Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider vol. 5 » Ghost Rider vol. 5 #18

Ghost Rider vol. 5 #18

Ghost Rider vol. 5 #18

"Revelations" - Part 5

Postacie
Zapowiedź

Trzymajcie się z daleka od wszelkich recenzji i streszczeń, gdyż ten numer to najważniejszy moment historii "Revelations", a zarazem najistotniejszy numer Ghost Ridera od sierpnia 1972 roku [debiut Ghost Ridera - Foxdie]. Dopóki go nie przeczytacie, trzymajcie się z dala od Internetu.

Streszczenie

"Jack Daniels" dzwoni do swojego wspólnika, informując, że ładunki wybuchowe właśnie zostały mu dostarczone. Ku swemu zaskoczeniu w słuchawce słyszy głos Ghost Ridera, który oświadcza, że wkrótce po niego wróci. Gdy się rozłącza, Emmael prosi go, by pozwolił im towarzyszyć mu podczas bitwy z siłami zła. Duch Zemsty początkowo odmawia, Johnny jednak przekonuje go, że zawsze opłaca się mieć po swojej stronie Zastępy Niebieskie. Rider w końcu się zgadza i każe nadal osłabionemu Vranielowi usiąść za nim na motocyklu.

Wściekły "Jack Daniels" udaje się do garażu, gdzie zaparkowany jest autobus wypełniony materiałami wybuchowymi, stwierdzając, że choć nie ma czasu umieścić ich pod stadionem, nadal może wysadzić budynek, w którym się znajduje. Nagle rozlega się alarm przeciwpożarowy, wszyscy pracownicy ewakuują się więc. Chwilę później Lucifera atakuje Ghost Rider, a gdy diabeł grozi, że wysadzi wszystko w powietrze, Duch Zemsty oświadcza, że wcale tego nie zrobi: budynek jest pusty, więc jedynym efektem będzie to, że "Daniels" popełni samobójstwo – grzech, za który trafi do Piekła. Przejmując detonator dodaje jednak, że on nie ma takich problemów, nim zdąży go jednak użyć, Aniołowie włączają się do walki – a w każdym razie próbują, osłabiony Vraniel bowiem pada na kolana, nim zdąży zadać jakikolwiek cios.

Lucifer żartuje, że Rider przyprowadził przyjaciół, a gdy ten protestuje, diabeł wyjaśnia, że muszą być przyjaciółmi, zważywszy na to, ile ich łączy. Emmael próbuje uciszyć demona, ten jednak unika jego ciosów i szydzi z niego. Chcąc wiedzieć, o co chodzi, Rider oplata swoim łańcuchem tak diabła, jak i anioła, i żąda wyjaśnień. Nadal nie będący w stanie powstać Vraniel próbuje przekonać Blaze'a, by nie słuchał Lucifera, księcia kłamstw, ten więc proponuje, by poznał prawdę, wykorzystując swój pokutny wzrok na Emmaelu. Ten tak właśnie czyni, co, ku jego zaskoczeniu, spopiela anioła. Widząc, że Rider nie może uwierzyć w to, czego właśnie się dowiedział, Lucifer potwierdza – Duch Zemsty sam też jest aniołem. Wyjaśnia, że gdy lata temu Johnny sprzedał mu swoją duszę, sytuację wykorzystali również Emmael i Vraniel, wraz z ich przywódcą, Zadkielem, "spełniając" prośby Roxanne, jego dziewczyny, o niebiańską interwencję. Powiązali duszę Blaze'a z Duchem Zemsty, istotą niebieską, przez co diabeł nie był w stanie zabrać go do Piekła. Nawet, gdy w końcu Johnny zginął [patrz Ghost Rider vol. 5 #7 – przyp. S_O], jego pobyt w Piekle było tylko tymczasowy – mógł je opuścić w każdym momencie, choć nawet o tym nie wiedział. Lucifer wiedział jednak i zamierzał wykorzystać go, by samemu się stamtąd wydostać. Gdy zaczął tracić cierpliwość, Johnny całkowitym przypadkiem trafił na Greexixa, który odnalazł wyjście z Piekła – wtedy wystarczyło jedynie, by Lucifer przybrał postać potworka, by odzyskać wolność.

Stwierdza, że tym razem to nie on go wykiwał, lecz Aniołowie, a Vraniel potwierdza i prosi o wybaczenie, po czym nie mogąc znieść wyrzutów sumienia, odbiera sobie życie. Lucifer tymczasem uwalnia się z łańcuchów, a gdy widzi, że Rider przygotowuje się do ataku, powstrzymuje go, ujawniając, że podczas jego rebelii w Niebie Zadkiel stał po jego stronie, gdy jednak przyszło co do czego, zdradził go. Gdy on został skazany na Piekło, Zadkiel i jego podkomendni zostali usunięci z chóru anielskiego i zamiast tego stworzyli tajny oddział do zadań specjalnych, a Duch Zemsty był ich tajną bronią. Proponuje, by połączyli siły i wspólnie zaatakowali Niebo. Rider oświadcza, że najpierw musi wykonać telefon. Dzwoni do Dixie i każe jej odczekać godzinę, po czym detonuje ukryte ładunki wybuchowe.

Autor: S_O

Galeria numeru

Ghost Rider vol. 5 #18 Ghost Rider vol. 5 #18 Ghost Rider vol. 5 #18 Ghost Rider vol. 5 #18 Ghost Rider vol. 5 #18 Ghost Rider vol. 5 #18 Ghost Rider vol. 5 #18 Ghost Rider vol. 5 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.