Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #103

Daredevil vol. 2 #103

Daredevil vol. 2 #103

"Without Fear" - Part 4

Postacie
Zapowiedź

Matt i Foggy walczą o uratowanie Milli na sali sądu. W międzyczasie Daredevil rozrywa Hell's Kitchen na strzępy w poszukiwaniu Mr. Feara, jedynej osoby, która może uratować jego żonę przed popadnięciem w obłęd. Na dodatek ludzie Hooda walczą z żołnierzami Mr. Feara o przejęcie władzy w Hell's Kitchen.

Cytat

Chico: "(...) I mean, wisdom and Turk don't exactly go in the same sentence a lot, Y'know. More like... One of these things is not like the other... If you get me."

Streszczenie

Hell's Kitchen. Daredevil z ukrycia przygląda się, jak Wrecking Crew toczą walkę z bandziorami Mr. Feara na środku ulicy. Śmiałek powstrzymuje się przed podjęciem działania, gdyż jego jedynym celem jest znaleźć Cranstona. W związku z tym musi namierzyć Oxa lub jednego z jego ludzi. Znalezienie Cranstona to jedyna szansa na pomoc dla Milli.

Biuro Prokuratora Okręgowego. Nelson i Lucca spotykają się z prokuratorem. Lilly postanowiła zmienić zeznania w sprawie Milli, gdyż, jak twierdzi, początkowo była w szoku, co zaburzyło jej ocenę sytuacji. Prokurator współczuje kobiecie i prawi jej komplement. Lilly stwierdza, że Milla próbowała złapać mężczyznę, który wpadł pod pociąg. Jednak zeznania pozostałych świadków mówią co innego. Lilly nie daje za wygraną i stwierdza, że stała najbliżej podejrzanej, więc lepiej widziała, co się stało. Prokurator nie kryje zirytowania.

Na korytarzu. Foggy jest pod wrażeniem, jak feromony Lilly zadziałały na prokuratora, chociaż nie popiera tego. Lilly mówi, że skoro już ma taką kontrolę nad mężczyznami, warto było w tej sytuacji z tego skorzystać. Kobieta wciąż czuje się odpowiedzialna za całą sytuację z Millą, Nelson zapewnia ją jednak, że to nie jej wina i odradza spotkanie z Mattem i Millą.

Mieszkanie Murdocków. Milla próbuje zrobić jajecznicę. Jednak pod nieuwagę Matta kobieta chwyta za nóż i gotowa jest podciąć sobie żyły. Matt w porę reaguje i zabiera jej ostrze. Obejmuje ją i próbuje uspokoić. Wtedy do kuchni wchodzi pielęgniarka i zabiera Millę do pokoju mówiąc, że będzie musiała zadzwonić po lekarza, aby zapisał Milli nową dawkę leków. Murdock "przygląda" się, jak Elsa wstrzykuje jego żonie kolejną dawkę leków uspokajających. Czuje, jak z każdym zastrzykiem świadomość jego żony oddala się coraz bardziej. Nie może siedzieć z założonymi rękoma, więc po raz kolejny wychodzi na miasto jako Daredevil.

W jednym z garaży Hell's Kitchen, dwaj ludzie Turka - Chico i Merv - naprawiają samochód, rozmawiając przy okazji o tym, jak ich szef zniknął z kasą, którą im wisi. W garażu zjawia się Daredevil niezadowolony ze współpracy z tą dwójką. Mężczyźni tłumaczą, że wszelki ślad po Turku, Oxie i kimkolwiek, kto miał kontakt z Cranstonem, zaginął. Diabeł obiecuje im nie wpakować ich do więzienia, o ile dalej będą jego informatorami. Oprócz tego chce informacji o Doktorze.

Daredevil skacze po dachach w drodze do aktualnej "kliniki" Doktora Parkera. Parker to odpowiednik Nocnej Pielęgniarki w wersji dla wszelkich złoczyńców. Po dotarciu na miejsce Murdock zastaje pokaleczonego Fancy Dana. Oprych, gdy tylko zauważa Diabła, rzuca się po swoje pistolety, ale DD skutecznie wybija mu broń z ręki. Uwagę Śmiałka odwraca przybyły doktor, co pozwala Danowi na oddanie kilku niecelnych strzałów. Po krótkiej szarpaninie i powaleniu lekarza, Matt żąda od Dana informacji.

Po dwóch godzinach, Murdock zmierza w miejsce, w którym znajdzie Oxa. Według Dana to jedyny z Enforcerów, który ma stały kontakt z Cranstonem. W jednym z magazynów Ox zarządza dystrybucją nowej partii narkotyków Feara. Daredevil obserwuje budynek z bezpiecznej odległości. Tym razem nie zamierza ryzykować stracenia z oczu jedynej osoby, która może przybliżyć go do miejsca pobytu Cranstona. Dlatego powiadomił policję o nielegalnym magazynie. Do pomieszczenia wbiegają oddziały specjalne policji. Ox korzysta z powstałego chaosu i ucieka z magazynu tylnym wyjściem, ale Matt dokładnie śledzi jego poczynania. Gdy osiłek wybiega na ulicę, Śmiałek potrąca go taksówką. Uderzenie jest na tyle silne, że oprych traci przytomność.

Lilly Lucca z bukietem kwiatów zjawia się przed domem Murdocków. Po chwili wahania naciska dzwonek do drzwi. Te otwiera pielęgniarka Milli. Lucca mówi kobiecie, że jest przyjaciółką chorej i pomyślała, że przydałaby się jej wizyta kogoś znajomego.

Ox, związany łańcuchami, odzyskuje przytomność. Odgraża się Murdockowi, że rozerwie go na strzępy. Daredevil każe mu się zamknąć i próbuje wyjaśnić, że w tej chwili nic nie jest w stanie go powstrzymać przed uzyskaniem informacji, jak odnaleźć Cranstona. Mówi, że zrobi wszystko co będzie musiał, po czym odpala dysze palnika.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #103 Daredevil vol. 2 #103

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.