Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man/Red Sonja » Spider-Man/Red Sonja #5

Spider-Man/Red Sonja #5

Postacie
Zapowiedź

Miecz kontra sieć! Ostateczna bitwa! Spider-Man! Kulan Gath! Red Sonja! Venom! Grzegorz Rasia... Ok, za dużo nie można wymagać. Ale z Grzesiem czy bez niego, i tak będzie super ekstra fajnie, bo cała pozostała czwórka zmierzy się mega bohaterskiej bitwie. Czy Spidey zdoła powstrzymać złego czarnoksiężnika przed zabiciem Czerwonej Sonji, która chwilowo przejęła ciało Mary Jane? Czy też MJ i cały Nowy Jork utkną w hyboryjskim koszmarze? I czy nie wydaje się Wam, że Marvel takimi pytaniami obraża Waszą inteligencję?

Cytat

MJ: "Wait a minute... chain mail bikini?!"

Streszczenie

Eddie Brock przechadza się po mieście, cierpiąc z powodu rozłąki z symbiotem. Nagle wyczuwa jego obecność. Kulan Gath i więziony przez niego Spider-Man są niedaleko. Czarownik rozszerza swoją moc, aby objęła większe terytorium, czuje bowiem, że Sonja jest chwilowo poza działaniem jego czaru.

Ranna Czerwonowłosa leży na ziemi. Kiedy Gath rozszerza obszar działania swojej magii, jego słudzy znajdują wojowniczkę. Jest zbyt słaba, aby walczyć i demony obezwładniają ją, po czym zabierają do swego pana.

Gdy Sonja odzyskuje przytomność, widzi, że tak jak Pająka, więzi ją czar Gatha. Peter przeprasza kobietę, że ją zawiódł, ta jednak bierze odpowiedzialność na siebie. Dodaje także, że pierwszy raz jej motywem podczas walki była miłość, nie zemsta. Miłość, jaką czuje do Petera Mary Jane, w której to ciele wojowniczka jest uwięziona.

Gath przygotowuje się do obrzędu. Krew Sonji w połączeniu z jego amuletem ma sprawić, iż nie będzie on musiał szukać więcej nowego ciała i zdobędzie potrzebną mu moc, aby ziścić wszelkie swoje marzenia.

W tłumie oglądającym Kulan Gatha są Jameson i Robertson. Obaj mają pod swoim dowództwem ludzi i przygotowują się do ataku. Nagle Eddie Brock zaczyna przywoływać symbiota. Słudzy Gatha próbują go uciszyć, Robbie i Jonah każą swoim ludziom bronić tłumu nawet za cenę swojego życia. Krzyżują miecze ze sługusami maga.

Symbiot próbuje opuścić czarownika. Spidey widząc okazję, pyta się Sonji, czy zostały jej jakieś siły do walki. Kobieta, napędzana nienawiścią, zrywa trzymające ją okowy. Spider także się uwalnia i rzuca się na Gatha. Trafia go pięścią. Wojowniczka wyrywa z jego ręki swój miecz. Kolejny cios Petera ląduje na jego szczęce. Poirytowany czarownik jednym zaklęciem odrzuca od siebie dwójkę wojowników i symbiota. Rozkazuje swoim sługom zabić wszystkich.

Symbiot łączy się z Brockiem, Venom oddala się od centrum wydarzeń.

Spidey huśta się na sieci, łapie Sonję i razem atakują czarownika. Czerwonowłosa ciosem miecza niszczy jego amulet. Po rozbiciu artefaktu wylewa się z niego energia, której Gath nie potrafi kontrolować. Sonja mówi do Petera, iż czuje, jak Mary Jane zaczyna wracać - czar ustępuje. Po chwili zaklęcie znika i Nowy Jork jest znów XXI-wiecznym miastem. Peter upewnia się, że MJ znów jest sobą i całuje ukochaną.

Obserwuje ich Venom, który widzi, iż Peter ma wszystko, czego pragnie. Stwór obiecuje sobie, że pewnego dnia także doświadczy tego uczucia.

Jonah i Robbie ze zdziwieniem odkrywają, że stoją na środku ruchliwego chodnika, a nie w muzeum. Jameson jest zdezorientowany, ale szybko znajduje odpowiedź - jest pewien, że za wszystkim stoi Spider-Man.

Hyboria. Sonja budzi się z transu, pamięta wszystko. Wygraża Gathowi, że jeszcze z nim nie skończyła.

W Nowym Jorku Peter spędza czas z MJ ciesząc się, że ma ją przy sobie. Mimochodem wspomina o metalowym bikini.

Autor: redevil

Galeria numeru

Spider-Man/Red Sonja #5 Spider-Man/Red Sonja #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.