Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #13

Daredevil vol. 2 #13

Daredevil vol. 2 #13

"Parts of a Hole - part 4: Trail and Error"

Postacie
Cytat

Kingpin: "[...] I've always had faith in the justice system off our beloved country. The truth [...] shall set you free"

Streszczenie

Echo stoi nad Daredevilem z wycelowanym w niego pistoletem. Wokół zbiera się grupka zainteresowanych, którzy oklaskują walczących myśląc, że są aktorami i że właśnie jest kręcona kolejna scena z filmu. Echo zwraca się do Devila, że w przeciwieństwie do niego wie, jak śmierć niekorzystnie wpływa na psychikę dzieci, i że w tym momencie go nie zabije, po czym oddala się. Chłopcy zgromadzeni wokół Daredevila komentując walkę zauważają niezwykłe podobieństwo technik Echo z tymi, które prezentuje w swych filmach Jackie Chan.

Rano telefon budzi leczącego rany po ostatniej walce Matta. To Foggy informuje go, że nie pojawi się w biurze tego dnia, gdyż musi siedzieć w sądzie, gdzie Fisk został w końcu postawiony w stan oskarżenia, a to dzięki zeznaniom jednego z braci Murphych i Larry'ego. Na pytanie Nelsona Matt odpowiada, że nie zjawi się dzisiaj w sądzie, gdyż jest osobiście za tę sprawę odpowiedzialny. Pyta, kto będzie obrońcą Wilsona. Foggy odpowiada, że Rosalind Sharpe, prywatnie jego matka. Murdock stwierdza, że to psychologiczna zagrywka ze strony Fiska i żeby miał się na baczności. Foggy odpowiada, że poradzi sobie.

Matt odwiedza wypożyczalnię kaset wideo w poszukiwaniu filmów z Jackiem Chanem, jednak na miejscu dowiaduje się, że jakaś laska już wszystkie wypożyczyła. Nagle dochodzi go znajomy zapach i do wypożyczalni wchodzi Maya Lopez. Matt, żeby na nią nie wpaść, przemyka się za jej plecami do części z filmami dla dorosłych :). Nie chce, żeby zobaczyła jego rany, jakie ma po walce z nią jako Echo. Podsłuchując jej rozmowę z pracownikiem wypożyczalni dowiaduje się, że Maya wypożyczyła filmy nie tylko z Jackiem, ale i z Jetem Li i inne.

Sala sądowa. Larry, brat zastrzelonego przed kilkoma dniami Lenny'ego miał zeznawać w sprawie przeciwko Kingpinowi, jednak nie pojawił się na sali sądowej. Zaniepokojony Foggy każe swojej asystentce zawiadomić Matta. Obrona wykorzystuje to na swoją korzyść uznając, że morderstwo nie ma nic wspólnego z Wilsonem Fiskiem. W związku z tym Foggy chce przesłuchać właśnie Kingpina. W jego trakcie pragnie wykazać związek Fiska z morderstwem, jednak Kingpin wszystkiego się wypiera. Telefon znaleziony przy mordercy, a zarejestrowany na Fiska został mu niedawno skradziony, co zostało zgłoszone na policję. Natomiast rzekoma rozmowa, jaka miała miejsce tuż po zabójstwie, nie miała z nim nic wspólnego. Zresztą Kingpin nawet nie pamięta, czego dotyczyła, gdyż uznał to za jeden wielki bełkot i rozłączył się. Tymczasem Daredevil próbuje znaleźć Larry'go. Udaje mu się jednak dowiedzieć tylko tyle, że Kingpin powiadomił wszystkich w mieście, że facet ma być martwy, żeby nie mógł przeciwko niemu zeznawać. Tymczasem z powrotem na sali sądowej przesłuchiwany jest Murphy - morderca Lenny'ego. Zaprzecza on, jakoby miał jakiekolwiek kontakty z Kinpinem. Opierając się o te zeznania obrona wnioskuje o odrzucenie oskarżenia stawianego Wilsonowi Fiskowi przez prokuraturę. Nelson próbuje oponować stwierdzając, że zeznania świadka wszystko wyjaśnią i że jest w stanie udowodnić, że Lenny został pomyłkowo zabity zamiast swojego brata Larry'ego. Sąd jednak nie daje wiary tym zapewnieniom i oddala oskarżenie. Wilson Fisk jest wolny. Foggy w przypływie wściekłości oskarża Fiska o prawdopodobne zabójstwo jego świadka, za co sąd stawia go w stan oskarżenia o zniesławienie.

Po opuszczeniu budynku sądu, jadąc przez most Brookliński swoją limuzyną, Kinpin pyta retorycznie szofera, czy sprawa z Larrym jest załatwiona. Zamiast odpowiedzi słyszy jednak tylko niezrozumiały bełkot i chrząknięcia. Szofer odwraca się z wycelowanym w Fiska pistoletem. To Larry, który w ten sposób pragnie zemścić się za śmierć brata. Padają strzały i chwilę później Larry wylatuje przez przednią szybę limuzyny. Fisk wykopuje drzwi i staje nad przerażonym Larrym. Ten szybko łapie za leżący obok niego pistolet i ładuje w Kingpina cały magazynek. Fisk coraz bardziej cofa się zbliżając do barierek na moście. Nagle pojawia się Daredevil. Biegnie w stronę Larry'ego, by go powstrzymać. Krzyczy, żeby ten nie marnował sobie życia. Jednak jest już za późno, gdyż ostatni pocisk osiąga właśnie swój cel, trafiając stojącego na krawędzi mostu Kingpina. Ten nie jest już w stanie utrzymać równowagi i oparłszy się o barierki przelatuje przez nie wprost do wody. Daredevil podchodzi do Larry'ego i prosi, by ten oddał mu broń, co też Larry czyni. DD zauważa, że Larry mówi teraz normalnie, i że można go w końcu zrozumieć. Ten odpowiada, że ma zaburzenia mowy na tle nerwowym, a teraz już nie jest zdenerwowany.

Wieczorne wiadomości podają informację o strzelaninie, jaka miała miejsce tego dnia na moście Brooklińskim i w wyniku której prawdopodobnie śmierci doznał Kinpin, który tego samego dnia w dziwacznym procesie został uniewinniony. Przez chwilę na ekranie widać Daredevila z pistoletem dłoni. Oglądająca właśnie to Maya Lopez przez łzy mówi, że już po niego idzie.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.