Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #43

Daredevil vol. 2 #43

Daredevil vol. 2 #43

"Lowlife" - Part 3

Postacie
Cytat

Matthew Murdock: "She smells great."
Foggy Nelson: "'smells great'. How is it that, blind as you are, every one of your girlfriends edns up looking like a European supermodel?"

Streszczenie

W posiadłości Rosenthala, żona bogacza z przerażeniem przygląda się policjantom wyciągającym z basenu głowę jej męża. Detektywi rozmawiają z Ingersolem, doradcą Rosenthala, na temat przypuszczalnych wrogów. Ten odpowiada, że jako wydawca gazety i milioner, ma masę wrogów. Mówi im, że kiedy widział go ostatni raz, jakąś godzinę temu, rozmawiali o procesie, jaki Murdock wytoczył gazecie Rosenthala za ujawnienie jego podwójnej tożsamości. Ten fakt bardzo zaciekawia śledczych.

Matthew delektuje się zapachami płynącymi od jego gościa, Milli Donovan. Próbuje się skupić na całej sytuacji, nie tylko na "głównej bohaterce". Kobieta przeprasza za swoje zachowanie w holu, które było zapewne dość niezręczne. Matt mówi, że jest to niepotrzebne i dodaje, że po prostu pomyliła go z Daredevilem. Milla przerywa Murdockowi i mówi, że nie może przestać myśleć o tym dniu, kiedy uratował ją spod kół pędzącej ciężarówki. Chociaż dla niego zapewne to codzienność, dla niej jest to kompletnie nowe, niesamowite doświadczenie. Cała tamta sytuacja wpłynęła na nią w trudny do opisania sposób, tak samo jak nie jest w stanie wyjaśnić, dlaczego postanowiła przyjść do niego. Nawet jeśli Matt udaje, że wtedy to nie był on, ratując jej życie jako Daredevil, to dla Milli jest to najszczersza rozmowa z facetem od czasu studiów. Na koniec dodaje, że musiała po prostu jeszcze raz z nim porozmawiać, aby podziękować mu za uratowanie życia. Murdock cały czas milczy. Kobieta zaczyna stukać swoją laską i dodaje, że pójdzie, gdyż czuje się zbyt zakłopotana. Wtedy Matt łapie się za głowę i pyta o jej imię, a następnie o to, czym się zajmuje. Kobieta odpowiada, że pracuje w komisji sprawdzającej warunki mieszkaniowe. Matthew pyta się jej czy rozumie, że nawet gdyby faktycznie był Daredevilem i uratował jej wtedy życie wpadając do sklepu z ubraniami, to nie mógłby jej o tym powiedzieć, gdyż zagrażało by to zarówno jemu, jak i jej. Milla w odpowiedzi pyta się, czy zechciałby zjeść z nią kolację. Murdock mówi, że nie może wziąć za nią odpowiedzialności, wyjaśnia, że odkąd tabloidy okrzyknęły go Daredevilem, wszyscy w jego otoczeniu są zagrożeni, gdyż może być on obiektem ataku niejednego szaleńca. Milla odpowiada, że jest w stanie sama odpowiadać za siebie, chociaż to zabawne, jak szybko Matt chciał przejąć ten obowiązek na siebie, ale to może być temat do kolacji. Murdock mówi, że musi to przemyśleć. Milla wychodząc dodaje tylko, że nie wspominała nic o sklepie z ubraniami.

