Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 4 » New Warriors vol. 4 #7

New Warriors vol. 4 #7

New Warriors vol. 4 #7

"Reunion" part 1

Postacie
Zapowiedź

Sofia cudem uszła z życiem po ostatnim starciu z The Zodiac, ale mimo to postanawia sie przyłączyć do nowych New Warriors. Tylko czy nie zmieni zdania, gdy zobaczy, jaki "asortyment" jej zaoferowano? Dowiemy sie również, co na temat nowej grupy mają do powiedzenia starzy członkowie New Warriors.

Cytat

Ms. Marvel: "If sounding like an idiot was a crime, I’d be Magneto."

Streszczenie

Grupa uzbrojonych złodziei wdziera się do magazynu Starka. Gdy przystępują do kradzieży, pojawia się Night Trasher i nokautuje ich.

 

Teraz Trash stoi nad grobem brata i wspomina wiersz Invictus [Autorstwa Williama Ernesta Henleya, jakby kogoś to interesowało - Demo], którego Dwane go kiedyś nauczył, aby pamiętał, że nic nie jest niemożliwe. Mówi, że teraz brat będzie z niego dumny, bo przejął jego dziedzictwo i oczyści dobre imię rodziny. Z żalem wspomina czas, gdy obwiniał Dwayne’a o swoje niepowodzenia, walczył z nim, a nawet uwiódł jego dziewczynę. Kiedy znów zaczęło się miedzy nimi układać, Dwayne zginął, ale teraz on wszystko naprawi. Nagle pojawia się Silhouette, która nie może uwierzyć w to, co widzi.

 

W ramach zapoznania się ze swoim sprzętem, Jubes każe reszcie grupy złożyć go z kawałków, po ciemku. Niestety, tylko Vin i Jono wyrabiają się na czas, a działa tylko broń tego drugiego. Sofia nie rozumie sensu takiego treningu, ale Jubilee przypomina jej, że muszą teraz myśleć inaczej, niż kiedy byli mutantami. Barnell wykorzystuje okazję aby opowiedzieć Sofii teorie spiskową, zakładającą istnienie konspiracji wysokiego szczebla, chcącej mieć pod kontrolą armię superludzi, którą zdążył zarazić też Vina, ale reszta grupy wyśmiewa ich wymysły. Angel próbuje odciągnąć męża od takich pomysłów, kusząc przyjemną kolacją, co udaje jej się na tyle, że Vin i Miradna wpraszają się na posiłek. Wobec tego Angel próbuje zaprosić też Christiana, ale ten wciąż nie doszedł do siebie po śmierci siostry i zaczyna na nią wrzeszczeć, po czym ucieka. Tymczasem Jubilee zabiera gdzieś Sofię.

 

Na konferencji prasowej Inicjatywy Ultra Girl prezentuje dziennikarzom Jurnior Guardsmen - pierwszą grupę dzieciaków z nowego programu mającego zaszczepić w dzieciach wiedzę o tym, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Dobrze sobie radzi, ale tylko do chwili, kiedy dziennikarze pytają, co sądzi o nowych New Warriors. Gdy potępia działania tej grupy, bombardują ją pytaniami i wytrącają argumenty, aż Ms. Marvel nie przerywa konferencji. Później stara się podnieść na duchu koleżankę, a gdy w końcu daje spokój, to samo próbuje zrobić Justice. Ultra Girl mówi , że to on powinien być szefem tego projektu, ale Vance ma wobec niego złe przeczucia, zwłaszcza po tym co spotkało MVP [Avengers: the Initaitive #1 - Demo].

 

Jubilee pokazuje Sofii sprzęt, jaki ma do wyboru, składający się z wielu wynalazków superbohaterów i superprzestępców. Zanim jednak Sofia dokona wyboru, pojawia się P-Jack – latający i złośliwy robot zbudowany przez Trasha i Kaza. Zaczyna on prawić dziewczynie docinki, aż w końcu Jubes go ucisza. Zmieniając temat, wyjaśnia Sofii, że cały ten sprzęt zdobyli z odpadków pozostałych po zniszczeniu Avengers Masion. Trash zebrał ile mógł, zanim Stark zabezpieczył pozostałości. Do dziewczyn dołącza Jono, żartując, że chce powstrzymać Sofię przed wybraniem tego samego sprzętu, co on. Dziewczyna pyta, co skłoniło go do wybrania dźwiękowych mocy. Jono stwierdza, że jego mutacja czyniła go potworem, podobnie jak to, co zrobił mu Apocalypse. Teraz po raz pierwszy wybrał, kim chce być. Może tworzyć obiekty z dźwięków, więc nie jest już tylko narzędziem zniszczenia. To jego odrodzenie.

 

Silhouette przyznaje, że oglądając go w telewizji dała się nabrać, ale teraz już wie, że pod maską Night Trasera skrywa się Donyell, ten sam, którego kochała. Don odpowiada, że to nie była miłość i pyta, czy Sil chce go wydać Inicjatywie. Ta próbuje go przekonać, że jeśli nie skończy tej partyzantki, to tylko pogorszy wszystko, zamiast naprawić, ale on jest głuchy na argumenty. Wściekła Sil pyta go, czemu zachowuje się tak jak Dwayne, skoro dawniej taki nie był. Donyell odpowiada, że przypomniał sobie, co ojciec mówił mu o honorze. To, o czym oboje zapomnieli, kiedy związali się ze sobą. Sil próbuje wytłumaczyć, że zakochała się w nim, bo był inny niż opętany przez swą misję Dwayne, a ona chciała czegoś więcej. Trash odpowiada, że skoro jego brat wystarczał jej na początku, to powinien i wtedy. W odpowiedzi słyszy, że sam nie jest bez winy. Był zły, że Dwayne ma wszystko, a on nic, i zawsze czekał, aby mu cos odebrać, tak jak ją. Don stwierdza, że żałuje tego. Sil dodaje, że też popełniła błędy w swoim życiu, ale zawsze postępowała zgodnie ze swoimi uczuciami. Trash odpowiada, że uczucia zmieniają się jak wiatr przy pierwszej okazji.

 

Ukryty do tej pory Midnight's Fire gratuluje Taylorowi dobrego podstępu. A potem rzuca się na oboje.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

New Warriors vol. 4 #7 New Warriors vol. 4 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.