Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #33

Captain America vol. 5 #33

Captain America vol. 5 #33

The Burden of Dreams: Part Three

Postacie
Zapowiedź

Winter Soldier staje naprzeciw Iron Mana! Człowiek, który znajduje się na szczycie listy ludzi do odstrzału nareszcie jest w jego rękach... ale wszystko co dalej powiemy może popsuć zabawę. Jednak możemy wspomnieć, że finałowe momenty tego numeru zaskoczą fanów tak samo, jak zakończenie "Captain America" #25

Cytat

Agentka (o Buckym): "I think he's kind of sexy."
Agent: "What is it with women? That man is trained killer."
Agentka: "Oh, and half the men on board the helicarrier aren't?"

Streszczenie

Skull informuje Doktora Faustusa, że powinien go zabić za stratę Winter Soldiera. Sharon powinna być srogo ukarana i nastąpi to niechybnie. Zola przygotował już ciało. Czas działać.

Sterowiec S.H.I.E.L.D.. Natasha wpatruje się w monitor, na którym widać przykutego do stołu Bucky'ego, zastanawiając się, o czym myśli.

Trójka naukowców badających metalową rękę Bucky'ego ze zdziwieniem odkrywa, że spora część projektu jest wykonana na bazie materiałów S.H.I.E.L.D. - co oznacza, że w agencji jest podwójny agent albo więzień, któremu ją odebrali, współpracuje z Nickiem Fury. Nagle jeden z nich zostaje powalony przez rękę dawką prądu, kobieta obrywa cios zaciśniętą metalową pięścią, a po chwili, potrzebnej na przelot z jednego końca pokoju w drugi, to samo spotyka ostatniego. Ręka wbijając się palcami w metalową ścianę dostaje się do kratki wentylacyjnej, którą rozrywa i wkracza do systemu nawiewów.

Gasną światła. Co prawda po chwili włączają się ponownie, lecz Tony wie, że coś jest nie tak. Informacje potwierdza Natasha - wszystkie ekrany na jej poziomie odbierają tylko zakłócenia, nie ma także podglądu wideo. Stark w pośpiechu nakłada zbroję. Natasha chce wierzyć, iż wszystko jest w porządku, jednak widok szóstki agentów leżących nieprzytomnie na ziemi wyprowadza ją z tego przekonania. Metalowy stół, do którego przykuto Bucky'ego, jest pusty.

Tony, już w zbroi, opuszcza swój gabinet. Zarządza czerwony alarm, lecz zabrania używać ostrej amunicji przeciwko zbiegowi. Jest mu potrzebny żywy. W chwili, gdy kończy wypowiadać te słowa, Barnes rzuca się na niego, powalając ciosem pięści na ziemię. Winter Soldier chce zaatakować Starka impulsem elektromagnetycznym, lecz ten z łatwością przechwytuje go i wykorzystuje przeciwko nadawcy. Iron Man chce porozmawiać, lecz Bucky nie kwapi się do tego - uderza raz kolejny pięścią i poprawia serią z karabinka. Stark strzela porcją energii, która wysadza stojący na lądowisku helikopter. Bucky zaciekle raz po raz atakuje, ciągle obniżając poziom energii w zbroi. Rzuca się na Starka, łapiąc go od tyłu za głowę i po chwili zrywając metalową maskę. Kopie w wewnętrzną stronę kolana, powalając na ziemię przeciwnika. Celuje mu z MP5-ki w głowę. Stark nie pozostaje dłużny i przykłada mu ręce do głowy, tak by móc w każdej chwili upłynnić mózg wewnątrz czaszki Bucka przy pomocy dawki energii. Lecz Iron Man nie chce walczyć. Chce uhonorować ostatnią wolę przyjaciela i postąpić zgodnie z tym, co napisał w pożegnalnym liście.

Kilka minut później. Oddział uderzeniowy złożony z kilku uzbrojonych po zęby agentów dowodzonych przez Natashę wpada do biura dyrektora. Ku zdziwieniu zastają tam spokój - Tony stoi koło biurka, za którym siedzi Bucky czytający kartkę. Kartkę z listem od Steve'a Rogersa. Pada pytanie, czy Barnes jest gotów znaleźć człowieka, który stoi za śmiercią Capa - Red Skulla. Winter Soldier nie widzi w tym problemu - Skull cały czas jest na widoku: jest Aleksandrem Lukinem albo znalazł sposób na znalezienie się w jego głowie. Tony wie o czymś, co stało się, gdy walczyli ze sobą. Głosem poleca systemowi przeszukać wiadomości ze świata w poszukiwaniu Lukina. Na telebimie wyświetla się transmisja na żywo z miejsca gdzieś na Atlantyku, gdzie przed chwilą rozbił się samolot pasażerski należący do korporacji Kronas z Aleksandrem Lukinem na pokładzie. Takie zacieranie śladów sugeruje, że to, co planuje Skull, zacznie się już niedługo. Stark ponawia pytanie. Bucky czyta list raz jeszcze. Odkłada go na stół. Cisza przedłuża się. Wreszcie zgadza się. O ile spełnione zostaną dwa warunki. Pierwszy - chce, by wysondowali jego umysł, tak by nikt nigdy więcej nie mógł go kontrolować. Po drugie - nie będzie przed nikim odpowiadał. Steve także nie odpowiadał i tylko w taki sposób może to działać. Stark przystaje na oba warunki.

Później. Tony i Natasha obserwują, jak sztab naukowców uwija się wokół Bucky'ego. Według kobiety to nie jest dobre rozwiązanie, nie jest w stanie udźwignąć takiego brzemienia. Mężczyzna zgadza się, jednak nie widzi innego sposobu jego uratowania. Poza tym Barnes już ma tarczę.

Autor: Spence

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #33 Captain America vol. 5 #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.