Matt jest pod wrażeniem. Foggy jest zniesmaczony, że jego wspólnik znowu wplątuje się w jakiś romans. Murdock poleca Jessice, aby zebrała informację na temat Milli Donovan, a sam schodzi z Foggym do piwnicy, aby bezpiecznie porozmawiać. Opowiada przyjacielowi o ostatnich wydarzeniach, akcji z limuzyną i zaatakowaniu The Owla [poprzedni numer - Foxdie]. Foggy jest równie zaskoczony działaniem Lelanda, który obstawił się prawnikami Kingpina i próbuje znaleźć haka na Daredevila. Nelson proponuje, aby dać cynk na temat Owla i jego nowego narkotyku FBI albo chociaż Natashy. Matt mówi, że FBI zebranie jakichkolwiek dowodów na Owsleya zabrałoby przynajmniej pięć lat. Foggy ostrzega go, że w tej chwili musi być dużo bardziej ostrożny, gdyż wszyscy czekają tylko na newsa, który pogrąży Człowieka bez Strachu, nawet jeśli będzie to nagranie, jak okłada on przestępcę takiego jak Owl. Według niego ktoś inny powinien się tym zająć. Po chwili ciszy Foggy proponuje Spider-Mana. Matt odpowiada, że jest poza miastem. Kolejny strzał pada na Luke'a Cage'a, który nie odpowiada na telefony Murdocka od czasu procesu White Tigera [poprzednia historia - Foxdie]. Jessica przynosi wyniki swoich poszukiwań. Milla jest czysta, żadnych kartotek policyjnych czy wojskowych, dodaje również, że Murdock zapłaci za kolację, gdyż jej dochody są zatrważająco niskie. Murdock pyta się Jessicki czy wie, gdzie mieszka Luke Cage.

Matt odwiedza ćwiczącego właśnie w swoim mieszkaniu Luke'a. Ten odpowiada, że powodem, dla którego przestał się odzywać, nie jest sprawa White Tigera, w której Matt zrobił co w jego mocy, ale całe zamieszanie wokół niego i jego zachowanie ostatnimi czasy. Ciąge odpychanie zarzutów, ciągłe kłamstwa na sali sądowej i próby wybronienia się Matta z tej beznadziejnej sytuacji. Luke osobiście się z tym nie zgadza i nie chce, żeby jego podobiznę zamieszczali w gazetach w parze z Mattem. Murdock mówi, że zawiódł się na Luke’u, po tym wszystkim, co przeszli, liczył na jakiś kredyt zaufania u niego. Wściekły zaczyna opowiadać o swoim ojcu, który chociaż ledwo potrafił czytać, zrobiłby wszystko, aby jego syn został prawnikiem. Tak też się stało, a teraz Matt miałby zaprzepaścić marzenie ojca, ponieważ jakiś federalny dupek sprzedaje jego sekret prasie? Dlatego miałby oddać swoją prawniczą licencję i prawdopodobnie trafić za kratki? Dlatego powinien poddać się i zaprzepaścić swoje życie? Wściekły krzyczy do Cage'a, że jemu też się to nie podoba i nie prosił się o to, ale nie zamierza się poddać. Przyszedł do Luke’a po pomoc, a zamiast tego został poniżony. To, że Cage zdecydował się ujawnić swoją tożsamość, to jego sprawa, tak samo jak fakt, że nie interesuje go nic poza własnym sąsiedztwem. Luke stwierdza, że jest to przykład różnicy poglądów. Po chwili ciszy, Matt opowiada o Owlu i rozprowadzanym przez niego narkotyku, a on sam nie może zbytnio nic zrobić. Cage dogryza mu, że do tej pory świetnie sobie radził z bandziorami, a nagle zapomniał, jak to jest przyłożyć handlarzowi narkotyków. Mówi Murdockowi, żeby użył swojego radaru i sprawdził, czy ktoś w tym budynku sprzedaje narkotyki. Matt zaprzecza. Luke stwierdza, że to jest właśnie pilnowanie własnego podwórka i radzi to samo Mattowi, a przestępczych bosów niech zostawi federalnym.

Daredevil rozmyślając nad słowami Cage'a, przerywa transakcję, do której dochodzi na boisku do koszykówki. Zatrzymuje jednego z nastolatków i wymierza mu kilka ciosów, po czym wykrzykuje, aby zmienił swoje życie.

Matthew, elegancko ubrany, dzwoni domofonem do domu Milli. Ta schodzi po chwili na dół i zaprasza go do środka.

Biuro kancelarii Nelson & Murdock. Foggy poprawia muchę, szykując się do wyjścia, przy okazji zagaduje nową praktykantkę. Rozmowę przerywa dzwonek do drzwi. Nelson otwiera i zostaje powitany przez dwóch detektywów z nakazem przeszukania budynku i chęcią przesłuchania Matthew Murdocka w sprawie o morderstwo.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #43

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.