserwujący to z trybun mogą się tylko domyślać, co starzec szepcze teraz do pokonanego Phoenixa. Następnie Prince zwraca się do widowni i pozostałych uczestników turnieju z ostrzeżeniem, że jeżeli jeszcze raz niepotrzebnie zostanie przelana czyjaś krew, surowo za to zapłacą.

Wieczorny festiwal. Wojownicy relaksują się w trakcie wspólnej uczty. Danny wraz z pozostałymi wojownikami zasiadającymi przy jednym stole zastanawiają się, dlaczego Prince się od nich izoluje. Rand postanawia podejść do niego i poruszyć tę niezwykle intrygującą go kwestię. Jednak zaproszenie do wspólnej kolacji zostaje odrzucone bez podania jakiegokolwiek uzasadnienia.

Na Ziemi tymczasem Luke, Coleen i Misty stawiają czoła coraz liczniej nacierającym żołnierzom Hydry. Ich sytuacja nie wydaje się być godna pozazdroszczenia. Przewaga liczebna jest ogromna, co ostatecznie zmusza Luke'a i spółkę do poddania się. Do więźniów podchodzi teraz Xao i oznajmia, jaki niezbyt przyjemny los ich czeka. Z pokładu pociągu będą mieli przynajmniej możliwość obejrzeć kres istnienia K'un-Lun.

K'un-Lun. Thunderer odwiedza w nocy swojego syna. Ten nawet nie podnosi się z posłania. Nie ma zresztą w ogóle ochoty na rozmowę z ojcem. A jego prośbę o określenie się po konkretnej stronie wobec widma nieuchronnego konfliktu Davos kwituje zdawkową odpowiedzią. Sam zrobi to, co uzna za stosowne.

K'un-Lun, wiele lat wcześniej. Wendell zakrada się do pokoju Davosa, by opowiedzieć o swym pojedynku ze smokiem. W toku wypowiedzi okazuje się, że do żadnego nie doszło. Mając w pamięci słowa swego mentora, Rand wolał się wycofać. Reakcja Davosa na te słowa jest dla Wendella całkowitym zaskoczeniem. Przyjaciel nic nie mówi, tylko zaczyna się śmiać. Śmiech ten irytuje Wendella, który wyczuwa w nim nutę szyderstwa i kpiny. Atakuje Davosa, a ten nie pozostaje dłużny. Po wymianie kilku ciosów Rand ucieka przez okno, pozostawiając byłego przyjaciela przepełnionego rządzą zemsty.

Danny rozmawia z córką Orsona. Okazuje się, że ojciec nie wiedział o jej narodzinach. Rand opowiada jej teraz o efektach swej podróży do Francji. Niespodziewanie zmienia temat rozmowy. Stwierdza, że jego los jest dziewczynie obojętny, dla której liczy się jedynie dobro ich własnej sprawy, dla której to życie Daniela nie znaczy zbyt wiele, lub zgoła nic. Ta próbuje coś powiedzieć, jednak Rand opuszcza ją, nie dając jej nawet takiej możliwości.

Później, Daniel siedząc samotnie w swej komnacie przygotowuje się do walki. Niespodziewanie odwiedza go Prince of Orphans, co jednak nie jest dla Randa zaskoczeniem. Spodziewał się tej wizyty. Postać Prince'a pojawiła się w historii o Orsonie Randallu. Sam przedstawia się teraz jako John Aman i pyta Daniela, czy ten jest gotowy wesprzeć rewolucję.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Immortal Iron Fist #12 Immortal Iron Fist #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.