Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #20

Wolverine: Origins #20

Wolverine: Origins #20

"Our War" Part 5: conclusion

Postacie
Zapowiedź

Wstrząsające wydarzenia wojenne głęboko zapadną w pamięci Logana i Captaina America, wyznaczając im nową drogę, którą podążą przez następne kilkadziesiąt lat.

Cytat

anonimowa postać: "[...] We want you to take out Wolverine. We have forensic evidence he was in Washington, D.C. less than ten years ago."
Deadpool: "Doing what?"
anonimowa postać: "Drinking. And vandalizing statue."
Deadpool: "Yikes. No wonder you want him liquidated."

Streszczenie

Spotkanie Logana z baronem Struckerem znacząco zmieniło plany Jamesa. Teraz jego zmartwieniem jest jak wydostać przywódcę Hydry z pilnie strzeżonego budynku. Pomoże mu w tym nieprzytomny do tej pory Bucky. Wcześniej muszą sobie jednak wytłumaczyć ostatnie nieporozumienia. Przede wszystkim Logan prosi Jamesa, by ten zapomniał o pytaniach dotyczących Kapitana Ameryki. W zamian Howlett ulegnie amnezji w kwestii próby pozbycia się go przez Burnesa. Za chwilę cała trójka staje przed Stevem i jego ludźmi. Logan i Bucky przytrzymują unieruchomionego Struckera. Wszyscy zastanawiają się teraz, w jaki sposób wydostać się z tego niezbyt przyjaznego im terytorium. Samolot, który za chwilę startuje, nie posiada odpowiednich rezerw paliwa, by dotrzeć do jakiegoś bezpiecznego celu, dlatego ich lot będzie mocno improwizowany i raczej spontaniczny.

 

W trakcie podróży Rogers zwierza się Loganowi, że jako młody człowiek nie spełniał wymaganych kryteriów, by móc dopełnić obowiązku służby wojskowej. Ponieważ zawsze jego marzeniem była walka o wolność za tych, którzy tego uczynić nie mogą, zgłosił się do innowacyjnego programu, by samemu zostać superżołnierzem. I tym właśnie Kapitan Ameryka różni się do Logana. To do niego należał wybór, podczas gdy w przypadku Jamesa ktoś podjął decyzję za niego. Rozmowę przerywa pojawienie się Bucky'ego, który chciałby prywatnie porozmawiać ze Stevem. Wolverine wietrzy w tym jakiś podstęp, ale w obecnej sytuacji i tak nie miało to już większego znaczenia. Na jakiekolwiek działania prewencyjne było już wtedy dawno za późno. Sytuację uratowało niespodziewane pojawienie się messerschmittów. Powietrzna walka, jaka się wywiązała, kosztowała Steve'a i ludzi wiele wysiłku i przyniosła ze sobą liczne ofiary. Bucky z narażeniem własnego życia zasłonił ciałem barona Struckera, któremu i tak ostatecznie udaje się uciec. Pozostali żołnierze nie mieli takiego szczęścia. Uszkodzony samolot zostaje zmuszony do przymusowego lądowania na obcym, zupełnie nieznanym załodze terenie. Kapitan dokonuje analizy strat. Po opuszczeniu samolotu ku swemu nieskrywanemu zdumieniu stwierdza, że na zewnątrz już czeka na niego komitet powitalny, który składa się z Logana, towarzyszącego mu Barona Zemo, jak ten sam się przedstawił, i niemieckich żołnierzy. James nie czuł się winny z powodu tego, co zrobił. Za wszelką cenę musiał chronić Struckera, co wiązało się z wydaniem Rogersa nazistom. Poza tym ten i tak miał tutaj większe szanse na ucieczkę, aniżeli z Djerby, gdzie już czekali na niego ludzie Logana. Dla Kapitana Ameryki sprawa jest oczywista. Został zdradzony i bynajmniej nie ma zamiaru biernie uczestniczyć w sprawach bezpośrednio go dotyczących. Pierwszy cios całkowicie zaskoczył nieprzygotowanego na to Logana. Baron Zemo celowo powstrzymał swoich ludzi przed otworzeniem ognia. Ciekawość, kto zwycięży w tym pojedynku, wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem i chłodną kalkulacją. Walka nie trwała długo, a w jej trakcie Steve robił ze swoim przeciwnikiem, co tylko chciał. Na ten krytyczny moment Logan zachował jednak asa w rękawie. Baron i jego ludzie zostają teraz ostrzelani z dystansu przez ukrytego nieopodal Bucky'ego. Ten pomaga Steve'owi stanąć na nogi. Na pytanie o Wolverine'a Rogers sam nie wie, co ma myśleć. Jedno, co do czego nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, to, że jeszcze kiedyś się spotkają. Logan w tym momencie stracił przytomność i swoim zwyczajem o wszystkim zapomniał. Aż do teraz. Stojąc przy pomniku Steve'a, dopija butelkę. Jednocześnie poprzysięga zemstę tym, którzy bezkarnie nim manipulowali. Podobną obietnicę chciałby złożyć i Rogersowi, dobrze wie jednak, że ten by tego nie pochwalił. Podobnie jak wyrytego na tablicy pamiątkowej przez Logana napisu, który pod słowami "żołnierz, symbol i wybawiciel" pazurami niezgrabnie dopisał "przyjaciel".

 

Epilog. Dwie zacienione postacie, siedząc przy stoliku, omawiają warunki kontraktu, jaki mają zamiar ze sobą zawrzeć. Pierwszy z rozmówców przedstawia swoje warunki. Chce śmierci Wolverine'a, którego nawet udało mu się namierzyć. Ewentualne pytania czy wątpliwości rozwiewa zaproponowana przez zleceniodawcę kwota, która opiewa na dwadzieścia milionów dolarów. Oferta jest niezwykle kusząca i Deadpool nie namyślając się długo przyjmuje ją.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Wolverine: Origins #20 Wolverine: Origins #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.